REKLAMAA1-DAGRASSO----13-05----13-08-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ22 stycznia 2019, 14:50 komentarzy 5

  Marta Siesicka-Osiak

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (MSO)

  Prawdziwa perełka, kronika końca XX w. – film promocyjny gminy Ursynów z 1999 r. Choć momentami bywa "ciężkostrawny", warto obejrzeć przynajmniej drugą część, bo tam czuć klimat dzielnicy sprzed dwudziestu lat. Jest pot na siłowni „Amazonka”, sklep „Hit” i dużo dźwigów na Kabatach.

  Ursynów z 1999 r. jawi się niczym najnowocześniejsza dzielnica Warszawy. Skomunikowana „koleją podziemną”, rozwijająca się w szalonym tempie. Ogłasza się budowę „Fortepianu”, a al. KEN ma zostać ursynowskim Champs Élysées…

  Film nakręcony dwadzieścia lat temu – na zlecenie gminy Ursynów – pokazuje, jak wiele się wtedy budowało i czym żyła na co dzień dzielnica.

  W pierwszej części możemy szczegółowo zapoznać się ze spółdzielniami działającymi wówczas prężnie na Ursynowie i obejrzeć liczne budowy. Widać wyraźną dumę z „wielce zróżnicowanej zabudowy” i „rewolucyjnego przekształcania krajobrazu”. Na naszych oczach „z betonowego krajobrazu powstaje oaza zieleni”.

  Druga część to samo życie! Dowiemy się z niej, że dwadzieścia lat temu na Ursynowie działało aż 6 gazet, w tym znane wszystkim "Pasmo", a swoją stację nadawczą miało tu "Radio Pogoda". Mieszkańcy mogli korzystać z 10 km ścieżek rowerowych, dwóch basenów, a kultowym miejscem była siłownia „Amazonka”.

  Operator nie szczędził detali podczas pobytu na siłowni – przez dobrych kilka minut możemy podziwiać ćwiczących, ale także zajrzeć z nimi do sauny fińskiej oraz wspólnie skorzystać z „łóżka do opalania”. Długość całej tej wizyty zaskakuje w zestawieniu z kilkoma sekundami poświęconymi Lasowi Kabackiemu.

  W ramach promocji dzielnicy, w filmie zobaczymy również „plenerowe działania artystyczne dla młodzieży, podbudzające wyobraźnię mieszkańców”, czyli graffiti na murze Wyścigów. Na scenie, z okazji obchodów 5-lecia gminy, pojawia się była mieszkanka Ursynowa - Maryla Rodowicz.

  - Powstaje zdrowa, ekologiczna gmina, w której mieszka się nie gorzej niż w Niemczech, Francji czy Hiszpanii - podsumowuje 25-minutową wycieczkę po Ursynowie ówczesny burmistrz Stanisław Faliński. Jak oceniacie te deklaracje dwadzieścia lat później? Udało się?


   

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 49

  • 25
   BARDZO PRZYDATNY
  • 4
   ZASKOCZONY
  • 7
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 3
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 5
   BRAK SŁÓW

  5Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~szym 5 ponad rok temuocena: 100% 

   Siłownia Amazonka pozdrawia :))) pozdro Pawełek

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Saska 4 ponad rok temuocena: 11% 

   dajcie spokój z tym ursynowem, ostatnio obchodziliście 40lecie wiochy w polu, blokowiska pełne słoików najbardziej zadzierające nosa i uważające się za Warszawiaków, największe wieśniaki , proszę nie mówcie w Polsce że jesteście z Warszawy , tylko ze wsi ursynów bo wstyd przynosicie

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~As 3 ponad rok temuocena: 75% 

   Za mknij mor dę ćwo ku

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~natoliner 2 ponad rok temuocena: 90% 

   wprowadzilem sie tu w 2001 wtedy to bylo cus, a dzis ursynow psieje, szkoda, ale to czeka cala polske, wymieramy

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ko-zak 1 ponad rok temuocena: 100% 

   Kiedyś to tu mieszkali goście np. Balcerowicz, Kwaśniewski..., a dzisiaj biurkowicze z Mordoru i innych biurkowych baraków (co prawda wysokich).

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3261 sekundy
  REKLAMAA2-DAGRASSO----13-05----13-06-2020