REKLAMAA1-ENELMED---15-07----15-10-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ2 czerwca 2020, 13:01 komentarzy 2

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (SK)

  Ursynów został najbardziej przyjazną dzielnicą Warszawy w rankingu "Okolica przyjazna dzieciom". Respondenci najwyżej ocenili ofertę edukacyjną i rozrywkową oraz dużą ilość zieleni.

  Ursynów to dobra dzielnica do wychowywania dzieci - taką ocenę wystawiają mu sami mieszkańcy. Portal Otodom.pl w swoim rankingu dzielnic 2020 zapytał warszawiaków o okolice najbardziej przyjazne najmłodszym mieszkańcom. Po raz drugi bezapelacyjnie zwyciężył Ursynów, osiągając w pięciostopniowej skali ponad 4 punkty.

  Wg rankingu pięć najbardziej przyjaznych dzieciom dzielnic stolicy to: 

  1. Ursynów (4,13)
  2. Wesoła (4,12)
  3. Żoliborz i Bielany (4,09 ex aequo)
  4. Praga-Południe (3,98)
  5. Wilanów (3,96)

  W poprzednim rankingu w 2017 roku również zwyciężył Ursynów. Z czołówki wypadł za to Mokotów, który z pozycji trzeciej spadł na ósmą pod względem atrakcji i edukacji dzieci. Sporym zaskoczeniem jest też pozycja Śródmieścia. W 2017 roku dzielnica ta została sklasyfikowana na miejscu piątym, obecnie zaś jest dopiero trzynasta.

  - Na Ursynowie przeważa zabudowa z lat 80. i 90., z przemyślanym układem urbanistycznym. Dzięki temu między budynkami znajdziemy tak wiele skwerów i zieleni miejskiej, naturalne place zabaw, place miejskie i placówki edukacyjne. Metro, którym starsze dzieci mogą szybko i bezpiecznie dojechać do szkoły, Las Kabacki i łatwy wyjazd z miasta. Mieszkańcy dlatego tak bardzo cenią Ursynów, a w szczególności Kabaty – tak fenomen naszej dzielnicy tłumaczy Małgorzata Podbielska z biura En Casa Premium Real Estate.

  Mieszkańcy głosujący na Ursynów szczególnie docenili dobrą ofertę edukacyjną w dzielnicy, czyli jakość nauczania w szkołach oraz dostępność miejsc w żłobkach i przedszkolach. Cieszą ich imprezy rozrywkowe i kulturalne kierowane do dzieci oraz mnóstwo skwerów i parków, w których można wypocząć.

  Na drugim biegunie są dzielnice z najmniej interesującą ofertą dla najmłodszych, choć w skali kraju wszystkie warszawskie dzielnice wyróżniają się na plus. Są to:

  1. Rembertów (3,31)
  2. Włochy (3,57)
  3. Praga-Północ (3,64)
  4. Śródmieście (3,65)
  5. Białołęka (3,67)

  Tegoroczne zestawienie powstało na podstawie badania przeprowadzonego na zlecenie Otodom przez Agencję Badawczą IQS. Wzięło w nim udział ponad 120 tys. mieszkańców 12 miast Polski.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 14

  • 10
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~marabella 2 2 miesiące temu

   fakt bardzo przyjazny, płaciłam 1300/mies za prywatne przedszkole a teraz 1800 za prywatną szkołe bo państwowa okazała się kpiną

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~U 1 2 miesiące temuocena: 100% 

   Okolica lanciego i mandarynki jest naprawde obfita w place zabaw i zielen

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4428 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni—01-08—-31-08-2020