REKLAMAA1_FortSłużew-15-04----30-04-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (pixabay.com)

  REKLAMA

  Jeśli zawsze byłeś ciekawy, jak pracował rymarz, lutnik czy kaletnik, już jutro będzie okazja, aby się o tym przekonać na własnej skórze. Podczas pikniku „Jak to drzewiej bywało”, każdy będzie mógł wypleść koszyk, ulepić garnek lub wystrugać deskę.

  Piknik organizowany przez Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej to okazja do przyjrzenia się z bliska profesjom, które dzisiaj już odeszły lub odchodzą w zapomnienie. Na imprezę przybędą specjaliści, którzy wciąż posiadają fach w ręku i potrafią wykonywać z gliny, wikliny, drewna, skóry, roślin niesamowite rzeczy. To niezwykła okazja aby przenieść się w czasie 30, 40, 50 i więcej lat wstecz i zobaczyć jak kiedyś wytwarzano przedmioty codziennego użytku.

  Podczas pikniku każdy będzie mógł spróbować wypleść prosty przedmiot z wikliny pod okiem mistrza wikliniarstwa, zobaczyć na czym polega praca rymarza, spróbować naprawić skrzypce razem z lutnikiem, naprawić stare krzesło lub wystrugać deskę, ulepić garnuszek lub inne naczynie.

  Będzie też okazja, żeby posłuchać prawdziwej katarynki, wykonać ze skóry zawieszkę pod okiem kaletnika, z pomocą bukieciarki wykonać bukiet i poznać dobroczynne działanie ziół. Oprócz tego przewidziane są też inne atrakcje.

  - Każdy uczestnik pikniku, który odwiedzi stanowisko informacyjne dostanie „kartę pracy”, a za jej wypełnienie drobną nagrodę – zdradzają organizatorzy imprezy.

  Dwanaście stoisk będzie do dyspozycji odwiedzających w CEPL (ul. Rydzowa 1a, Las Kabacki) od godz. 11:00 do 16:00. Wstęp wolny.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 24

  • 13
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.2314 sekundy
  REKLAMAA2-GOODBIKE-11-04----10-05-2019