REKLAMAA1-SanGiovanni--01-06----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Sprawca uciekł z miejsca wypadku albo odmówił podania numeru swojej polisy OC? Nie martw się – znając numer rejestracyjny albo VIN pojazdu, samodzielne sprawdzenie OC nie jest żadnym problemem. Choć z powodu stresu może nie przyjść Ci to od razu do głowy, jednak mając dostęp do Internetu lub odpowiednią aplikację w telefonie komórkowym, nie potrzebujesz od kierowcy żadnych danych. Zatem jak sprawdzić, czy auto ma OC? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w poniższym artykule.

  UFG – co to takiego?

  Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, czyli w skrócie UFG, to instytucja, która zajmuje się wypłacaniem odszkodowań osobom poszkodowanym w wypadkach i kolizjach drogowych w sytuacji, gdy sprawca nie posiada ważnej polisy OC lub gdy nie został zidentyfikowany, ponieważ na przykład uciekł z miejsca zdarzenia. Fundusz Gwarancyjny zajmuje się również weryfikacją, czy właściciele pojazdów mają wykupione i ważne ubezpieczenie OC. Baza UFG zawiera bowiem wszystkie sprzedane polisy OC. Celem UFG jest zapewnienie szczelności systemu obowiązkowych ubezpieczeń OC oraz ograniczenie liczby nieubezpieczonych posiadaczy pojazdów, poruszających się po polskich drogach.

  Baza UFG, czyli skąd Fundusz Gwarancyjny ma dane o polisach?

  Baza UFG zawiera informacje o polisach komunikacyjnych OC i AC. Zastanawiasz się skąd pochodzą te dane? Otóż każdy ubezpieczyciel, który oferuje ubezpieczenia OC i AC ma obowiązek przekazać taką informację do bazy danych Ośrodka Informacji UFG. Dzięki temu Fundusz Gwarancyjny na bieżąco gromadzi informacje, które można sprawdzić między innymi za pośrednictwem strony internetowej. Jeżeli zaś chodzi o środki, którymi dysponuje UFG, pochodzą one ze składek zbieranych od poszczególnych ubezpieczycieli, które płacą ubezpieczeni kierowcy.

  Najpierw zgłoś się do nas, a następnie sprawdź ubezpieczenie

  Zanim jednak przejdziesz na stronę UFG, zgłoś się do nas po bezpłatną pomoc w likwidacji szkody. Dlaczego warto? Ponieważ pomożemy Ci uniknąć zaniżonego odszkodowania, a do tego podpowiemy, jak doprowadzić do jak najkorzystniejszego rozliczenia Twojej szkody. W ramach bezpłatnej pomocy otrzymasz od nas między innymi instrukcje wykonania zdjęć pojazdu oraz zdjęć kolizji, weryfikację kosztorysu pod kątem zaniżeń oraz możliwość uzyskania dodatkowego odszkodowania w dogodnej dla Ciebie formie. Pamiętaj, że otrzymasz od nas wsparcie na każdym etapie likwidacji szkody.

  Jak sprawdzić OC?

  Odpowiadając na pytanie, jak sprawdzić OC, należy wymienić kilka możliwych sposobów. Najszybsza i najprostsza droga to wyszukiwarka internetowa, znajdująca się na stronie instytucji lub aplikacja mobilna UFG Baza, którą można ściągnąć za pośrednictwem tejże strony. Bowiem zgonie z zapisem art. 104 ust. 9 z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych UFG udostępnia przez swoją stronę www informację o zawarciu umowy ubezpieczenia OC przez posiadacza danego pojazdu oraz nazwę zakładu ubezpieczeń, z którym ta umowa została zawarta, bez ujawniania jednak danych osobowych posiadacza pojazdu (RODO). Można oczywiście skorzystać z tradycyjnej drogą listownej lub pójść do siedziby instytucji, bądź ewentualnie wysłać maila albo fax.

  Wejdź na stronę www i sprawdź OC sprawcy

  Jesteśmy zdania, że sprawdzenie OC pojazdu przez Internet to najwygodniejszy i najszybszy sposób, dlatego rekomendujemy zapisanie adresu strony lub ściągnięcie aplikacji mobilnej. Klikając bowiem w link ufg.pl, wystarczy wejść w zakładkę Sprawdź ubezpieczenie OC sprawcy wypadku i wypełnić znajdujący się tam formularz, aby otrzymać stosowne informacje. Do ich uzyskania potrzebny jest tylko numer rejestracyjny lub VIN pojazdu i data zdarzenia. Po wpisaniu tychże danych należy kliknąć przycisk Dalej. Następnie pojawi się informacja, czy w ogóle, a jeśli tak, to w jakiej firmie pojazd ma wykupioną polisę OC.

  Sam widzisz, że sprawdzenie polisy OC po numerze rejestracyjnym lub VIN jest niezwykle proste. Oczywiście nie życzymy Ci, abyś w razie wypadku trafił na „trudnego” lub odurzonego kierowcę albo zastał przytarty samochód na parkingu, jednak lepiej posiadać wiedzę, jak się zachować w takiej sytuacji. Jeśli potrzebujesz pomocy, możesz zgłosić się do nas. Służymy radą na każdym etapie likwidacji szkody.

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.316 sekundy
  REKLAMAA2-DAGRASSO----13-05----13-06-2020