REKLAMAA1 AUCHAN 01.01.2021 - 30.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ30 marca 2021, 11:22 komentarzy 1

  (SK)

  Pijany 72-latek zgubił dokumenty i próbował wmówić policjantom, że został napadnięty. Tak poradzili mu jego koledzy. Za tę wątpliwej jakości radę grozi mu teraz 8 lat więzienia.

  Na komisariat policji przy Janowskiego zgłosił się 72-letni mężczyzna. Miał on zostać napadnięty przez dwóch oprychów, gdy wychodził ze sklepu na skrzyżowaniu ulic Dereniowej i Wasilkowskiego. Jego dokumenty miały zostać skradzione. Mundurowym od początku w tej historii coś nie pasowało.

  - Ulice Dereniowa i Wasilkowskiego są oddalone od siebie i nie schodzą się ze sobą w żadnym miejscu – mówi podkom. Robert Koniuszy, rzecznik mokotowskiej komendy policji.

  Być może 72-latkowki pomyliło się z ul. Warchałowskiego, która faktycznie jest bliżej Dereniowej? Ale nie zgadzały się również inne okoliczności. Policjanci postanowili dać mężczyźnie szansę wskazania dokładnego miejsca rzekomego przestępstwa. Ten zaś pokazał funkcjonariuszom skrzyżowanie w okolicach al. KEN. Funkcjonariusze zapytali 72-latka, czy aby na pewno do napaści doszło. Odpowiedź była twierdząca.

  Napaść, której nie było

  Zagłębiając się w sprawę, mundurowi odkryli, że mężczyzny w ogóle nie było w sklepie, w którym rzekomo miał coś kupować. Tym bardziej nie było żadnego przestępstwa. Wobec tego postanowili odwiedzić 72-latka w jego mieszkaniu. Mając przed sobą dowody swojego oszustwa, mężczyzna opowiedział policjantom, co się dokładnie wydarzyło.

  - 72- latek zgubił dokumenty, kiedy wracał do domu pod wpływem alkoholu. Nikt go nie napadł, nie pobił i nie okradł. Koledzy mu doradzili, żeby zgłosił na policji, że został okradziony. W ten sposób miał się zabezpieczyć przed wzięciem na jego dane kredytu – przekazuje podkom. Koniuszy.

  Mężczyzna nie zdawał sobie sprawy, że wystarczy zgłosić zaginięcie dokumentów w urzędzie. Teraz zamiast w roli ofiary wystąpi w charakterze oskarżonego. Za zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie oraz składanie fałszywych zeznań grozi mu do 8 lat więzienia.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 13

  • 3
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 7
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Irfy 1 20 dni temuocena: 100% 

   Zima odeszła, ale bałwan, jak widać - przetrwał.

   Edytowany: 20 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3568 sekundy
  REKLAMAA2 Kaar-Med 01.04.2021 - 30-06-2021