REKLAMAA1-AD-BUD--01-04----30-06-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Łukasz Jabłonowski - rzecznik Ursynaliów 2014

  Łukasz Jabłonowski - rzecznik Ursynaliów 2014 (Klaudia Ziółkowska)

  Wielka studencka impreza na wolnym powietrzu, koncerty, grill, zabawa i mnóstwo pozytywnej energii. Ursynalia 2014 już w ten weekend. Co będzie się działo? O tym rozmawiamy z Łukaszem Jabłonowskim, rzecznikiem prasowym Ursynaliów.

  Panie Łukaszu, zaczniemy od mniej przyjemnego tematu. W zeszłym roku Ursynalia nie do końca się udały. Niezapowiedziane zmiany, chaos. Zarzucono wam brak organizacji. Część z osób uczestniczących w Ursynaliach poczuła się oszukana...

  - To prawda, nie wszystkie zespoły się pojawiły, ale też nie wszystko było naszą winą. Podmiot, który miał zagwarantować stabilność festiwalu, zawiódł nas. W tym roku stoi przed nami wielkie wyzwanie, musimy odbudować zaufanie.

  Co zrobiliście, żeby sytuacja z zeszłego roku się nie powtórzyła?

  - Ursynalia w całości organizuje samorząd studentów a finansowane są przede wszystkim przez sponsorów i Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego. Ponadto w tym roku sprzedajemy bilety w systemie “escrow“.

  Co to oznacza?

  - To znaczy, że pieniądze dla organizatora zostaną uruchomione dopiero po odbyciu imprezy, więc jak np. jakiś zespół nie dojedzie i osoba, która kupiła bilet poczuje się oszukana, może zwrócić taki bilet w punkcie sprzedaży i otrzyma 100-procentrowy zwrot wartości.

  W zeszłym roku tak nie było?

  - Nie. Był problem ze zwrotem biletów za nieudany dzień festiwalu, ale osoby, które zakupiły karnety i bilety na trzeci dzień Ursynaliów 2013, będą mogły nabyć bilet/karnet z 50% zniżką w tym roku.

  Jeżeli w tym roku festiwal jest w całości sfinansowany ze środków zewnętrznych, na co przeznaczycie wpływy z biletów?

  - Wpływy ze sprzedaży biletów i karnetów na tegoroczne Ursynalia powiększą budżet kolejnej edycji. Zresztą w przyszłym roku o zespołach, jakie wystąpią na Ursynaliach zadecyduje publiczność. Uruchomiliśmy akcję "BAW SIĘ W 2014, MYŚL O 2015". Wystarczy wypełnić ankietę np. na naszym Facebooku o tym, jakie zespoły chcielibyście zobaczyć w 2015 roku i może się uda!

  Ile osób spodziewacie się podczas Ursynaliów 2014?

  - Ciężko to ocenić, bilety są w ciągłej sprzedaży, więc co chwilę ta sytuacja się zmienia. Będzie można również kupić bilet przed samym festiwalem, więc o liczbie osób może zadecydować pogoda.

  Ale jesteście przygotowani na tłumy? Jak wygląda sprawa bezpieczeństwa?

  - Złożyliśmy wszystkie niezbędne dokumenty do Urzędu Miasta i otrzymaliśmy pozytywna opinię, jesteśmy w kontakcie z policją. Ponadto nawiązaliśmy współpracę z profesjonalna agencją ochrony więc na 100 procent będzie bezpiecznie.

  A sprawa hałasu? W zeszłym roku okoliczni mieszkańcy skarżyli się na zakłócanie ciszy nocnej...

  - To jest festiwal, podczas którego grane są koncerty, więc musi być trochę głośno. Poza tym zorganizowaliśmy spotkanie ze spółdzielniami mieszkaniowymi, aby ten problem poruszyć i rozwiązać, ale z 11 spółdzielni przyszła tylko jedna – Stokłosy.

  Czyli problem nie jest tak palący...?

  - Przedstawiliśmy plan festiwalu i nikt nie zgłaszał zażaleń. Mimo to z naszej strony postaraliśmy się o zmianę muzyki na łagodniejszą i bardziej przyjemną w porównaniu do zeszłego roku. Nagłośnienie też jest przygotowane adekwatnie do scen, które są mniejsze niż w zeszłym roku.

  Co nas czeka podczas tegorocznych Ursynaliów? 

  - Na scenie zobaczymy bardzo dobre zespoły - Jelonek, Hunter, Mastodon, Akurat, OCN i wiele, wiele więcej!

  Jakie przygotowaliście niespodzianki poza koncertami?

  - Oczywiście będzie bardzo bogata strefa gastronomiczna, ale poza tym atrakcji będzie bardzo dużo - specjalnie przygotowane plaże wypoczynkowe, będzie można za darmo zrobić tatuaż... W porozumieniu z AZS przygotowujemy też w sobotę Dzień Wiejski!

  To znaczy?

  - Będą gry i konkursy jak np. przeciąganie ciągnika na linie, ubijanie masła czy ślizg po rozłożonych i polanych wodą banerach. Ponadto w sobotę wystąpi Orkiestra Reprezentacyjna SGGW z repertuarem z "Gwiezdnych wojen". To będzie hit! Serdecznie zapraszam wszystkich, nie tylko studentów!

  Ursynalia 2014 odbędą się 30 i 31 maja na terenie Kampusu SGGW

  Patronem medialnym Ursynaliów 2014 jest multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Greg 1 ponad rok temu

   szkoda,że w artykule nie ma żadnego programu na poszczególne dni i godziny?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2811 sekundy
  REKLAMAA2-Colorissimo-14-06----29-06-2019