REKLAMAA1 AUTO WIMAR 01.04.2021 - 30.04.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ25 marca 2021, 10:05 komentarzy 2

  (SK)

  Złodzieje kradną już nawet metalowe kraty. Właśnie taka została skradziona z jednego z ursynowskich bloków. Pieniądze z jej sprzedaży sprawcy zainwestowali w procenty, bynajmniej nie te bankowe.

  Ofiarą kradzieży padli mieszkańcy jednego z bloków przy ul. Pileckiego. Z korytarza zniknęła metalowa krata. Oddzielała ona dwie części korytarza w piwnicy budynku, więc albo komuś bardzo przeszkadzała, albo złodziei skusiła jej wartość – 1100 zł.

  Sprawą zajęli się ursynowscy dzielnicowi. W toku śledztwa ustalili, że w sprawę zamieszani mogą być 43-letni mieszkaniec okradzionego bloku i jego o 15 lat starszy kolega. Mundurowi złożyli obu wizytę.

  - Mężczyźni przyznali się do przestępstwa, wyjaśniając, że obaj zdemontowali kratę i przetransportowali ją do punktu skupu złomu, gdzie jeden z nich sprzedał ją jako swoją – mówi podkom. Robert Koniuszy z mokotowskiej komendy policji.

  Pieniądze ze sprzedaży kraty mogą być jednak nie do odzyskania. Podejrzani zainwestowali je na wysoki procent. Tyle że bezzwrotny.

  - Pieniądze przeznaczyli na alkohol, który wspólnie spożyli – wyjaśnia podkom. Koniuszy.

  Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Sąd może ich skazać nawet na 5 lat więzienia.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 16

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 7
   WKURZONY
  • 7
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Irfy 2 28 dni temuocena: 100% 

   "Więzienie" za coś takiego to bzdura. Krata miała wartość nominalną 1100 złotych, na złomie poszła pewnie w cenie złomu, czyli nie wiem za ile... Ale 500 złotych to maksimum i to przy założeniu, że była mosiężna i ważyła około 50 kilogramów. Myślę jednak, że więcej niż 200 - 300 złotych nie "zarobili". Trzymanie takich ludzi w więzieniu za 3 tysiące złotych miesięcznie to absurd. Powinni pokryć koszty kupienia nowej kraty i jej wstawienia. Oraz zapłacić grzywnę dla państwa plus rekompensatę dla poszkodowanych. Albo w postaci potrącenia z zasiłku/renty, albo zlicytowania czegoś, czego są właścicielami. Dodatkowo "państwo" powinno się zastanowić nad jakimiś uregulowaniami prawnymi dotyczącymi uciążliwych meneli. Ułatwić ich eksmisję do jakichś kontenerów, najlepiej wydrukowanych "na drukarce" w taki sposób, żeby nie dało się tam niczego odkręcić/wyrwać i sprzedać.

   Edytowany: 28 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 1 28 dni temuocena: 60% 

   Zamiast 5 lat więzienia łapy poobcinać.

   Edytowany: 28 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.368 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.04.2021 - 30.04.2021