REKLAMAA1-SanGiovanni--01-07----31-07-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (AŁ)

  Są pieniądze na parking Park & Ride przy ul. Karczunkowskiej dla kierowców, którzy zdecydują się wsiąść do pociągu na stacji PKP Jeziorki. Miasto uzyskało dotację na ten cel z Unii Europejskiej.

  Parking obiecywany od lat mieszkańcom Jeziorek właśnie stał się bardziej realny. Będzie można go zbudować dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej. 

  - Nowy parking powstanie w 2022 roku przy linii radomskiej - przystanek PKP Warszawa Jeziorki - poinformował wiceprezydent stolicy Michał Olszewski.

  - Parking strategiczny w formule „Parkuj i Jedź” P+R  będzie miał 138 miejsc w tym 6 dla niepełnosprawnych. Poza tym 4 miejsca dla ładowania samochodów elektrycznych i 40 dla rowerów - precyzuje Tomasz Kunert z Zarządu Transportu Miejskiego.

  Obiekt zostanie zlokalizowany na południowo-wschodnim narożniku skrzyżowania torów kolejowych przy stacji PKP Warszawa Jeziorki z ul. Karczunkowską, tuż obok wiaduktu. Będzie można na nim bezpłatnie parkować, posiadając ważny bilet na przejazd koleją lub komunikacją miejską.

  - W końcu jakaś dobra wiadomość, bo już mamy dość tej budowy i parkowania gdzie popadnie. Ludzie będą zostawiać tutaj samochody, bo blisko stacji, a wygoda jest najważniejsza - przewiduje pan Henryk. 

  Na efekty trzeba będzie jednak poczekać, bo na razie istnieje tylko koncepcja. Po skompletowaniu niezbędnej dokumentacji zostanie ogłoszony przetarg na wykonawcę, który wybuduje parking.

  "Boimy się Mieszkania Plus"

  Dla mieszkańców sąsiadującego z nowym wiaduktem osiedla „Etap” parking jest niezbędny, bo codziennie setki osób przyjeżdżają samochodem na stację Jeziorki i dalej rusza koleją, zostawiając swoje auta na osiedlowych uliczkach.

  - Parking przy stacji jest konieczny i mam nadzieję, że będzie do niego dobry dojazd, bo w przeciwnym razie nie spełni swojego zadania. Mam niestety obawy, że kiedy zostanie wybudowane osiedle Mieszkanie Plus, praktycznie bez miejsc postojowych, to jego mieszkańcy będą zostawiać swoje samochody przy stacji, blokując w ten sposób miejsca ludziom, którzy będą chcieli się przesiąść na pociąg - mówi Paweł Osiński, przewodniczący zarządu osiedla „Etap”.

  Przypomnijmy, na blisko 15-hektarowej działce przy stacji Warszawa-Jeziorki ma powstać osiedle z programu Mieszkanie Plus. Zamieszka tam blisko 10 tys. osób. Na 2700 lokali zaplanowano tylko 1350 miejsc parkingowych. To wskaźnik 0,5 auta na jedno mieszkanie, czyli trzykrotnie mniej niż przewidują współczesne standardy projektowe. 

  Mieszkańcy gorszej kategorii?

  Sprawa parkowania to tylko jeden z problemów mieszkańców tej części Zielonego Ursynowa. Od trzech lat trwają prace przy budowie wiaduktu na Karczunkowskiej i nie mogą się zakończyć. Majowy termin też nie został dotrzymany. 

  - Ja się z tego cieszę, bo jak otworzą to ruch będzie okropny i jeszcze niebezpieczniej się zrobi. Po dobrej drodze będą pędzić na złamanie karku. Ja mam wrażenie, że to wszystko jest nie dla nas, tylko dla tych spoza Warszawy, żeby im się wygodniej do pracy dojeżdżało. Taką autostradę dla nich zbudowali, a my się chodników nie możemy doczekać. O nas nikt nie myśli, jakbyśmy byli gorszej kategorii - żali się pani Jolanta.

  Karczunkowska już teraz jest bardzo ruchliwą drogą, która łączy ul. Puławską z Lesznowolą. Chodników od początku przy ulicy brak, dzieci chodzą więc do szkoły poboczem, narażone na potrącenia przez pędzące auta. Miasto obiecuje remont, ale najwcześniej za kilka lat.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 29

  • 6
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 5
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 3
   WKURZONY
  • 10
   BRAK SŁÓW

  7Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Znowu 7 8 miesięcy temu

   Rowerem tez można - nie trzeba mieć trzech samochodów.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ZielUrs 6 9 miesięcy temu

   Ten parking będzie non-stop okupowany przez biedotę z osiedla Mieszkanie+ oraz przez podlesznowolskie słoiki. Dla nas Warszawiaków nie będzie z tego nic. Mieszkam w okolicy, na Zielonym Ursynowie, czasem podjeżdżam zostawić samochód przy przystanku Jeziorki i dalej jadę pociągiem. Zwykle nie ma problemu zostawić pojazdu, to tu, to tam. Ale jak powstanie gettoosiedle - przestanę jeździć pociągiem z Jeziorek w ogóle. Bo nie będę miał gdzie zostawić samochodu, na piechotę mam za daleko, taksówką jechać? No sorry. Ale jakby co to będzie skowyt: jak to jedziesz samochodem, przecież masz przystanek Jeziorki i parking P+R.... Tak to się u nas załatwia... A jeszcze: dlaczego końcowy przystanek 209 będzie ZA wiaduktem a nie przed (tak gdzie kiedyś był końcowy, przy budce dróżnika)? Dlaczego autobus nie mógł zjechać bezkolizyjnie w prawo PRZED wiaduktem i pod nim wzdłuż torów dojechać na końcowy? Tylko zrobiono KOLIZYJNY zjazd ZA wiaduktem? To kolejny absurd, echhhhhh

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Znowu 5 8 miesięcy temu

   Kup sobie hulajnogę elektryczna-nie umiesz utrzymać równowagi że najpierw samochodzikiem a potem pociągiem?

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ElMunios 4 9 miesięcy temuocena: 100% 

   Parking obiecywany od lat mieszkańcom Jeziorek - My tu mamy gdzie parkować a parking to raczej dla słojów ma powstać którzy porzucają samochody przy przystanku kolejowym. Ciekawe kiedy podany zostanie kolejny termin oddania tego bubla wiaduktem nazwanego. Jak już tu kiedyś było zauważone, wypadków będzie co niemiara - misz masz p.t. Karczunkowska wjazd na wiadukt od puławskiej, Nawłocka, wjazd do f-my Sika oraz skręt do biedry to będzie jakiś armagedon totalny. Ruch pieszy został zupełnie zignorowany i prezentuje się bezsensownymi trasami chodnikowymi. Totalna głupota i kretynizm w projektowaniu tego durnego "wiaduktu". Nikt nic nie robi, windy bez wyposażenia, brak oznakowania poziomego jezdni, słupy wszelkie stoją jak chcą - pierdzielnik do potęgi. Mamy dziś 27 września - kiedy zatem otwarcie? Jeszcze ten parking. Żenada.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~autochton 3 9 miesięcy temuocena: 100% 

   P.S. "Miasto obiecuje remont, ale najwcześniej za kilka lat." ale na "Misia" (czyli ten badziewny Dom Kultury, o którym HU pisało niedawno) to lekką rączką wywalono w błoto 30 milionów. Za jakie kilka lat? To kto co nałgał podczas spotkania, które odbyło się w szkole na Sarabandy w zeszłym roku, że modernizacja Karczunkowskiej jest wzięta "na tapetę" i właściwie nie ma odstępstwa, bo idzie to z marszu. Aha piszecie, "Na efekty trzeba będzie jednak poczekać, bo na razie istnieje tylko koncepcja. Po skompletowaniu niezbędnej dokumentacji zostanie ogłoszony przetarg na wykonawcę, który wybuduje parking." Przeważnie, to ta koncepcja oznacza, że mniej lub bardziej jest dogadane, który "szwagier" przytuli i ile, tylko jeszcze na to podkładki nie ma. A to oznacza, "po skompletowaniu bla bla bla". No co to? "Szwagry" nie były gotowe do położenia łapy na środkach? Przecież już taka dokumentacja była. I o jakim to przetargu mowa? Zresztą, to mieli kolejarze wybudować z kasy na modernizację LK8.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~autochton 2 9 miesięcy temuocena: 100% 

   Cały idiotyzm z tym wiaduktem jest taki, że gdyby został zbudowany na filarach (palowy) a nie nasypowy, co pewnie trwałoby krócej, to można by było pod spodem zrobić taki parking od razu. Widać, że tak jak w przypadku tego g*#&@!&#%o wiaduktu, gdzie przy okazji został naruszony system napowietrzania osiedla Etap I i II, chodzi o przytulenie kasy. I im dłużej się to ciągnie, tym przy publicznym cycku można siedzieć tak długo jak to tylko możliwe. Ten cały wiadukt i to całe osiedle Menel+ staną się przekleństwem tego rejonu. Wygląda to tak, jakby ktoś rozmyślnie się chciał jakoś na ludziach tu mieszkających za coś tam zemścić.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KABATY 1 8 miesięcy temu

   Tam jest i tak przepraszam zadupie więc nowe osiedle może tylko zurbanizuwac okolicę

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.5594 sekundy
  REKLAMAA2-AUCHAN-02-07----31-12-2020---DODATKOWO