REKLAMAA1 Pizzeria105  01.04.2022 - 31.05.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (Roma Łojewska)

  Mieszkańcy Ursynowa znów pokazali swoje ogromne serca i wsparli doroczną Świąteczna Zbiórkę Żywności. Wolontariusze ursynowskiego Stowarzyszenia Społeczników "Ariadna" zebrali w weekend prawie 2,4 tony żywności dla potrzebujących.

  Od ponad 20 lat zbierają żywność i inne artykuły pierwszej potrzeby dla ludzi, którzy nie są w stanie sobie na nie pozwolić. Co miesiąc wydają ponad 8 ton żywności do 530 potrzebujących mieszkańców dzielnicy. Zawsze przed świętami prowadzą na Ursynowie ogólnowarszawską akcję świąteczną. Mowa o społecznikach ze stowarzyszenia "Ariadna".

  W piątek i sobotę w ursynowskich sklepach sieci Lidl organizacja zbierała dary dla potrzebujących z całej dzielnicy. Wystarczyło kupić dodatkowy kilogram cukru, paczkę ciastek czy herbaty, aby zrobić komuś prezent na święta.

  Prawie 2,4 tony w 2 dni!

  Zbiórka musiała zostać zorganizowana niezwykle szybko, ponieważ sklepy zgodziły się na nią w ostatniej chwili. Wszystko udało się jednak dopiąć na ostatni guzik.

  Przyjaciół poznaje się w biedzie. Miałam tylko dwa dni na zebranie wolontariuszy, bo ktoś nas wprowadził w błąd. Wszyscy stawili się jak jeden mąż, aby tylko pomóc - radni, mieszkańcy i nasi wolontariusze - mówi koordynatorka akcji Roma Łojewska ze Stowarzyszenia Społeczników "Ariadna".

  Podczas zbiórki ludzie przekazywali m.in. mąkę, makarony, kaszę, cukier, olej, konserwy, przetwory owocowe i warzywne, bakalie czy słodycze. Dary są segregowane i przygotowywane do przekazania najbiedniejszym mieszkańcom Ursynowa.

  Świąteczna Zbiórka Żywności odbyła się już po raz 25, pod hasłem "Święta godne, a nie głodne”. Ci, którym nie udało się wesprzeć zbiórki w ursynowskich sklepach, mogą to zrobić jeszcze online na stronie Banku Żywności.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 13

  • 11
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.5856 sekundy
  REKLAMAA2 Pizzeria105  01.04.2022 - 31.05.2022