REKLAMAA1 AUCHAN 01.07.2021 - 31.12.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ22 lipca 2021, 11:21 komentarzy 4

  (policja)

  Dwaj kurierzy ukradli paczkę z sortowni, w której pracowali. Gdy zatrzymała ich policja, pogubili się w zeznaniach. Na koniec stwierdzili, że skoro zostali już zwolnieni z pracy, to nie powinni być karani.

  Katalizator to cenny łup dla złodziei. O kradzież takowych pokusili się ostatnio 37- i 28-latek. Jednak zamiast wycinać te kosztowne części z zaparkowanych na ulicy samochodów - jak to zazwyczaj bywa - zabrali je zapakowane z sortowni paczek mieszczącej się na Ursynowie.

  - Obaj mężczyźni w czasie przestępstwa byli zatrudnieni jako kurierzy u podwykonawcy wykonującego usługi na rzecz jednej ze znanych firm kurierskich. Młodszy z podejrzanych miał namówić starszego na zabranie paczki z sortowni i wywiezienie jej poza teren zakładu - przekazuje podkom. Robert Koniuszy z mokotowskiej komendy policji.

  Dwóch podejrzanych, dwa różne zeznania

  Pierwszego podejrzanego ursynowscy mundurowi zatrzymali w Raszynie. 37-latek przyznał się do zabrania paczki o wartości blisko 5 tys. zł na prośbę młodszego kolegi. Następnie miał przekazać katalizatory 28-latkowi, aby ten je sprzedał. Za swój udział starszy ze wspólników miał otrzymać tysiąc złotych. Policjantom tłumaczył, że do przestępstwa zmusiła go trudna sytuacja materialna. 

  Wersja ta nie do końca zgadzała się z zeznaniami młodszego z podejrzanych zatrzymanego w Piastowie. Według 28-latka to starszy z kolegów sprzedał katalizatory. Natomiast zarobionymi nieuczciwie 4 tysiącami złotych podzielili się po połowie. Mężczyzna również tłumaczył się problemami z domowym budżetem.

  Złodzieje trafili do policyjnego aresztu. Obaj uważali, że skoro ponieśli już karę za swój występek - zostali zwolnieni z pracy i musieli opłacić skradzioną paczkę - to nie powinni trafiać przed sąd. Obu grozi do 5 lat więzienia. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 21

  • 9
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 7
   BRAK SŁÓW

  4Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~DBC 4 2 miesiące temuocena: 100% 

   Pójść do więzienia za 2000 zł - faktycznie, opłaciło się, panowie.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Hohoł 3 2 miesiące temuocena: 25% 

   Przecież nie pójdą do więzienia. Zdziwię jak chociażby zawiasy dostaną. Co nie zmienia faktu, że kradzież bezsensowna. Aczkolwiek chciałbym poznać genezę ich zwolnienia. Kradzieży nie popieram, ale być może byli źle traktowani w pracy, albo wykorzystywani.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 3 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Irfy 2 2 miesiące temuocena: 60% 

   @Hohoł Geneza ich zwolnienia była taka, że ich wywalili po wykryciu kradzieży. Za taki numer wywalają chyba z każdej roboty poza fuchą ministra zdrowia w polskim rządzie. A kradli pewnie dlatego, że praca kuriera jest żmudna, kiepsko płatna i pozbawiona perspektyw. Podkradli coś raz, udało się, za drugim, trzecim i fafnastym też, bo pewnie firma wolała z własnej kieszeni pokryć klientom straty i na własną rękę wykryć złodziei. W końcu wpadli i wylecieli. Zawiasy dostaną na pewno, bo za dwa tysiące żaden sąd ich nie posadzi. Chyba że to była jakaś wielokrotna recydywa.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~hgw 1 2 miesiące temuocena: 50% 

   Irfy, odwal sie od Nowaka!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3912 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 25.08.2021 - 24.11.2021