REKLAMAA1 AUTO WIMAR 01.05.2021 - 31.07.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (KHK Krewki Ursynów)

  Już piąty raz w trakcie epidemii "Krewki Ursynów" zaprasza do oddania krwi potrzebującym. W sobotę przy ratuszu na chętnych będzie czekał ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

  Koronawirus nie tylko nie przestraszył krwiodawców, ale też zachęcił wiele osób, aby nimi pozostali. Każda kolejna zbiórka organizowana na Ursynowie przyciąga tłumy. Majowa była wręcz rekordowa w historii naszej dzielnicy. To skłoniło Klub Honorowego Krwiodawstwa "Krewki Ursynów" do zorganizowania dwa tygodnie temu dodatkowego poboru. Pomimo długiego weekendu i tym razem krwiodawcy nie zawiedli. Podczas zbiórki zarejestrowało się 36 osób, krew oddało 30. W sumie uzbierano 13,5 litra. 

  - Wpływ epidemii spowodował, że coraz więcej ludzi chce oddawać krew. Sądzę, że to zasługa rozpropagowania w mediach informacji, jak bardzo jest ona potrzebna. Zaręczam, że pobór jest prowadzony przy zachowaniu wszystkich zabezpieczeń, więc nie ma się czego obawiać. Personel ambulansu ma jednorazowy sprzęt, wyposażony jest też w maseczki i rękawiczki - zachęca Tomasz Mazur, wiceprezes klubu "Krewki Ursynów".

  Organizatorzy apelują też o odpowiedzialność i obecność tylko tych dawców, którzy są przekonani, iż są zdrowi oraz o nieprzychodzenie z osobami towarzyszącymi. Każdy, kto zechce oddać krew, najpierw zostanie przebadany. Pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie sprawdzą m.in. temperaturę ciała.

  Ambulans będzie stał na ratuszowym parkingu, przy al. KEN 61, w sobotę, 27 czerwca, w godz. 9:00-14:00.

  Kolejna okazja do oddania krwi będzie 25 lipca. Kolejne terminy poboru to: 29 sierpnia, 26 września, 31 października i 28 listopada. Patronem medialnym ursynowskiej zbiórki krwi jest portal Haloursynow.pl.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

  • 1
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.4711 sekundy
  REKLAMAA2-AUTO WIMAR (rekrutacja) 08.07.2021 - 07.08.2021