REKLAMAA1-AUTO-WIMAR---11-09----10-01-2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ12 lipca 2020, 12:00 komentarzy 4

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (MSO)

  Prawdziwa perełka, kronika końca XX w. – film promocyjny gminy Ursynów z 1999 r. Choć momentami bywa "ciężkostrawny", warto obejrzeć przynajmniej drugą część, bo tam czuć klimat dzielnicy sprzed dwudziestu lat. Jest pot na siłowni „Amazonka”, sklep „Hit” i dużo dźwigów na Kabatach.

  Ursynów z 1999 r. jawi się niczym najnowocześniejsza dzielnica Warszawy. Skomunikowana „koleją podziemną”, rozwijająca się w szalonym tempie. Ogłasza się budowę „Fortepianu”, a al. KEN ma zostać ursynowskim Champs Élysées…

  Film nakręcony ponad dwadzieścia lat temu – na zlecenie gminy Ursynów – pokazuje, jak wiele się wtedy budowało i czym żyła na co dzień dzielnica.

  W pierwszej części możemy szczegółowo zapoznać się ze spółdzielniami działającymi wówczas prężnie na Ursynowie i obejrzeć liczne budowy. Widać wyraźną dumę z „wielce zróżnicowanej zabudowy” i „rewolucyjnego przekształcania krajobrazu”. Na naszych oczach „z betonowego krajobrazu powstaje oaza zieleni”.

  "Nie gorzej niż w Niemczech"

  Druga część to samo życie! Dowiemy się z niej, że dwadzieścia lat temu na Ursynowie działało aż 6 gazet, w tym znane wszystkim "Pasmo", a swoją stację nadawczą miało tu "Radio Pogoda". Mieszkańcy mogli korzystać z 10 km ścieżek rowerowych, dwóch basenów, a kultowym miejscem była siłownia „Amazonka”.

  Operator nie szczędził detali podczas pobytu na siłowni – przez dobrych kilka minut możemy podziwiać ćwiczących, ale także zajrzeć z nimi do sauny fińskiej oraz wspólnie skorzystać z „łóżka do opalania”. Długość całej tej wizyty zaskakuje w zestawieniu z kilkoma sekundami poświęconymi Lasowi Kabackiemu.

  W ramach promocji dzielnicy, w filmie zobaczymy również „plenerowe działania artystyczne dla młodzieży, podbudzające wyobraźnię mieszkańców”, czyli graffiti na murze Wyścigów. Na scenie, z okazji obchodów 5-lecia gminy, pojawia się była mieszkanka Ursynowa - Maryla Rodowicz.

  - Powstaje zdrowa, ekologiczna gmina, w której mieszka się nie gorzej niż w Niemczech, Francji czy Hiszpanii - podsumowuje 25-minutową wycieczkę po Ursynowie ówczesny burmistrz Stanisław Faliński. Jak oceniacie te deklaracje dwadzieścia lat później? Udało się?

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 224

  • 38
   BARDZO PRZYDATNY
  • 45
   ZASKOCZONY
  • 9
   PRZYDATNY
  • 16
   OBOJĘTNY
  • 52
   NIEPRZYDATNY
  • 22
   WKURZONY
  • 42
   BRAK SŁÓW

  4Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Artykuł załadowany: 0.3215 sekundy
  REKLAMAA2-BONAVERBA--01-09----30-11-2020