REKLAMAA1-SanGiovanni--01-07----31-07-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (AŁ)

  Na Ursynowie powstanie kolejny punkt, w którym sąsiedzi będą mogli miło spędzić czas. Nowe Miejsce Aktywności Lokalnej będzie usytuowane przy ul. Karczunkowskiej.

  Na razie na rogu Karczunkowskiej i Buszyckiej stoi pusty, pomazany budynek, w którym wcześniej był sklep spożywczy. W przyszłym roku za około 350 tys. złotych powstanie w nim Miejsce Aktywności Lokalnej. Będzie można tu przyjść odpocząć, pobawić się z dziećmi, pograć w karty, porozmawiać z sąsiadami, a nawet zorganizować imprezę.

  - Budynek trzeba wyremontować, wcześniej musi powstać projekt przebudowy i nowej aranżacji. Zadbamy też o otaczającą zieleń. Chcemy też zapytać mieszkańców jakiego rodzaju działalności tam oczekują, bo każdy MAL ma swoją specyfikę. Myślę, że otwarcie może być jesienią przyszłego roku - mówi burmistrz Robert Kempa. 

  Jako pierwsze w dzielnicy powstało Miejsce Aktywności Lokalnej w domu komunalnym przy ul. Kłobuckiej. Często można spotkać tu dzieci. które popołudniami odrabiają lekcje. Drugi MAL znalazł miejsce w Dzielnicowym Ośrodku Kultury przy ul. Kajakowej. Dzięki temu wiele zajęć jest tam związanych z kulturą.

  Na życzenie mieszkańców

  - Pomysł zrodził się z inicjatywy mieszkańców osiedla "Etap", którzy na takie miejsce czekają. Poza tym, gdy w sądsiedztwie powstanie osiedle "Mieszkanie plus", to również jego mieszkańcy będą przychodzić do MAL-u na Karczunkowską. Sadzę, że w tym miejscu powinni znaleźć ofertę dla siebie dzieci i seniorzy - mówi radny Paweł Lenarczyk z "Otwartego Ursynowa".

  Miejsce Aktywności Lokalnej ma za zadanie umacniać sąsiedzkie więzy. Zapraszać mieszkańców do integracji czy wspólnej zabawy. Tu każdy ma się czuć jak u siebie i spędzić czas w miłym towarzystwie. Aktywności wybierają sami mieszkańcy, koordynatorzy są tylko po to, by ułatwić i zadbać o organizację.

  - Zaskoczona jestem tym pomysłem, ale go popieram. Ja raczej nie będę przychodzić, bo jestem domatorką, ale może wnuki będą miały darmowe zajęcia i może się czegoś jeszcze nauczą poza szkołą? - mówi pani Zofia.

  MAL-u wciąż nie ma wysoki Ursynów. Mieszkańcy tej części dzielnicy mają się go doczekać w przyszłym roku po oddaniu do użytku Centrum Kultury Ursynów, które powstaje na tyłach ratusza.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 53

  • 21
   BARDZO PRZYDATNY
  • 5
   ZASKOCZONY
  • 6
   PRZYDATNY
  • 6
   OBOJĘTNY
  • 4
   NIEPRZYDATNY
  • 5
   WKURZONY
  • 6
   BRAK SŁÓW

  4Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Faza 4 8 miesięcy temuocena: 50% 

   Karczunkowska to nie jest Warszawa, ani Ursynów!!!

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MILEK 3 7 miesięcy temuocena: 100% 

   A NIBY CO?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkanka Zielonego Ursynowa 2 8 miesięcy temuocena: 44% 

   Bardzo fajna inicjatywa! Ciszę się i popieram. Czekamy jeszcze tylko na chodnik wzdłuż Karczunkowskiej, którym będzie można z dziećmi bezpiecznie dojść do MAL-u. W przeciwnym razie miejsce będzie służyło tylko mieszkańcom osiedla Etap, a chyba nie o to chodzi.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~milek 1 8 miesięcy temuocena: 50% 

   chodnik powstałyby ale gmina nie ma pieniędzy żeby wykupić teren pod niego ludzie chętnie by oddali za darmo żeby zwolnić ich z podatku ale tego gmina też uczynić nie może

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2078 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020