REKLAMAA1-AUCHAN-01-07----31-12-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (MSO)

  Na Ursynowie powstaje nowy chór. Tym razem do wspólnego śpiewania zapraszone są tylko panie. Pierwsze przesłuchania kandydatek do Ursinovii w najbliższy piątek. Czy będzie to konkurencja dla najbadziej znanego w dzielnicy Chóru Iuvenis?

  Przy Dzielnicowym Domu Kultury przy Kajakowej powstaje żeński chór kameralny Ursinovia. Prowadzić go będzie kompozytor i dyrygent Chóru Iuvenis. Skąd taki pomysł?

  - Na Ursynowie jest wiele pań, które chcą śpiewać w chórach, dla których brakuje miejsca w zespołach mieszanych. Po drugie nie mamy w dzielnicy chóru, który specjalizuje się w muzyce współczesnej ostatnich 50-60 lat. I po trzecie wielka gotowość do współpracy ze strony DOK-u daje możliwość stworzenia czegoś nowego - mówi Jakub Kaczmarek.

  Pierwsze próby odbędą się już w połowie stycznia, wcześniej jednak trzeba wybrać najlepsze chórzystki. Na przesłuchania, które odbędą się 4 i 8 stycznia o godz. 18:00 w DOK-u Ursynów przy ul. Kajakowej 12 b, mogą się zgłosić panie w przedziale wiekowym 18-55 lat. Muszą mieć minimum 2-letnie doświadczenie chóralne i emisyjne. Repertuar na przesłuchanie dowolny, mile widziana będzie umiejętność czytania nut.

  W odróżnieniu od chóru Iuvenis, który specjalizuje się w dużych projektach oratoryjno-orkiestrowych, Ursinovia ma być żeńskim chórem kameralnym, do 12 osób, śpiewającym acappella. Podczas naboru najważniejszym kryterium ma być doświadczenie lub umiejętność szybkiego uczenia się oraz możliwość dużego zaangażowania w próby i występy, również podczas konkursów.

  Próby będą odbywały się raz w tygodniu (ok. 2,5 godziny). Zajęcia z emisji głosu prowadzić będzie Aleksandra Klimczak - solistka operowa związana m. in. z Filharmonią Narodową, Polską Operą Królewską oraz wieloma niezależnymi projektami muzycznymi w Polsce i za granicą.

  Dyrygentem Ursinovii będzie Jakub Kaczmarek, który kieruje również Chórem Iuvenis. Ten najbardziej znany na Ursynowie zespół, założony trzy lata temu, ma za sobą bardzo pracowity rok. Jego zwieńczeniem było wykonanie „Requiem” Mozarta. Plany na 2019 są równie ciekawe. Przed ursynowską publicznością zaśpiewa niebawem najpiękniejsze kompozycje acapella.

  - Już w lutym odbędą się pierwsze koncerty w kościołach. Jeden z nich na pewno będzie na Zielonym Ursynowie. Chcielibyśmy również wystąpić na Dniach Ursynowa z największymi hitami muzyki rozrywkowej - m.in z wiązankami utworów Abby, Michaela Jacksona czy grupy Queen - mówi Jakub Kaczmarek.

  Chór Iuvenis to około 40 zaangażowanych, uzdolnionych osób z różnych środowisk, z różnym doświadczeniem muzycznym. Łączy ich przede wszystkim pasja do muzyki, pasja do śpiewu oraz wspólnego spędzania wolnego czasu. Teraz na 12 takich pań czeka miejsce w Chórze Ursinovia.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 22

  • 16
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 3
   BRAK SŁÓW

  4Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Artykuł załadowany: 0.3249 sekundy
  REKLAMAA2-AUCHAN----DODATKOWO