REKLAMAA1-ENELMED---15-07----15-10-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 sierpnia 2020, 10:02 komentarzy 6

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (SK)

  Kiedy na zewnątrz tropikalne upały, koszmar gorąca przechodzą nie tylko ludzie, ale też mniejsi mieszkańcy naszej dzielnicy. Czworonogi, skrzydlaci przyjaciele, bojowe jeże i płochliwe kuny. Pojemnik z wodą to dla każdego zwierzaka ogromna ulga podczas upalnego dnia.

  Na Ursynowie żyje wiele dzikich zwierząt. Często to przedstawiciele rzadkich i chronionych gatunków. A to jeż przemknie przez parking, a to sroka ciekawsko zajrzy przez balkon, to znów jerzyk w locie upora się z komarami. Wszyscy cisi mieszkańcy dzielnicy, którzy nie mogą pochwalić się stałym adresem zameldowania, upały znoszą równie ciężko, jak i ludzie. Często nie mają jak pozyskać wody, która niesie nie tylko ulgę, ale i pozwala przetrwać tropikalne temperatury, a często – ratuje życie.

  Na potrzebę pomocy latającym i biegającym sąsiadom podczas wysokich temperatur zwraca uwagę również stołeczny ratusz.

  - W tym czasie szczególnej pomocy potrzebują dzikie ptaki i inne wolno żyjące zwierzęta. Skorzystają one chętnie z wody udostępnionej w płaskich naczyniach, ustawionych w cieniu – apeluje urząd miasta.

  Wystarczy naczynko z wodą, ustawione w bezpiecznym miejscu, albo – na własnym balkonie. Dodatkowo możemy być pewni, że prócz dobrego uczynku przy odrobinie szczęścia uda nam się poobserwować skrzydlatych gości nie tylko podczas częstowania się wodą, ale może nawet w trakcie ożywczej kąpieli.

  - Zdarza się, że przyłapuję ptaki, które zaspokajają pragnienie wodą do kwiatów, którą trzymam na balkonie i rozchlapują ją dookoła. Chyba czas dostawić im własny bufetDzieci są zachwycone każdą taką wizytą. – opowiada pani Olga.

  Wysokie temperatury sprawiają, że również zwierzęta mogą poczuć się gorzej. W przypadku, kiedy spotkamy na swojej drodze stworzenie, którego stan sugeruje osłabienie czy wycieńczenie, najlepiej szybko podać mu wodę i wezwać Ekopatrol.

  Równie szybko należy reagować, kiedy jesteśmy świadkami pozostawienia zwierząt domowych w zamkniętym samochodzie. Również wtedy taką sytuację należy zgłosić Straży Miejskiej. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 108

  • 86
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 12
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 3
   BRAK SŁÓW

  6Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Marcin 6 miesiąc temuocena: 100% 

   Też wystawiam. Sporo jerzyków jest ostatnio na Ursynowie zwłaszcza w nieco bardziej otwartych przestrzeniach okolic Dolinki Służewieckiej i SGGW.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rrr 5 miesiąc temu

   jeże są bojowe?

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcin 4 miesiąc temu

   Owszem są. Mam działkę w ogródkach na Czerniakowskiej i jest tam sporo jeży a niektóre zaczepiane na siłę potrafią pokazać kolce, pazurki i ząbki. Nie chciałbyś żeby cię jeż ugryzł zapewniam. Jasne ty go zabijesz, bo jesteś sporo większy ale on ci ślad zostawi do końca życia jak go wnerwisz.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Hohoł 3 miesiąc temuocena: 89% 

   Najgorsze jest to, gdy trafi się jakiś przygłup, który usuwa te pojemniki z wodą. Ja co roku wystawiam zwierzakom świeżą, zimną wodę przed blok, w miejscu, w którym nikomu nie zawadza, a co jakiś czas jakiś łeb zabiera ten pojemnik. No, ale zlewam go i dalej robię swoje ;)

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Konn 2 miesiąc temuocena: 67% 

   może napisz coś na tym pudełku, jeża mamo :-)

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 1 miesiąc temuocena: 100% 

   Widzę ,że właśnie taki przepełniony nienawiścią buraczany przygłup zminusował twoją wypowiedż. Pozdrawiam serdecznie

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3127 sekundy
  REKLAMAA2-NZOZ-Triclinium—01-09—-30-09-2020