REKLAMAA1-ENELMED---15-07----15-10-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ11 czerwca 2019, 17:58 komentarzy 16

  Marta Siesicka-Osiak

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (pixabay.com)

  Trwa pierwsza fala upałów w tym roku. Temperatura zmusza dyrektorów szkół do skracania lekcji. Także na Ursynowie w części placówek zajęcia będą jutro trwały krócej. Rodzice – sprawdźcie informacje w Librusie.  

  We wszystkich województwach obowiązują dziś ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałem. Zgodnie z przepisami władze lokalnie wraz z dyrektorem odpowiadają za warunki funkcjonowania placówki, zapewnienie bezpiecznych i higienicznych warunków nauki. W związku z tym mają prawo skrócić czas trwania lekcji do 30 minut.

  Uff, jak gorąco!

  W naszej dzielnicy o skróceniu zajęć zdecydowano już m.in. na Zielonym Ursynowie.

  – Mimo rolet i wiatraków, jest tak gorąco, że nie da się wytrzymać. Budynek jest tak już nagrzany, że w salach na piętrze jest 30 stopni – mówi Joanna Parfianowicz, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 96 przy Sarabandy, która po konsultacji z radą rodziców zadecydowała o skróceniu zajęć lekcyjnych do 30 minut.

  Środowe zajęcia będą też krótsze w CLVIII Liceum Ogólnokształcące im. Księżnej Izabeli Czartoryskiej przy ul. Szolca-Rogozińskiego. Kabacka podstawówka - nr 16 z Wilczego Dołu - dodatkowo planuje piątek „pustych sal”.

  - Jutro i w czwartek, zajęcia zostały skrócone o 10 minut, ale dla dzieci, które z różnych powodów nie bedą mogły wcześniej wyjść ze szkoły, oczywiście zapewniamy opiekę nauczycieli. W piątek zaplanowaliśmy "dzień pustych sal", więc wszyscy uczniowie z wychowawcami wychodzą ze szkoły - mówi Małgorzata Dybus, wicedyrektor SP 16. 

  Inne szkoły jeszcze rozważają skrócenie zajęć. Informacje na ten temat rodzice znajdą w Librusie bądź na profilach facebookowych oraz stronach internetowych placówek. 

  „Wujek dobra rada”

  Upał doskwiera uczniom (i nie tylko) w całym kraju. Jak podał dziś PAP nowy minister edukacji Dariusz Piontkowski - pytany o przygotowanie szkół do zmian klimatu i wysokich temperatur - zasugerował samorządom montowanie rolet i klimatyzacji w budynkach szkolnych.

   - Tam gdzie samorządy stać, być może warto pomyśleć także o klimatyzacji. Ale to już muszą samorządy indywidualnie o tym decydować. Na pewno bezpieczeństwo dzieci jest tutaj najistotniejsze – podkreślił Piontkowski.

  - Nie wiedziałem, że nowy minister jest „wujkiem dobra rada”. Proponuję, żeby zapoznał się z kosztami jakie miasto Warszawa poniosło w związku „deformą oświaty” - to 70 milionów w samym 2017 r., MEN zwrócił nam z tego 3,5 miliona – komentuje wypowiedź ministra burmistrz Ursynowa, Robert Kempa. Jednocześnie dodaje: – Oczywiście wyposażamy szkoły w rolety. Tam, gdzie jest zgłaszana taka potrzeba, robimy to od razu. A w szkołach decyzje  skróceniu zajęć podejmowane są indywidualnie przez dyrektorów.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 37

  • 12
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 8
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 13
   BRAK SŁÓW

  16Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~żenada 16 ponad rok temu

   Joanna PARFIANOWICZ a nie Parafianowicz Ulica Szolc-Rogozińskiego, a nie Szolca-Rogozińskiego Dziennikarze czy grafomani?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sa 15 ponad rok temu

   tylko nie na Hawajskiej Żal..... Bez komentarza

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcin 14 ponad rok temuocena: 67% 

   Hm niby ok tylko co z tymi dzieciakami teraz jest? Serio za swoich czasów szkolnych pamiętam chodziłem na bite 8 lekcji gorąc nie gorąc. Nikt nikogo nie zwalniał, nikt nie narzekał , nikt nie marudził. Szło sie do szkoły na 6/8 lekcji i płaczu nie było "bo gorąco".

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~50 st. w słońcu 13 ponad rok temuocena: 86% 

   Skonfrontuj swoje szkolne czasy z archiwalnymi danymi meteo. Są osoby, które twierdzą, że dawniej nie było aż takich upałów jakie mamy dziś.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~50 st. w słońcu 12 ponad rok temuocena: 79% 

   Meteorolodzy alarmują o ociepleniu klimatu, a burmistrz już drugą kadencję pozostaje bierny i aż minister edukacji musi mu podpowiadać jak chronić uczniów przed upałami? Jeśli dzielnica nie ma pieniędzy to dlaczego nie podpowiada mieszkańcom, aby zgłosili do budżetu partycypacyjnego rolety + ew. klimatyzację dla szkół ? A może syty głodnego nie zrozumie, tj. czy w gabinecie burmistrza jest klimatyzacja?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 11 ponad rok temuocena: 27% 

   Bzdury piszesz. Po pierwsze: minister podpowiada, ale pieniędzy nie da. Po drugie: z budżetu partycypacyjnego nie wolno zrobić nic dla szkół - regulamin BP mówi o powszechnej dostępności projektu.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcin 10 ponad rok temuocena: 100% 

   Tam jest na 200% jak i zapewne w całym urzędzie.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 9 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~50 st. w słońcu 9 ponad rok temuocena: 90% 

   qwr - 1. Forum HU to nie budka z piwem, wracaj do przedszkola uczyć się erystyki od młodszych kolegów. 2. Czytanie ze zrozumieniem też kuleje? Gdzie napisałem, że minister ma dać pieniądze? 3. W 2017 r. w BP wygrał projekt "Pracownia doświadczeń - Młodzi Odkrywcy" w SP 319 ul. ZWM 10, budżet 86.150 zł. Uzasadnij dlaczego burmistrz Kempa nie podpowiadał mieszkańcom projektu rolet/klimatyzacji dla szkół, przedszkoli, żłobków i domów opieki?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 9 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~50 st. w słońcu 8 ponad rok temuocena: 90% 

   Na 200% jest klimatyzacja w gabinecie burmistrza i w całym urzędzie? To bardzo dobra wiadomość! Łatwiej będzie miłościwie nam panującym urzędnikom myśleć nad roletami dla szkół.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 9 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 7 ponad rok temuocena: 17% 

   Meteorolodzy świetnie potrafią przewidzieć pogodę za 30 lat, ale nie są w stanie określić jaka będzie za tydzień. Upały w czerwcu są normą. Sorry, taki mamy klimat.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~50 st. w słońcu 6 ponad rok temuocena: 100% 

   qwr - nie zrozumiałeś pytania? Zatem powtarzam: dlaczego burmistrz Kempa w poprzedniej kadencji nie podpowiadał mieszkańcom projektu rolet/klimatyzacji dla szkół, przedszkoli, żłobków i domów opieki?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ro 5 ponad rok temuocena: 100% 

   A nowy minister to chyba raczej Dariusz niż Mariusz...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~yellow 4 ponad rok temuocena: 77% 

   Lekcje skrócą, ale przedszkola czy świetlice będą przeładowane do końca dnia. Poza tym mam nadzieję, że skrócenie będzie dotyczyć uczniów, a nauczyciele będą w swoich godzinach pracy.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Belfer 3 ponad rok temuocena: 38% 

   Nauczyciele będą jak zwykle w godzinach swojej pracy, a jeśli te godziny będą skrócone, to będzie to dotyczyć również nauczycieli.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 6 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~yellow 2 ponad rok temuocena: 100% 

   No chyba Belfrze nie bardzo - w 340tej od jutra nauczyciele (wychowawcy) do domu, dzieci do świetlicy. W świetlicy też pracują nauczyciele. Gorszy sort? Cyborgi bez zdolności odczuwania temperatury? Czy "najtańsza opiekunka w mieście" cytując Jaśnie Wielmożnego Rodzica (zasłyszane z pierwszej ręki)? Widocznie jesteś tablicowym, który idzie do domu i w poważaniu masz kolegów i koleżanki ze świetlicy.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 10 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~klina 1 ponad rok temuocena: 100% 

   Moje dziecko ma skrócone lekcje! Jestem dumna z dyrektora, że podjął stosowne decyzje! Ale co z przedszkolakami? Ja swoją pociechę odbiorę wcześniej, ale jego rówieśnicy siedzą tam po 9-10h. TO DRAMAT.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3159 sekundy
  REKLAMAA2-DAGRASSO--14-08----13-11-2020