REKLAMAA1-BRICOMAN-od-01-02-do-02-03-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  REKLAMA

  Kilkanaście dużych worków z odzieżą, pokaźne kartony z żywnością, artykuły szkolne i trochę materiałów budowlanych. Taki jest efekt zbiórki prowadzonej w środę przez ursynowskich harcerzy. Dary pojadą do powiatu chojnickiego, do poszkodowanych przez nawałnice.

  Zbieranie darów zorganizował Hufiec ZHP Warszawa Ursynów. Od 10:00 do 20:00 w namiocie przed ratuszem czekano na materiały budowlane, jedzenie, ubrania i szkolne wyprawki dla dzieci. 

  - Ci ludzie zostali trochę pozostawieni samym sobie, nie możemy pozostać obojętni - mówił Jakub Grodzicki, instruktor ursynowskiego hufca ZHP.

  Zbiórka przyniosła bardzo dobre efekty, mieszkańcy Ursynowa przynosili to, co chcieli przekazać na rzecz potrzebujących. Najwięcej zebrano ubrań i materiałów szkolnych - w sumie kilkanaście dużych worków. Sporo było też konserw i trwałej żywności.

  - Ludzie przychodzą, co chwilę można zobaczyć rodziców z dziećmi, którzy na wózkach przywożą torby z ubraniami i zabawkami po swoich pociechach - mówią Kasia Luboradzka, Klaudia Pyzek i Emilia Januszewska z hufca ZHP Warszawa Ursynów.

  VIDEO: Zbiórka ursynowskich harcerzy

  Przekazane przez ursynowian dary zostaną posortowane i zapakowane. W przyszłym tygodniu trafią do potrzebujących m.in. w Czernicy, 20 km od Chojnic. To jedna z miejscowości zniszczonych podczas sierpniowej nawałnicy. Ursynowscy harcerze byli tam i na własne oczy widzieli skalę zniszczeń.

  Organizatorzy zbiórki wciąż wspominają śmierć dwóch harcerek z obozu w Szuszku koło Chojnic. - Nie znałyśmy ich, ale też były harcerka i też miesiąc wcześniej, całkiem blisko byłyśmy na obozie. To przerażające, że nam mogło się to samo zdarzyć - mówi Kasia Luboradzka z ZHP.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.1112 sekundy
  REKLAMAA2-EMPIK-od-01-02-do-03-03-2018