REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ2 października 2019, 16:21 komentarzy 4

  (pixabay.com)

  Piątoklasiści z podstawówki przy Wilczym Dole nie boją się już matematyki. Są pierwsze efekty eksperymentalnego programu opracowanego przez naukowców z Politechniki Warszawskiej w ramach unijnego projektu "Matematyka. Wstęp do kariery wynalazcy". Kilku z nich niebawem zacznie zajęcia na wyższej uczelni.

  W kwietniu czwartoklasiści ze kabackiej podstawówki przystąpili do eksperymentu opracowanego przez naukowców z Politechniki Warszawskiej. Każdy kto chciał, mógł w domu robić dodatkowe zadania z matematyki przez Internet, korzystając ze specjalnego programu, podpowiadającego rozwiązania.

  - Korzyści są widoczne gołym okiem. Cała klasa mocno podciągnęła się w matematyce. Dzieci nie boją się podchodzić do tablicy, żeby rozwiązywać zadania, bo wiedzą, że się uda. Poza tym pomagają sobie, tłumaczą i zdrowo rywalizują. Stały się dużo odważniejsze, niż przed wprowadzeniem programu - mówi Iwona Szuszman, nauczycielka matematyki.

  Mali studenci

  Od nowego roku szkolnego uczniowie piątej klasy mogą nadal korzystać z interaktywnej platformy działającej na zasadzie elektronicznego korepetytora. Rozpoznaje ona błędy, które dziecko popełnia i stara się na tej podstawie automatycznie dobierać zadania, aby pomóc w nauce. Zdolniejsi dostają trudniejsze zadania, żeby się nie nudzili i szybciej rozwijali. Teraz będą mogli jeszcze bardziej pogłębiać swoje pasje.

  - Zaprosiliśmy najzdolniejszych uczniów na politechnikę, aby wzięli udział w warsztatach stacjonarnych nie tylko z matematyki, ale również innych przedmiotów ścisłych. Na zajęciach z chemii, fizyki, robotyki oraz informatyki mogą rozwijać swoje zainteresowania - mówi dr Łukasz Błaszczyk z Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. 

  Z podstawówki przy Wilczym Dole od października na politechnice zacznie "studiować" w soboty troje dwunastolatków: jedna dziewczynka i dwóch chłopców. Szkoła zabiega o przyjęcie jeszcze jednego zdolnego ucznia.

  - Liczymy, że zostanie zakwalifikowany, bo jest tego wart. Bardzo cieszy nas postawa rodziców, którzy wspierają i dopingują swoje dzieci. Staramy się, żeby tym programem objąć jeszcze inne klasy, bo jego efekty są rewelacyjne - mówi Iwona Szuszman, nauczycielka z SP 16 im. Tonyego Halika.

  Na razie Politechnika Warszawska nie planuje wprowadzenia tego projektu w innych szkołach. Trwają prace nad nowym programem, który być może będzie realizowany w inych ursynowskich podstawówkach.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 55

  • 41
   BARDZO PRZYDATNY
  • 8
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  4Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Mb 4 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Duży szacunek dla Pani od matematyki - nie każdy z nauczycieli jest otwarty na nowości. Dzieci faktycznie rywalizowały i poziom matematyki się podniósł. Jestem zdania, że dostęp do tego typu rozwiązań winien być rozszerzony o szersze grono, tym bardziej, że widać pozytywny wpływ. Jedna uwaga - to są dzieci dziesięcioletnie.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~da się! 3 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Może burmistrz Kempa zajmie się tym tematem, aby dostęp do komputerowej, interaktywnej platformy korygującej błędy w zadaniach z matematyki mieli wszyscy ursynowscy uczniowie?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~M 2 8 miesięcy temuocena: 0% 

   Ile to jest 2+2*2=?

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~6 1 8 miesięcy temuocena: 50% 

   6

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.5901 sekundy
  REKLAMAA2-DAGRASSO----13-05----13-06-2020