REKLAMAA1 OXILIA 01.07.2021 - 30.09.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ18 czerwca 2021, 14:02 komentarzy 4

  Marta Siesicka-Osiak

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹
  Basen w Powsinie został wyremontowany w 2019 r.

  Basen w Powsinie został wyremontowany w 2019 r. (MSO)

  Kiedy z nieba leje się żar, najlepiej zanurzyć się w chłodnej wodzie. Mieszkańcy Ursynowa mają to szczęście, że najbliższy odkryty basen znajduje się w ich bliskim sąsiedztwie, pod zieloną koroną Lasu Kabackiego.

  Basen w Powsinie może poszczycić się wieloletnią historią, sięgającą lat 50. ubiegłego wieku. Jego orzeźwiająca tafla zapisała się w pamięci niejednego pokolenia warszawiaków. Po remoncie przeprowadzonym dwa lata temu jest jedną z największych letnich atrakcji Ursynowa.

  Na pragnących ochłody mieszkańców, w brzozowym zagajniku czeka basen o wymiarach 12,5 na 25 metrów i głębokości od 110 do 190 cm oraz brodzik o głębokości od 20 cm do 40 cm. Dzieci na pewno nie będą się tu nudziły – do wyboru mają jeszcze wodny i „suchy” plac zabaw, a w brodziku wodne armatki.

  Także sam teren sprzyja wypoczynkowi. W 2019 r. pojawiły się tu liczne nasadzenia, ławki, stoliki i ławki z przewijakami dla matek karmiących. Zainstalowano także drewniane leżanki oraz kilka plażowych koszy do siedzenia.

  Pojawiły się również nowe bezobsługowe szatnie, w tym jedna rodzinna (dostępna także dla osób z niepełnosprawnościami), zwiększono liczbę toalet i pryszniców. Pawilon, oprócz nowego wnętrza, zyskał też przyjemną dla oka elewację z elementami z drewna.

  Basen jest czynny codziennie od 10 do 20, a kasa od 10 do 19. Całodniowy bilet wstępu kosztuje 30 zł, a ulgowy 20 zł, po godz. 16 bilety są tańsze (20 i 12 zł). Istnieje także możliwość zakupu biletów rodzinnych oraz skorzystania ze zniżki na Kartę Warszawiaka, więcej szczegółów na stronie parku.

  Warto widzieć, że korzystając z szafki w szatni należy mieć przy sobie monetę o nominale 2 złotych, która po zakończeniu użytkowania jest zwracana przez automat. Przy kasie można wypożyczyć leżak, za który należy gotówką wnieść kaucję wysokości 10 zł.

  Nie tylko na basen

  Do końca miesiąca w Parku Kultury w Powsinie, w każdy weekend, oprócz kąpieli znaleźć będzie można inne atrakcje sportowe, a także muzyczne. Już w sobotę, 19 czerwca odbędzie się turniej tenisa ziemnego w pawilonie rekreacyjno-sportowym. Start gier o godzinie 9, zapisy w dniu zawodów od godziny 8:30.

  Natomiast w najbliższą niedzielę w godz. 14-18:30 odbędzie się Czerwcowy Koncert Fundacji „W Sercu Matki”. W programie m.in. koncert muzyki klasycznej dla dzieci „Motyl na Karuzeli” (w wykonaniu śpiewaczki Aleksandry Resztik i pianisty Piotra Latoszyńskiego, wprowadzenie bajkowo-muzyczne Anna Pełka) oraz występy muzykujących dzieci i zajęcia plastyczne na sztalugach.

  W kolejną sobotę, 26 czerwca można wziąć udział w bezpłatnych ćwiczeniach w plenerze z Qigong organizowanych na polanie przed amfiteatrem w Parku Kultury w Powsinie. Zajęcia poprowadzi Fundacja Dantian. Spotkanie przed „Klubokawiarnią” o godz. 12. Tego samego dnia w godz. 12-18:30 odbędzie się przy pawilonie rekreacyjno-sportowym turniej tenisa stołowego. Zapisy na turniej prowadzone będą od godziny 11:30.

  Z kolei w niedzielę, 27 czerwca miłośnicy szachów będą mogli wziąć udział w turnieju „64 pola”. Zapisy w dniu turnieju od godziny 11:30 przy grzybku szachowym. Za to w Amfiteatrze o godzinie 15 będzie można zobaczyć  koncert piosenki z okresu XX-lecia międzywojennego. Wystąpi zespół „Może Kiedyś Innym Razem” składający się z młodych, zdolnych muzyków i aktorów.

  Podczas koncertu będzie można usłyszeć m.in. takie utwory jak „Sex Appeal”, „Miłość ci wszystko wybaczy” czy „Na pierwszy znak”. Koncert, oprócz części muzycznej, zawiera również elementy historii międzywojennych w postaci widowiska teatralnego.

  ZOBACZ JAK WYGLĄDA BASEN W POWSINIE W LOTU PTAKA:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 17

  • 7
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 5
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 3
   BRAK SŁÓW

  4Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Paulo 4 19 dni temu

   Budowa zjeżdżalni przy tak małym basenie, jak ten w Powsinie, była pomyłką. Zjeżdżalnia zajęła ok 1/3 basenu. Przy takiej ciasnocie jest to nieporozumieniem. O przepłynięciu basenu w tę i z powrotem można tylko pomarzyć. Podobnie, jak o szybkim wejściu na teren basenu. Kolejki, kolejki, kolejki...

   Edytowany: 19 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rrrr 3 miesiąc temu

   Świetna rada. Napiszcie jeszcze jak długo się czeka w kolejce stojąc na słońcu!

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~konstytucja 2 miesiąc temu

   A gastronomie uruchomia pewnie na zimę.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Heheszek 1 miesiąc temuocena: 88% 

   Szkoda że więcej betonu przed Ursynowskim centrum kultury Alternatywy nie ma. Nawet te wierzby mandzurskie Kempa wyciął przypadkiem. Ech.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3564 sekundy
  REKLAMAA2-AUTO WIMAR (rekrutacja) 08.07.2021 - 07.08.2021