REKLAMAA1-DAGRASSO--14-08----13-11-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Karolina Kaczyńska-Piwko

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (SK)

  Zgodnie z zapowiedziami w połowie sierpnia ruszają prace w Parku przy Bażantarni. Powstanie ujęcie wody pitnej, specjalna tablica informacyjna dla osób z dysfunkcją wzroku, parki tematyczne, a teren parku zostanie uporządkowany. Przybędzie też ławek, stojaków rowerowych i koszy na śmieci.

  Park przy Bażantarni to miejsce idealne do rodzinnego wypoczynku i… kolejnych inwestycji. Ze względu na dużą popularność obiektu wśród mieszkańców nieustannie pojawiają się kolejne propozycje i pomysły na to, jak uczynić go jeszcze bardziej funkcjonalnym dla ursynowian. Na budowę parku od 2008 roku dzielnica wydała 9 mln złotych, a na samo projektowanie i pozwolenia - prawie 800 tysięcy. Do zrobienia jest jeszcze całkiem sporo - ambitne zamierzenia ratusza i architektów zrealizowano dopiero na około połowie całego parkowo-leśnego terenu rozdzielającego Kabaty od Natolina.

  Kolejne prace, których efektem będzie źródełko wody pitnej, uporządkowanie kolejnej części terenu i specjalna, informacyjna tablica dla osób z dysfunkcją wzroku ruszyć mają już niebawem.

  - Na zakończenie tego sezonu zapraszamy mieszkańców 14 sierpnia na ostatnią potańcówkę. Od 16 sierpnia zaczynają się prace modernizacyjne, a ich zakończenie planowane jest na końcówkę listopada – mówi Robert Kempa, burmistrz Ursynowa.

  Modernizacja parku obejmie również prace i wykonanie szerokiej alei spacerowej, utworzenia parków tematycznych, a także – co znacznie poprawi komfort korzystania z zielonego terenu, który w założeniach miał być chlubą dzielnicy – dostawienie ławek, koszy na śmieci oraz dostawienie rowerowych stojaków.

  Te działania to dla mieszkańców ciągle za mało. Każda edycja Budżetu Partycypacyjnego obfituje w pomysły, jak jeszcze można uatrakcyjnić Park przy Bażantarni. Również tegoroczne głosowanie zakończyło się zwycięstwem projektu dotyczącego tego obszaru. Kwota ponad 75 tysięcy złotych pozyskana ze środków budżetu obywatelskiego pozwoli na stworzenie miejsca z miejskimi leżakami i stolikami, które umożliwią relaks z książką czy gazetą na łonie natury. 

  Pomysłów na zieloną rekreację było znacznie więcej. Wśród nich – budowa fontanny. Wraz z ogłoszeniem wyników zniknęła jedyna szansa na wybudowanie jej w Parku przy Bażantarni. Projekt zakładający budowę chłodzącego punktu nie zdobył wystarczającej liczby głosów, dlatego ursynowianie nie doczekają się w najbliższym czasie wodnej atrakcji. Dzielnica już miesiąc temu jasno określiła, że kwota inwestycji jest zbyt wysoka, a samo przedsięwzięcie nie jest priorytetowym działaniem. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  5Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~grom 5 ponad rok temuocena: 100% 

   Dobrze! Ujecie wody moze miec podlaczenie pod kurytne wodna, ktora mozna by instalowac w czasie upalow dla dzieci, zamiast pod urzedem dzielnicy. A w ogole, to marzy mi sie staw, labiedzie i kawiarnia z duzym tarasem...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~alisterkabat 4 ponad rok temuocena: 100% 

   A może lepiej byłoby przeprowadzić rekultywację zapuszczonego lasku obok, zamiast budować kolejne, wyłożone kostką aleje? Tendencja jest tak - mniej drzew (ciągle trwa ich wycinanie), więcej chodników i asfaltu. Ja wiem, oficjele zrobią OTWARCIE, będą fotki, raporty i buziaki ;) Jeden leming z drugim poleży na leżaku, udając że czyta książkę, pogapi się na laski, zje gofra i będzie super. A za dziesięć lat na Jeżewskiego i Rosoła będzie czarno od smogu. Ale wtedy będzie kolejny burmistrz... i kolejne otwarcie.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~M. 3 ponad rok temuocena: 100% 

   Podzielam Pana zdanie, lekkie uporządkowanie terenu leśnego wokół kościoła, prześwietlenie bardzo dużych gąszczy, bez "betonowania" alejek to jest najlepsze rozwiązanie. To miejsce jest idealne do relaksu, czytania i spacerów nie tylko z dzieckiem, ale również osób starszych. Apeluję więc do władz Dzielnicy - pozostawcie jak najwięcej drzew i zieleni, która już tam jest. Nie potrzeba wysadzać rachitycznych drzewek. Duże dorodne drzewa zapewniają więcej cienia i tlenu.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~hbk 2 ponad rok temuocena: 60% 

   Tylko niech nowe kosze na śmieci nie będą takie jak obecne. Obecne kaleczą ręce przy wrzucaniu śmieci, otwór wrzutowy ma ostre kanty.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bożena 1 ponad rok temuocena: 75% 

   Jest pan radnym, kolegą burmistrza proszę więc złożyć interpelacje w tej sprawie. Jesteście panowie w tak dobrej komitywie, że pan burmistrz napewno pana wysłucha!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3944 sekundy
  REKLAMAA2-ZapkiexyLuksusowe-GIGANT400--01-09----30-09-2020