REKLAMAA1 KUCHAREK6 26.11.2022 - 25.02.2023
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ5 września 2021, 12:40 komentarzy 4

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (MSO)

  Prawdziwa perełka, kronika końca XX w. – film promocyjny gminy Ursynów z 1999 r. Choć momentami bywa "ciężkostrawny", warto obejrzeć przynajmniej drugą część, bo tam czuć klimat dzielnicy sprzed dwudziestu lat. Jest pot na siłowni „Amazonka”, sklep „Hit” i dużo dźwigów na Kabatach.

  Ursynów z 1999 r. jawi się niczym najnowocześniejsza dzielnica Warszawy. Skomunikowana „koleją podziemną”, rozwijająca się w szalonym tempie. Ogłasza się budowę „Fortepianu”, a al. KEN ma zostać ursynowskim Champs Élysées…

  Film nakręcony ponad dwadzieścia lat temu – na zlecenie gminy Ursynów – pokazuje, jak wiele się wtedy budowało i czym żyła na co dzień dzielnica.

  W pierwszej części możemy szczegółowo zapoznać się ze spółdzielniami działającymi wówczas prężnie na Ursynowie i obejrzeć liczne budowy. Widać wyraźną dumę z „wielce zróżnicowanej zabudowy” i „rewolucyjnego przekształcania krajobrazu”. Na naszych oczach „z betonowego krajobrazu powstaje oaza zieleni”.

  "Nie gorzej niż w Niemczech"

  Druga część to samo życie! Dowiemy się z niej, że dwadzieścia lat temu na Ursynowie działało aż 6 gazet, w tym znane wszystkim "Pasmo", a swoją stację nadawczą miało tu "Radio Pogoda". Mieszkańcy mogli korzystać z 10 km ścieżek rowerowych, dwóch basenów, a kultowym miejscem była siłownia „Amazonka”.

  Operator nie szczędził detali podczas pobytu na siłowni – przez dobrych kilka minut możemy podziwiać ćwiczących, ale także zajrzeć z nimi do sauny fińskiej oraz wspólnie skorzystać z „łóżka do opalania”. Długość całej tej wizyty zaskakuje w zestawieniu z kilkoma sekundami poświęconymi Lasowi Kabackiemu.

  W ramach promocji dzielnicy, w filmie zobaczymy również „plenerowe działania artystyczne dla młodzieży, podbudzające wyobraźnię mieszkańców”, czyli graffiti na murze Wyścigów. Na scenie, z okazji obchodów 5-lecia gminy, pojawia się była mieszkanka Ursynowa - Maryla Rodowicz.

  - Powstaje zdrowa, ekologiczna gmina, w której mieszka się nie gorzej niż w Niemczech, Francji czy Hiszpanii - podsumowuje 25-minutową wycieczkę po Ursynowie ówczesny burmistrz Stanisław Faliński. Jak oceniacie te deklaracje dwadzieścia lat później? Udało się?

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 273

  • 70
   BARDZO PRZYDATNY
  • 47
   ZASKOCZONY
  • 15
   PRZYDATNY
  • 18
   OBOJĘTNY
  • 53
   NIEPRZYDATNY
  • 24
   WKURZONY
  • 46
   BRAK SŁÓW

  4Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~mieszkaniec Szajnowicza 4 ponad rok temuocena: 75% 

   Po wybudowaniu tych wszystkich bloków i centrum handlowego wyjazd z Kabat w kierunku Puławskiej stanie się niemożliwy z powodu korków. Kiedy wreszcie nastąpi połączenie Belgradzkiej z Pileckiego, aby kierowcy mogli ominąć fragment Stryjeńskich, który jest zwężony do jednego pasa?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Supcio 3 ponad rok temuocena: 56% 

   "Z betonowego krajobrazu powstaje oaza zieleni" - tak, a doskonale to widać w 2021 r. P.S. Czy wiadomo kiedy można się spodziewać startu budowy bloków na obecnej działce Multikina ?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ats 2 ponad rok temuocena: 100% 

   Pewno zaraz po tym jak postawią bloki w miejscu Natpoll'a.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 9 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Betonowa pustynia pod Lasem Kabackim 1 ponad rok temuocena: 81% 

   "Oaza zieleni"? Po wybudowaniu kolejnych bloków przy Iwanowa-Szajnowicza oraz kolejnych bloków, centrum handlowego i 40-metrowego biurowca na działce po Tesco, przedpole Lasu Kabackiego zamieni się w "betonową pustynię".

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 13 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3179 sekundy
  REKLAMAA2 KUCHAREK6 26.11.2022 - 25.02.2023