REKLAMAA1-EARLY-STAGE--24-08---23-09-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Trzeci na Ursynowie występ uznanego pianisty Marka Brachy zakończył cykl plenerowych koncertów chopinowskich. Niech najlepszą recenzją będą słowa zasłyszane podczas koncertu w parku Jana Pawła II:  - Czuję się jak w Łazienkach Królewskich.

  Marka Brachy nikomu, kto interesuje się muzyką klasyczną, przedstawiać nie trzeba. Ten utalentowany pianista koncertuje na całym świecie. W naszej dzielnicy wystąpił już po raz trzeci. Poprzednie udane koncerty miały miejsce w parku Przy Bażantarni w 2018 roku oraz przy kabackiej fontannie w 2016 roku.

  - Interpretacje Marka Brachy cechują szlachetność i inteligencja. Mam nadzieję, że dużo jeszcze o nim usłyszę - tak o gwieździe "Muzycznej Niedzieli na Ursynowie" mówił wybitny amerykański pianista Kevin Kenner.

  O kunszcie artysty można się było przekonać, słuchając znanych i lubianych utworów naszego największego kompozytora. Jego walce i mazurki spod klawiatury Brachy zauroczyły publiczność, dając relaks i wyciszenie w słoneczne, niedzielne popołudnie. Klimatu wziętego prosto z Łazienek dopełniła aktorka Laura Łącz, która - tradycyjnie już - recytowała fragmenty "Pana Tadeusza" (tym razem o Telimenie) oraz poezję patriotyczną.

  Muzyce Chopina dobiegającej ze sceny położonej blisko ul. Romera przysłuchiwało się blisko 150 słuchaczy na terenie imprezy i co najmniej drugie tyle spacerowiczów, którzy przysiedli na ławkach w całym parku Jana Pawła II.

  - Czuję się jak w Łazienkach Królewskich - komentowała jedna ze słuchaczek. I o to właśnie w chodziło, by w dobie pandemii przenieść atmosferę tamtejszych koncertów chopinowskich na Ursynów. Podczas siedmiu letnich niedziel z uznanymi oraz młodymi pianistami przekonaliśmy się, że jest to możliwe.

  "Muzyczne Niedziele na Ursynowie" to projekt Jadwigi Czubak realizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego. W ostatnich dwóch latach pomysł organizacji tego typu koncertów wygrywa w głosowaniach, co oznacza, że ursynowanie chcą słuchać klasyki. Na projekt można zagłosować także w tym roku - głosowanie trwa do 15 września.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 10

  • 7
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 3
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3108 sekundy
  REKLAMAA2-ZapkiexyLuksusowe-GIGANT400--01-09----30-09-2020