REKLAMAA1 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 listopada 2017, 11:26 komentarzy 4

  Marta Siesicka-Osiak

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (pixabay.com)

  Jedna szósta najbogatszych warszawiaków mieszka na Ursynowie i w Wilanowie. Każdy z nich zadeklarował ponad milion złotych dochodu. Tu kupują samochody, mieszkania i inne dobra luksusowe. 

  Gazeta „Stołeczna” dotarła do informacji z urzędów skarbowych, z których wnika, że na terenie całego kraju 20 tysięcy osób zadeklarowało dochód przekraczający milion złotych. Aż 3,5 tysiąca z nich, mieszka w Warszawie. Wpływa to na rozwój rynku dóbr luksusowych i mieszkań z segementu premium.

  Milionerzy z Ursynowa

  Wśród naszych najbliższych sąsiadów 670 osób to prawdziwi milionerzy. Urząd Skarbowy Warszawa-Ursynów, w którym zeznania podatkowe składają także mieszkańcy Wilanowa, w zeszłym roku zanotował najwięcej w Warszawie deklaracji na kwotę opiewająca powyżej miliona złotych.

  - Najwyższą kwotę dochodu na Mazowszu wykazał mieszkaniec Warszawy. W swoim formularzu PIT 38 zadeklarował roczny dochód w wysokości 200 mln 152 tys. zł – informuje Wiesława Dróżdż z biura prasowego Izby Administracji Skarbowej w Warszawie.

  Kto bogatemu zabroni?

  Według raportu KPMG dotyczącego dóbr luksusowych, najbogatsi Polacy najchętniej wydają pieniądze na luksusowe samochody. W 2016 roku zarejestrowano ich w Polsce prawie 52 tysiące. Kolejnym ulubionym towarem są odzież i dodatki z wyższej półki – 5,5% wartości całego rynku odzieży w Polsce stanowią produkty prestiżowych marek.

  Milionerzy chętnie korzystają też z usług hotelarskich i SPA. Za weekend w uznanym ośrodku SPA dla dwóch dorosłych osób, najbogasi płacą średnio 2,4 tys. zł.

  Średnie ceny minimalne wybranych usług i produktów luksusowych/KPMG 

  Z kolei segment nieruchomości to obszar, w który mocno inwestują milionerzy. Wzrost zapotrzebowania na produkty luksusowe i premium na rynku mieszkań pociągnął za sobą zwiększoną podaż.

  - Oferta nieruchomości w Polsce z kwartału na kwartał staje się coraz bogatsza i coraz bardziej urozmaicona – od apartamentów w zrewitalizowanych ekskluzywnych kamienicach po nowoczesne mieszkania w samych centrach dużych miast – mówi Arkadiusz Wojciechowski dyrektor zarządzający, Poland Sotheby’s International Realty.

  Propognozy na najbliższe lata zapowiadają się obiecująco zarówno pod względem wzrostu liczby osób zamożnych i bogatych, jak i łącznego dochodu, którym dysponują.

  - Prognozujemy, że w 2019 roku w Polsce będzie mieszkać blisko 1,3 mln osób zamożnych i bogatych, a ich dochód netto sięgnie około 220 mld zł. Warto jednak podkreślić, że dane te dotyczą wciąż stosunkowo niewielkiej części naszego społeczeństwa stanowiącej obecnie ok. 3% ogółu – mówi Andrzej Marczak, partner w KPMG w Polsce.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 18

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 7
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  4Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~M-N 4 ponad rok temuocena: 100% 

   Czy jakiś z nich mieszka w tym luksusowym apartamentowcu przy Herbsta 4.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jacek z zwm 3 ponad rok temuocena: 75% 

   Niedlugo tym milionerem bede ja.:)

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~soros 2 ponad rok temuocena: 75% 

   gratuluję, a w jakiej branży?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nutka z Wiolinowej 1 ponad rok temuocena: 67% 

   Jacku, ale przecież wojewoda stwierdził, że nie ma już ZWM, teraz jesteś Jackiem z Morro

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.5231 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022