REKLAMAA1-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Zachwycone dzieci, uśmiechnięci dorośli. Czego więcej trzeba, by uznać kolejny piknik bezpieczeństwa za bardzo udany? Atrakcji było mnóstwo - od prezentacji wozów służb mundurowych, przez polowy szpital i gry symulacyjne po występy artystyczne. Dopisała też pogoda.

  "Bezpieczne przedszkole dziś - bezpieczne społeczeństwo jutro". To hasło widniejące na budynku przedszkola przy Teligi, doskonale tłumaczy ideę Dzielnicowego Pikniku Bezpieczeństwa. Placówka organizuje je przy pomocy urzędu dzielnicy już od 7 lat. Piknik wyróżnia się wspaniałą, rodzinną atmosferą. Dzieci z uśmiechem poznawały zasady bezpieczeństwa podczas zabaw, quizów i doświadczeń. A dorośli wypoczywali przy muzyce orkiestry dixielandowej i w kawiarence pod chmurką.

  - Najważniejszy cel imprezy to szeroko pojęte bezpieczeństwo. Przede wszystkim kontakt ze służbami. Często dzieci widzą je podczas interwencji. Dziś mają okazję porozmawiać z nimi. Jeszcze kilka lat temu nikt nie wiedział co to jest  Inspektorat Transportu Drogowego, a dziś już nasze dzieci poznają, że to "krokodylki", które mogą zatrzymywać autokary - mówi Monika Bachańska, dyrektorka przedszkola nr 352, organizatorka imprezy.

  Przedszkole jest bardzo aktywne w prowadzeniu edukacji skierowanej na bezpieczeństwo. Jest też dumne z certyfikatu bezpieczeństwa.

  - Zaczęliśmy od ruchu drogowego, jak poruszać się na skrzyżowaniu, jak zachować się w miejscach publicznych. Później przeszliśmy do tematyki związanej z ratownictwem medycznym. Dzieci znają numery alarmowe, przechodzą kursy udzielania pierwszej pomocy. Czterolatki z ogromną przyjemnością uczestniczą w takich zajęciach - przekonuje Bachańska.

  Sens organizowania takich pikników widzi również urząd dzielnicy, który wspiera edukację najmłodszych w zakresie choćby bezpieczeństwa ruchu drogowego. Ostatnio w podstawówkach odbyły się specjalistyczne zajęcia.

  - To dobra okazja, by przypomnieć mieszkańcom o wspólnym bezpieczeństwie i uświadomić, że sami decydujemy o bezpiecznym powrocie do domu czy wyjeździe na wakacje - mówi Antoni Pomianowski, wiceburmistrz Ursynowa.

  Na placu zabaw przy przedszkolu na Teligi gościły dziś niemal wszystkie służby mundurowe. Można było wejść do środka samochodu gaśniczego straży pożarnej, radiowozu policyjnego czy pojazdu "krokodylków". Co chwilę, ku uciesze maluchów, rozbrzmiewały syreny alarmowe. Straż miejska zorganizowała koło fortuny z zagadkami, uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół nr 7 im. Szczepana Bońkowskiego pokazywali dzieciom broń oraz musztrę wojskową. Mistrzyni świata w karate - Justyna Marciniak uczyła dzieci podstaw samoobrony.

  Dużym zainteresowaniem cieszył się szpital polowy, gdzie dzieci w przebraniach lekarskich "operowały" rannego krokodylka. Nie zabrakło pneumatycznych zjeżdżalni, wirtualnych rozgrywek w goglach i zajęć plastycznych.

  - Wspaniała atmosfera! Cieszymy się, że możemy tu być. Piknik jest udany, nasze dzieci są bardzo szczęśliwe - mówi Agnieszka. 

  - Kręciło się trochę w głowie. Wszystko było widać podwójnie - mówi 6-letnia Ola, która założyła alkogogle i musiała przejść przez "przejście dla pieszych".

  ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z PIKNIKU:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 27

  • 24
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Syja 3 ponad rok temu

   Piknik jak zwykle w przedszkolu 352 był bardzo udany, atmosfera panująca wśród gości i organizatorów była bardzo wakacyjna a atrakcje z których można było skorzystać nie tylko bawiły ale i uczyły. BRAWA dla Pani Dyrektor,pracowników władz dzielnicy

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Imiel 2 ponad rok temuocena: 25% 

   Szkoda tylko, że uczestnicy Dzielnicowego Pikniku Bezpieczeństwa codziennie stwarzają zagrożenie zostawiając swoje samochody w strefie znaku B36 (na ul. Gandhi). Nie inaczej było wczoraj, w trakcie imprezy. Jakim hipokrytą trzeba być, by "dbać o bezpieczeństwo" i parkować w tym miejscu.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MaM 1 ponad rok temu

   Tym bardziej potrzebna jest nauka bezpieczeństwa, którą prowadzi przedszkole. Może na pikniku wielu się nauczy również prawidłowego i bezpiecznego parkowania?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2682 sekundy
  REKLAMAA2-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019