REKLAMAA1 SanGiovanni 01.01.2023 - 31.03.2023
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ8 grudnia 2022, 16:34 komentarzy 2

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (Sant'Egidio)

  W Boże Narodzenie przy świątecznym stole w ursynowskim kościele Wniebowstąpienia Pańskiego po roku przerwy zasiądzie 800 bezdomnych, ubogich i potrzebujących. Wspólnota Sant’Egidio rozpoczęła przygotowania do Świąt z Ubogimi. Chętni do pomocy pilnie poszukiwani!

  Po raz kolejny na Ursynowie 25 grudnia przy świątecznym stole spotkają się osoby pokrzywdzone przez los. Bożonarodzeniowy obiad organizuje dla nich organizacja Sant'Egidio w kościele Wniebowstąpienia Pańskiego przy al. KEN 101.

  - To coś więcej niż zwykły posiłek. To uroczyste spotkanie przyjaciół przy świątecznym stole. Tutaj każdy z ubogich traktowany jest jak VIP. Otrzymuje imienne zaproszenie, czeka na niego specjalnie przygotowane miejsce przy stole oraz serwowane przez kelnerów świąteczne potrawy. Pod choinką leży dopasowany do indywidualnych potrzeb gościa prezent. A w udekorowanej bożonarodzeniowo sali słychać śpiewane na żywo kolędy - mówią organizatorzy.

  Przy stole z potrzebującymi zasiądzie metropolita warszawski ks. kard. Kazimierz Nycz.

  Wolontariusze poszukiwani!

  By przygotować świąteczny posiłek dla 800 osób, potrzebni są wolontariusze, którzy zaangażują się przed świętami, jak i osoby gotowe pomóc w dniu obiadu.

  - Zadań do wykonania i form pomocy jest wiele. Liczy się każda para rąk i każda poświęcona godzina. Można m.in. wzbogacić świąteczne menu, kupić prezent, pomóc w przewiezieniu i ustawieniu stołów czy udekorowaniu sali, a także – już w Boże Narodzenie – włączyć się w pracę w kuchni, podawanie potraw, czy – wieczorem – w sprzątanie - informuje Wspólnota Sant'Egidio.

  Potrzebni są również muzycy i chórzyści, którzy wezmą udział w kolędowaniu. Osoby, które chciałyby się zaangażować, mogą poznać szczegóły podczas spotkań organizacyjnych. Do wyboru są następujące terminy:

  Chęć pomocy można zadeklarować, wypełniając formularz na stronie: http://www.santegidio.pl/swieta-z-ubogimi. Inicjatywę można wesprzeć również wpłacając środki na konto Fundacji Sant’Egidio Polska (nr konta 43 1750 0012 0000 0000 3519 5197 z tytułem UBODZY). Można też przyjść na najbliższe spotkanie organizacyjne w sobotę, 10 grudnia o godz. 16 w Domu Wspólnoty przy ul. Wspólnej 61 lok. 103.

  Bożonarodzeniowe obiady to owoc całorocznej działalności Wspólnot Sant’Egidio, skupiającej się na towarzyszeniu osobom ubogim. Tradycja bożonarodzeniowego obiadu powstała w Rzymie w 1982 roku i obecna jest we wspólnotach na całym świecie.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 25

  • 14
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 8
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~PrawdaBoli 2 miesiąc temuocena: 33% 

   Staruszkowie ok, ale na sali pelno mezczyzn w sile wieku. Proponuje, aby poszli do pracy.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Roman 1 miesiąc temuocena: 100% 

   Nie znasz tych ludzi i ich historii. To wygodne pisać takie rzeczy z ciepłego domu z dostępem do Internetu i pełną lodówką. Widać, że nie masz w sobie pokory, a Twój bagaż życiowy jest bardzo lekki. Wesołych świąt.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4935 sekundy
  REKLAMAA2 KUCHAREK6 26.11.2022 - 25.02.2023