REKLAMAA1 AUCHAN 01.01.2021 - 30.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 listopada 2020, 16:37 komentarzy 3

  (SK)

  Z powodu nowych obostrzeń drzwi dla czytelników zamknąć musiała Ursynoteka. Jednak w trosce o tych, którzy bez czytania nie mogą wytrzymać, biblioteka uruchamia wypożeczenia "na wynos".

  Ursynoteka pozostaje nieczynna od 7 listopada. Spowodowane jest to decyzją rządu w związku ze wzrastającą liczbą zakażeń koronawirusem. Pracownicy biblioteki wychodzą jednak naprzeciw problemowi.

  Już od czwartku, 12 listopada znowu wypożyczymy książki z Biblioteki Publicznej na Ursynowie. Jednak proces wypożyczenia będzie wyglądał trochę inaczej niż dotychczas.

  - W trosce o naszych czytelników umożliwimy korzystanie ze zbiorów w ograniczonym zakresie w ramach akcji URSYNOTEKA NA WYNOS – poinformowała biblioteka.

  Jak to działa?

  Jedyne co musimy zrobić to zamówić wybrany tytuł przez internet za pomocą katologu online na stronie internetowej Ursynoteki, poprzez e-mail lub, w wyjątkowych przypadkach, telefonicznie.

  Po wysłaniu zamówienia pozostaje nic innego jak tylko czekać na informacje, kiedy będzie gotowe. Wiadomości z terminem odbioru wysyłane są e-mailem lub sms-em.

  Bibliotekarz sam wyszukuje wybrane publikacje oraz przygotowuje paczkę, którą czytelnik może odebrać codziennie w godzinach 15:00-18:00, z wyjątkiem środy, kiedy to punkty odbioru czynne są w godzinach 12:00-15:00.

  Czy to bezpieczne?

  Przekazanie paczki odbywa się w bezkontaktowy sposób. Pracownik kładzie pakunek na stole przed wejściem do biblioteki. Stamtąd czytelnik może zabrać swoje zamówienie.

  Wszystkie wypożyczone egzemplarze są zapisywane na koncie czytelnika. Zwrotów dokonuje się wrzucając przeczytane już książki do wrzutni, znajdujących się przy placówkach Ursynoteki.

  Placówki kultury mają zostać ponownie otwarte 29 listopada. Czy tak się stanie? To zależy od sytuacji epidemiologicznej. Dyrekcje ursynowskich placówek kulturalnych liczą się z lockdownem w kulturze aż do końca roku. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 40

  • 28
   BARDZO PRZYDATNY
  • 6
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~talencio 3 2 miesiące temuocena: 0% 

   W oddziale przy ul. 6 Sierpnia działa książkomat 24/7. Działa na podobnej zasadzie a w takich czasach sprawdza się znakomicie. Dlaczego nie pojawiają sie takie książkomaty przy innych oddziałach?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bibliotekarka 2 2 miesiące temu

   Bo jest to droga inwestycja + potrzebna jest spora ilość miejsca na nie i w większości placówek nie ma na to miejsca

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~HansKloss 1 2 miesiące temuocena: 50% 

   Super!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4327 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.11.2020 - 13.02.2021