REKLAMAA1_FortSluzew_od-06-02-do-28-02-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  REKLAMA

  UOKiK zaprezentował dane z raportu dotyczącego jakości paliwa sprzedawanego na stacjach benzynowych w 2016 roku. Gdzie na Ursynowie nie powinno się tankować? Od razu odpowiadamy - wszędzie, gdzie pojawili się kontrolerzy, paliwo spełniało normy.

  W 2016 roku Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przeprowadził kontrole na ponad 1500 stacjach benzynowych w całej Polsce. Badania odbywały się w punktach wybranych losowo lub w takich, w których klienci zgłaszają problemy z jakością tankowanego paliwa. Dodatkowo przeprowadzono kontrole na stacjach paliw LPG. Tych było w ubiegłym roku blisko 500 w całym kraju.

  Na Ursynowie kontrolerzy pojawili się na 4 stacjach. Zbadali sprzedawane na nich paliwo - olej napędowy oraz benzynę. Tym razem nie w naszej dzielnicy nie kontrolowano LPG. Co się okazało?

  Paliwo jest coraz lepszej jakości. W Warszawie przebadano ok. 70 punktów sprzedaży i wyniki są bardzo dobre - w żadnej nie stwierdzono chrzczenia paliwa.

  W 2016 roku na Ursynowie skontrolowano stacje: 

  • Shell, ul. Pileckiego 101 - 23.02.2016 - ON - próbka spełniała normy
  • Orlen, ul. Surowieckiego - 23.02.2016 - benzyny - próbka spełniała normy
  • Statoil, al. Rodowicza „Anody” - 19.10.2016 - benzyny - próbka spełniała normy
  • Amic - Łukoil - ul. Puławska 623 - 23.11.2016 - ON - próbka spełniała normy

  Kierowcy mogą więc mieć gwarancję, że paliwo pochodzące z tych stacji nie spowoduje kłopotów z silnikiem i układem paliwowym. Podobne wyniki na Ursynowie UOKiK odnotował przed rokiem. Wtedy skontrolowano 7 stacji, wśród nich także niektóre wyżej wymienione. Wszystkie te stacje były "czyste" - sprzedawały paliwo zgodne z normami.

  Wyniki kontroli potwierdzają opinie kierowców. - Na markowych stacjach nie boję się tankować, nie mam obaw. Ale jakoś nie mam zaufania do stacji przy marketach, tych sporo tańszych - twierdzi Marek, którego spotkaliśmy na jednej z renomowanych stacji na Ursynowie.

  - Jeszcze kilka lat temu można było natknąć się na słabe paliwo, ale teraz - w takich miastach jak Warszawa - jest to raczej niemożliwe - mówi Adrian.

  Gorzej jest jednak poza Warszawą a województwo mazowieckie, obok warmińsko-mazurskiego i lubuskiego, było tym, w którym jakość paliwa się pogorszyła w stosunku do 2015 roku. - Zakwestionowano tu łącznie 5,88 proc. skontrolowanych próbek paliw płynnych - mówi Konrad Trześniak z biura prasowego UOKiK.

  Pełne wyniki kontroli na stacjach w całej Polsce można zobaczyć na stronach UOKiK.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.1258 sekundy
  REKLAMAA2-EMPIK-od-01-02-do-03-03-2018