REKLAMAA1 StrefaDiet G4 01.06.2021 - 30.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 grudnia 2020, 10:45 komentarzy 35

  (K. Nalewajko/GDDKiA)

  Budowa POW już prawie na ukończeniu, a brakującego 130 metrowego odcinka ul. Branickiego, który połączy Ursynów i Wilanów wciąż nie ma. Władze dzielnicy Wilanów zreflektowały się w ostatniej chwili. Radni miejscy przyznali pieniądze i droga powstanie w przyszłym roku.

  Chętnych do wybudowania fragmentu tej ważnej w przyszłości ulicy nie było. Dzielnica Wilanów spoglądała w stronę miasta, a miasto uznawało, że to inwestycja dzielnicowa. Wilanów - na szczęście - zapobiegawczo przygotował projekt budowlany. 

  Otrzeźwienie przyszło w ostatnim momencie, gdy ratuszowi groziła kompromitacja z powodu zaniechania. W ramach Południowej Obwodnicy Warszawy i węzła Ursynów Wschód wyrosła już bowiem łącznica, którą pojadą samochody ze skrzyżowania Rosoła i Płaskowickiej w dół do Wilanowa. Ulica ta została poprowadzona obok trasy ekspresowej i została przewidziana w jej projektach.

  Poniżej skarpy czeka jednak coraz bardziej widoczna wraz z postępem prac na POW niespodzianka - brak 130 metrowego odcinka ulicy Branickiego, którym samochody mogłyby wjechać do Wilanowa. W tej chwili jest tam wielka kałuża.

  W ratuszu ktoś zorientował się, że jeśli droga nie zostanie wpisana do przyszłorocznego budżetu to miasto się skompromituje. 

  10 grudnia warszawscy radni zdecydowali, że brakujący odcinek Branickiego w kierunku Ursynowa ma zbudować dzielnica Wilanów. Wcześniej myślano o tym, by inwestycję poprowadził Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych. Reakcja burmistrza Wilanowa Ludwika Rakowskiego była niemal natychmiastowa.

  - Dzisiaj mogliśmy wystąpić o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej. Wykonanie drogi wraz z dodatkowym przejściem dla pieszych (z sygnalizacją świetlną) będzie możliwe po jego otrzymaniu - zapowiedział w mediach społecznościowych.

  - Po wybudowaniu droga ta, jako powiatowa, zostanie przekazana Zarządowi Dróg Miejskich i będzie możliwe uruchomienie komunikacji autobusowej z Ursynowem - dodał Rakowski.

  Łącznik ma powstać w drugim kwartale 2021 roku, a więc do momentu, gdy węzeł Ursynów Wschód oraz tunel mają zostać oddane do użytku.

  Dlaczego tak długo czekano z tą inwestycją? Sytuację próbuje tłumaczyć wiceburmistrz Wilanowa Bartosz Wiśniakowski.

  - Wniosek i decyzja ZRiD (czyli rodzaj pozwolenia na budowę - dop. redakcja) rodzą z dnia na dzień konsekwencje finansowe z tytułu odszkodowań. Z uwagi na dyscyplinę finansów publicznych zadziałaliśmy tak szybko, jak to możliwe czyli dzień po tym, kiedy przyznano nam finansowanie na tę inwestycję. Wcześniej, licząc na środki, przygotowaliśmy dokumentację projektową - poinformował.

  Lada dzień ma ruszyć przetarg na budowę ul. Ciszewskiego-bis - trzeciego z połączeń drogowych między Ursynowem a Wilanowem. Inwestycji, która również nie miała szczęścia do pieniędzy i projektowania.

  - Po dwóch kadencjach będziemy mieli trzy cywilizowane połączenia, bo już naprawdę "na dniach" zostanie ogłoszony przetarg na budowę Ciszewskiego-bis. Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych poinformował mnie w piątek, że zostały drobne poprawki w specyfikacji przetargu i będą go ogłaszali - poinformował burmistrz Robert Kempa.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 329

  • 103
   BARDZO PRZYDATNY
  • 20
   ZASKOCZONY
  • 47
   PRZYDATNY
  • 21
   OBOJĘTNY
  • 9
   NIEPRZYDATNY
  • 39
   WKURZONY
  • 90
   BRAK SŁÓW

  35Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Robert1 35 6 miesięcy temuocena: 83% 

   Oczywiście Ciszewskiego Bis jest zupełnie niepotrzebnym połączeniem które zniszczy piękną Skarpę Ursynowską

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wójt31 34 6 miesięcy temuocena: 67% 

   Osiedle Słowików się odezwało, ta ulica była projektowana jeszcze przed pomysłem dewelopera na to osiedle. Więc "wiedziały gały co brały", a teraz narzekania.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Robert1 33 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Nie mam nic wspólnego z osiedlem jakiś tam Słowików ludzie potrafią myśleć samodzielnie nie tylko przez optykę chciwości i wygody. Skarpa jest pięknym kawałkiem zieleni gdzie ludzie wypoczywają / są lisy sarny borsuki bobry i jeszcze wiele innych pięknych zwierząt/. Wiele wypowiedzi nie uwzględnia przyszłych pokoleń tylko ważne tu i teraz a co zostawimy po sobie kogo to obchodzi.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nie dla Ciszewskiego bis 32 6 miesięcy temuocena: 45% 

   Kolejna kasa w błoto. Po co budować Ciszewskiego-bis, skoro zaraz będzie Pow i przedłużona Płaskowickiej? Szkoda przyrody i skarpy. Miejmy nadzieję, że do budowy tej drogi nigdy nie dojdzie.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rumburak 31 6 miesięcy temuocena: 58% 

   Kolejny mieszkaniec Osiedla Słowików? To połączenie miało powstać jako pierwsze. Będzie najmniej uciążliwe dla naszej dzielnicy. Nie rozumiem komu przeszkadza łącznik a nie przeszkadzają domy ba skarpie.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 11 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wwa 30 6 miesięcy temuocena: 50% 

   Panie redaktorze pisze się „do” Wilanowa. Zapraszam zajrzeć do słownika języka polskiego.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 29 6 miesięcy temuocena: 80% 

   A może ten kawałek specjalnie został zaplanowany dla SUVów co lubią parki rozjeżdżać? Nie ma co kłaść asfaltu, SUVy sobie poradzą, a jak nie to holowniki zarobią.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ja tu przejazdem 28 6 miesięcy temuocena: 86% 

   wstyd i kompromitacja dzielnicy że nie ogarnęło tego że inwestor nie ma w planach kończenia tego zjazdu z S2. Nawet w dokumentach projektowych inwestycji przy POW nie ma połączenia tego odcinka z Branickiego. Ktoś z tych urzędasów przy ratuszu nie ogarnął tego że tam zabraknie kawałka do połączenia ulic? A może dokumentacja nie dotarła? Za co oni biero kase?

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lilia 27 6 miesięcy temuocena: 43% 

   Już myślałam, że ja będę musiała iść i wylewac tam asfalt

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kabaret 2021 26 6 miesięcy temuocena: 41% 

   ty sie na tym nie znasz, poza tym asfaltu się nie leje.... Wylewać to można pomyje albo szambo

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~W 25 6 miesięcy temuocena: 91% 

   To nie miasto ale dzielnica ratuje sytuacje biorąc się za budowe drogi powiatowej a to nie jej zadanie .Nieroby ale w którym ratuszu.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~frant 24 6 miesięcy temuocena: 29% 

   Ursynów 30-35 lat temu, to była wieś na końcu Warszawy. Żadem urbanista nie przewidział takiej zabudowy i gęstości ulic oraz ruchu. Projekty były opracowywane pod socjalistyczne standardy - niskie bloki z ogródkami bez garażów, mało samochodów, układ ulic nieprzywidujący ogromnego wzrostu liczby pojazdów, itd. Jedyny plus, to budowa Metra, dlatego ludzie kupowali tu w miarę tanie mieszkania spółdzielcze (przypomina mi się śp. Prezes Kołodko). A o budowie Połud. Obwod. W-wy NIKT nie myślał , ani nie mówił. Dopiero jak zaczęło się robić głośno, że przez Osiedle (jeszcze nie Dzielnicę) ma przebiegać autostrada A2 Ursynowiacy wszczęli LARUM, czym spowodowali budowę tunelu , o którym wcześniej nie było mowy. Stąd te wszystkie korowody z tunelem, jego wentylacja i brakiem filtracji spalin samochodowych. Tak mszczą się poronione pomysły i nie dopracowane projekty urbanistyczno-architektoniczne.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 23 6 miesięcy temuocena: 70% 

   Bzdury. Projekt autostrady był wpisany w plany od ok. 1980 r. i dlatego była zachowana rezerwa terenu. Takie bajki opowiadaj dzieciom na dobranoc.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 16 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Korbol 22 6 miesięcy temuocena: 83% 

   Podam przykład innego projektu:" Opublikowano: 18-03-2009 Źródło: Zycie Warszawy - Tunel pod Nowoursynowską, a nad al. Wilanowską i Św. Bonifacego estakada to optymalny wariant trasy obok kościoła św. Katarzyny - zdecydował ratusz. Budowa ruszy najwcześniej w 2014 roku - podało Życie Warszawy. Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz podpisała wariant docelowy przebudowy Doliny Służewieckiej, Sikorskiego i Witosa od ul. „Anody“ (dawna Rosoła) do Idzikowskiego – dowiedziało się „ŻW“. W sprawie tej inwestycji debaty specjalistów i zlecania kolejnych ekspertyz trwały od lat 90." Miejsce jest ...

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 10 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~frant 21 6 miesięcy temuocena: 29% 

   Ursynów 30-35 lat temu, to była wieś na końcu Warszawy. Żadem urbanista nie przewidział takiej zabudowy i gęstości ulic oraz ruchu. Projekty były opracowywane pod socjalistyczne standardy - niskie bloki z ogródkami bez garażów, mało samochodów, układ ulic nieprzywidujący ogromnego wzrostu liczby pojazdów, itd. Jedyny plus, to budowa Metra, dlatego ludzie kupowali tu w miarę tanie mieszkania spółdzielcze (przypomina mi się śp. Prezes Kołodko). A o budowie Połud. Obwod. W-wy NIKT nie myślał , ani nie mówił. Dopiero jak zaczęło się robić głośno, że przez Osiedle (jeszcze nie Dzielnicę) ma przebiegać autostrada A2 Ursynowiacy wszczęli LARUM, czym spowodowali budowę tunelu , o którym wcześniej nie było mowy. Stąd te wszystkie korowody z tunelem, jego wentylacja i brakiem filtracji spalin samochodowych. Tak mszczą się poronione pomysły i nie dopracowane projekty urbanistyczno-architektoniczne.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Misiek 20 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Akurat rezerwa pod A2 jest od zawsze - mam plan Warszawy z lat 80 i ta rezerwa tam jest. Dlatego mieszkania blisko A2 były koło 20% tańsze niż 500m dalej. ludzie kupili tanio mieszkania a potem wylobbowali tunel...

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~betonoza 19 6 miesięcy temuocena: 50% 

   a to cwaniaki cebulaki... najechali z bedokowa , spod żyrardowa a pozniej krzyczą ze im się spokoj i cisza należy.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kid Paddle 18 6 miesięcy temuocena: 50% 

   Cały czas nie mogę zrozumieć jednego: mieszkańcy Ursynowa wiedzieli od co najmniej 20 lat, że pusty pas "ziemi niczyjej" między osiedlami to będzie trasa przelotowa, i kupując wzdłuż niej mieszkania mieli tego świadomość (i mogło być nawet taniej). To dlaczego był lament i trzeba było ponieść wielokrotnie większe koszta na budowę jakiegoś tunelu z skomplikowaną infrastrukturą?? Taka sama historia była (prawie była) przy trasie S8: jak mieszkanie było tańsze z widokiem od strony planowanej trasy, to dobrze, ale jak trasa ma została wybudowana to już źle?? Polaczkowatość - cebulowatość w czystej formie.,

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Swój Nick 17 6 miesięcy temuocena: 65% 

   Ciszewskiego bis to wyleciało z budżetu więc raczej lada dzień przetargu nie będzie. Nie wiem skąd informacje ma redakcja Haloursynów

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tom 16 6 miesięcy temuocena: 26% 

   I dobrze bo Ciszewskiego Bis to wyrzucenie pieniędzy w błoto !!! nikomu niepotrzebne dodatkowe połączenie, przynajmniej teraz tam w dobie pandemii dużo ludzi spaceruje i uprawia sport

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 26 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Swój Nick 15 6 miesięcy temuocena: 29% 

   Z punktu widzenia Ursynowa jest raczej zbędna, chyba, że spojrzeć na Kabaty bo tam aktualnie tłoczą się samochody z wilanowa (prawdopodobnie) natomiast ten problem rozwiąże wspomniany w artykule łącznik obok POW. Fakt, że skarpy szkoda, ale z drugiej strony to miasto i ulice muszą być. Ja byłbym jedynie za zbadaniem tematu po zakończeniu budowy POW bo może okazać się, że Ciszewskiego na Wilanów jest zbędne.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rumburak 14 6 miesięcy temuocena: 79% 

   Wyleciało z budżetu raczej nie przypadkiem. Mnóstwo wokół zbędnych inwestycji a obiecywane od dawna przedłużenie Ciszewskiego i Belgradzkiej ciągle są odsuwane i nie wiadomo czy ppwstaną. Byłoby to mniej istotne gdyby nie wpuszczenie tranzytu od strony Kabat. Teraz dobrze byłoby ten ruch zdywersyfikować bo utkniemy na zawsze w korkach na Rosoła i KEN.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 15 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Swój Nick 13 6 miesięcy temuocena: 40% 

   Dokładnie tak, natomiast POW od ciszewskiego jest rzut kamieniem więc dobrze byłoby zwyczajnie zaczekać jaki będzie efekt uruchomienia łącznika przy POW.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~konstytucja 12 6 miesięcy temuocena: 50% 

   Połączenie Ciszewskiego z Osią Królewska jest bardziej potrzebne niż którekolwiek inne. Wystarczy spojrzeć na mapę i widać jaką czarna dziurę teraz mamy. 2km to żaden rzut kamieniem a tyle jest miedzy POW a Dolina Służewiecka. Przydało by się tam jeszcze kolejne połączenie na Arbuzowej. Towarzystwo z Kiedacza wiedziało gdzie mieszkania kupuje wiec niech teraz nie lamentują że miasto dwie drogi zamierza połączyć. Gdyby nie złośliwość Gronkiewicz to ta droga powstała by już dekadę temu.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Swój Nick 11 6 miesięcy temuocena: 33% 

   Dwa kilometry to tam nie ma. Serio nie ciężko to sprawdzić. Gronkiewicz nie miała nic do tej drogi bo chodziło o wykup ziemi pod budowę. Z racji medialności sprawy, można było tam ugrać niezłą kasę, więc wcale się nie dziwię, że niełatwo było wykupić działkę/działki. Rozumiem, że ludzie z Kabat robią raban bo tamtędy jeżdżą ludzie z Wilanowa ale to taki sam argument mogą podać wszyscy ludzie mieszkający przy jakiejkolwiek drodze. Jest droga i samochody jeżdżą. Ciszewskiego, być może też będzie przedłużone i też będą jeździć samochody aczkolwiek może się okazać to zupełnym bezsensem, kiedy 1.3Km obok jest gotowa droga.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabaty zielone 10 6 miesięcy temuocena: 76% 

   Kempa powinien zamilknąć i nie odzywać się do końca kadencji.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sąsiad 9 6 miesięcy temuocena: 75% 

   nieprawda, Kempa powinien zrezygnować ze stanowiska

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 12 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~007 8 6 miesięcy temuocena: 94% 

   Kompromitacja i Biurokracja. Robić problem dla 130 metrów. WSTYD !!!!!

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Krokodyl 7 6 miesięcy temuocena: 75% 

   No znowu Trzaskowski dał d.u.p.y. A to wychodzi mu najlepiej !

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~aNaToLin 6 6 miesięcy temuocena: 51% 

   No to Płaskowickiej będzie stała w gigantycznym korku w obu kierunkach, bo z węzła Ursynów Zachód będą korzystali nie tylko mieszkańcy Ursynowa, ale i Miasteczka Wilanów, dla których to będzie najdogodniejszy wjazd i zjazd z kierunku zachodniego, jak również droga na zakupy w Leclercu i Auchan. Już, po uruchomieniu świateł na skrzyżowaniu z Gandhi, tworzą się spore korki, a węzeł Zachód jeszcze nie otwarty i Wilanów jeszcze nie przejeżdża. Armageddon widzę!

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Korbol 5 6 miesięcy temuocena: 53% 

   Tak, kilka lat temu opisywałem jak ja to widzę, E30 itd. Zostałem z głosami na minus... Dziś część widzi że miałem rację. Skala problemu uwidoczni się +- rok po otwarciu. Wtedy ogromny ruch aut będzie po prostu codziennością.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 18 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Alfred Hugecock 4 6 miesięcy temuocena: 67% 

   Tak jak stoi al. Niepodleglosci, Puławska, Wołoska, Czerniakowska, Dolina Służewiecka - jak jadą nimi mieszkańcy Ursynowa?

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 24 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Korbol 3 6 miesięcy temuocena: 81% 

   Heeh minusiki. Przez ostatnie 40 lat ...... Ursynów nie był dzielnicą przelotową...

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 13 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 2 6 miesięcy temuocena: 70% 

   Korbol, i dlatego jeszcze nie tak dawno wyjeżdżało się z Ursynowa poza Warszawę na trasy wylotowe nawet godzinę. Gigantyczne korki w Magdalence itp. A teraz w godzinę można już wyjechać poza województwo. Na tym polega rozwój komunikacji dla fatalnie skomunikowanego Ursynowa. Trudno było znaleźć gorzej skomunikowaną dzielnicę Warszawy z dzielnicami sąsiadującymi.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 14 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Korbol 1 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Mam z tym problem. Co tydzień jak tylko mogę jadę doładować akumulatory na działkę. I jak co piątek stoję na dolince w korku. Natomiast codzienny przejazd do pracy, był znośny. Niestety jakiś czas temu to się zmieniło, pojawiło się sporo aut na obcych dla tej dzielnicy tablicach. Dodatkowo pozamykane ulice i nie otwarcie nowych, choćby tymczasowych, spowodowało że stoję w korkach jak kiedyś co piątek. Po otwarciu POW zapewne wyjazd na działkę będzie przebiegał sprawnie, obawiam się za to, że aktualnie codzienny kibel na ursynowskich ulicach z nami zostanie.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3642 sekundy
  REKLAMAA2 MyPierzemy.pl 23.05.2021 - 22.06.2021