REKLAMAA1 OXILIA 01.07.2021 - 30.09.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ30 lipca 2018, 10:58 komentarzy 15

  Marta Siesicka-Osiak

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹
  Budynek spółdzielni

  Budynek spółdzielni "Jary" (SK)

  Fala upału i hejtu zalała Ursynów. Pierwsza wynika z powrotu ciepłego frontu, druga ze zmian godzin pracy w spółdzielni SMB „Jary”. Oburzeni mieszkańcy zwrócili naszą uwagę na „skrócone” godziny pracy urzędników spowodowane gorącem. Jak się jednak okazało – godzin nie skrócono, tylko zmieniono.

  Kiedy spojrzy się na godziny otwarcia różnych spółdzielni mieszkaniowych, szybko okaże się, że każda z nich rządzi się swoimi prawami. Jedne czynne są od 8:00, inne od 7:45, część pracuje w piątki dużo krócej, inne wcale nie przyjmują wtedy petentów.

  Spółdzielnia SMB „Jary”, której jednopiętrowy budynek mieści się przy ul. Surowieckiego, ze względu na temperatury przekraczające 22 stopnie w nocy i 32 w dzień, zadecydowała, że zmieni godziny otwarcia.

  Od 24 lipca do odwołania biuro spółdzielni będzie czynne będzie w godzinach 7:00-15:00 (środa pozostaje nadal dniem bez przyjmowania interesantów), a w poniedziałki w godz. 15:00-18:00 będzie pełniony dyżur w każdym z działów. Kiedy zdjęcie pisma trafiło do sieci, wylała się fala hejtu.

  - To skandal, że ludzie w tym upale budują boisko, kładą kostkę, a urzędnicy pracują krócej – grzmi pani Ela, która często płaci czynsz w spółdzielczej kasie.

  Błąd wielu krytykujących polega na uznaniu, że spółdzielnia skróciła czas pracy, tymczasem został on tylko przesunięty.

  - Nadal pracujemy tyle samo godzin. Jeśli ktoś idzie do pracy na 8:00 czy na 9:00, to teraz jest w stanie wszystko załatwić w spółdzielni rano – mówi prezes zarządu SMB „Jary”, Piotr Janowski. - Jesteśmy gotowi sprawdzić, jak niewielką liczbę petentów mieliśmy między 15:00 a 16:00 do tej pory – dodaje.

  Prezes odpiera zarzuty internautów - będących niekoniecznie członkami spółdzielni, mówiące, że o 7:00 w pracy jeszcze nikogo nie ma.

  Jestem w biurze codziennie około 7:15 po objechaniu całego osiedla rowerem i na własne oczy widzę, że pracownicy są już wtedy w pracy – tłumaczy. – Nie wszyscy będą przy biurkach, bo zarówno administrator, jak i inspektor, czy przedstawiciel zarządu nawet powinien pracować w terenie. Przy zieleni prace odbywają się do godziny 12:00 ze względu na zdrowie roślin i ludzi – dodaje.

  Prezes podkreśla, że większość spraw można obecnie załatwić za pośrednictwem maila, jedyna rzecz, po którą trzeba przyjść osobiście to dokumenty potrzebne do sprzedaży mieszkania.

  Zmiana w godzinach otwarcia biura spółdzielni potrwa zapewne do końca wakacji. Jeśli jednak okaże się, że interesanci przychodzą załatwiać sprawy między 7:00 a 8:00, godziny mogą być zmienione trwale.

  Dla porównania sprawdziliśmy godziny przyjmowania interesantów w kilku innych spółdzielniach.

  • Biuro spółdzielni „Ursynów” pracuje w poniedziałki, wtorki i środy w godz. 7:45 - 15:45, w czwartki 7:45 - 17:45, a w piątki 7:45 - 13:45.
  • Dział Obsługi Osiedla spółdzielni „Wyżyny” jest czynny dla mieszkańców w poniedziałek i czwartek w godz. 8:00 - 18:00, wtorek i środa 8:00 - 16:00, piątek 8:00 - 13:30.
  • W spółdzielni „Stokłosy”  godziny otwarcia to: poniedziałek 8:00 - 18:00, wtorek-czwartek -8:00 – 16:00, piątek - bez przyjęć.
  • Spółdzielnia „Przy metrze” przyjmuje codziennie, w poniedziałki w godz. 8:00 – 18:00, wtorek-czwartek 8:00 – 16:00, piątek 8:00 – 14:00.
  • Spółdzielnia „Osiedle Kabaty” jest otwarta w poniedziałek i czwartek: 9:30 – 18:30, wtorek i środa: 7:30 – 15:30, a w piątek: 7:30 – 13:30.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 115

  • 23
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 14
   PRZYDATNY
  • 19
   OBOJĘTNY
  • 15
   NIEPRZYDATNY
  • 10
   WKURZONY
  • 32
   BRAK SŁÓW

  15Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Ryniu 15 ponad rok temuocena: 100% 

   Najlepiej niech SMB Jary pracuje w nocy, od 22.00 do 6.00. A godziny przyjęć interesantów od 1.00 do 5.00 Będzie dobrze wszystkim.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mąter 14 ponad rok temuocena: 50% 

   Jak w biurze jest za gorąco, to należy włączyć klimatyzację. Jak w biurze nie ma klimatyzacji, to należy ją zamontować. Przecież to takie proste.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wandy 13 ponad rok temuocena: 50% 

   No i o co tyle krzyku? Normalna sprawa. Widać w redakcji już zawitał okres wakacyjny bo nie macie o czym pisać...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Klient 12 ponad rok temuocena: 67% 

   Brawo! Ludzki szef!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dot 11 ponad rok temuocena: 67% 

   Panie Prezesie Janowski, świetna decyzja. Niech takie godziny pozostaną na stałe.Przed pracą załatwię sobie zawsze sprawę w spółdzielni i to mi pasuje. A jak nie zdążę to w poniedziałek po pracy wpadnę i już. O co tu bić pianę? Jeśli taka jest Pana decyzja i pracownicy są zadowoleni to ja nie widzę tu wogóle problemu.Pozdrawiam z Kardasia.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~`bbb 10 ponad rok temuocena: 80% 

   dziwne te godziny pracy w innych Spółdzielniach... piątki to wolne w zasadzie, przesada...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~aaa 9 ponad rok temuocena: 80% 

   Cżęsto stara dewotka chodzi do spółdzielni płacić czynsz?????- jak często chyba raz w miesiącu. Ludziska są jednak wredne.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Iza 8 ponad rok temuocena: 80% 

   czynsz można zapłacić przez internet

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 8 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kaniulka 7 ponad rok temuocena: 46% 

   A co ma powiedziec Pani prasowaczka lub piekarzczy górni, budowlaniec, brukarz !!! Masakra jakas poprostu !!!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Logick 6 ponad rok temuocena: 59% 

   A guzik cie prasowaczka powinna obchodzić. Czy jeżeli hutnik pracuje na nockę to urzędnik też powinien? Jak potrzebujesz, to teraz idziesz do spółdzielni na 07.00 i wszystko załatwisz, czego się pienisz, jaki masz interes w tym aby innemu było gorzej, co?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 10 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Fne 5 ponad rok temuocena: 14% 

   Rozumiem że ze względu na 3 osoby zmieniono godziny pracy

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dirk 4 ponad rok temuocena: 75% 

   Źle rozumiesz,wytęż mózg jeszcze raz.Przeczytaj dokładnie artykół, potem porównaj godziny pracy innych spółdzielni do smb jary i zobacxysz że nic się nie zmieniło na niekorzyść klienta.Bo wg ciebie niby co jest gorszego w tych nowych godzinach pracy? Tępa zawiść.....

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mamiszon 3 ponad rok temuocena: 85% 

   Pieniactwo i tyle ! Czytanie ze zrozumieniem jest sztuką. Słabo mi się robi jak widzę jakie jest podejście ludzi i to najczęściej tych co mają duuuuużo czasu. I robienie draki z rożnych drobnych tematów jest słabe (awantura o wymianę windy bo na pewno będzie mniejsza !, albo afera śmietnikowa (bo z sąsiednich bloków podrzucają nam do kontenerów (a należymy do tej samej spółdzielni). Jestem członkiem (członkinią) tej spółdzielni od wielu lat i uważam że działa bardzo dobrze, sprawnie. Słabo... a zdrowy rozsądek uciekł...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Polus...,, 2 ponad rok temuocena: 81% 

   Pracownik ma prawo odmówić pracy w wysokich temperaturach np robotnik, który buduję boisko czy kostkę układa. Niech hejterzy poczytaja kodeks pracy i wtedy wylewają swoje gorzkie żale. Wiadomo zazdrość, jeden pracodawca dba o warunki a inny ma to gdzieś.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Guns 1 ponad rok temuocena: 95% 

   Tu nawet nie chodzi o prawo, które gwarantuje możliwość zmian godzin pracy w trakcie upałów ale zwykłe ludzkie podejście, którego coraz mniej w naszym społeczeństwie.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 21 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4434 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 25.08.2021 - 24.11.2021