REKLAMAA1 MAGICAL PLACES 15.06.2022 - 14.09.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Karolina Kaczyńska-Piwko

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (SK)

  Ursynów to stosunkowo młoda dzielnica, która w powszechnej opinii uważana jest za cichą, spokojną i zieloną – słowem – idealną dla rodzin z dziećmi. Sygnały o włamaniach czy kradzieżach pojawiają się rzadko. Czy można czuć się tu bezpiecznie? Statystyki mówią, że tak. Ogólna tendencja od kilku lat jest spadkowa... poza kradzieżą aut.

  Sprawa wandali, którzy kilka dni temu uszkodzili ponad trzydzieści pojazdów w ciągu jednego weekendu, zmusza do refleksji, czy Ursynów jest bezpieczną dzielnicą. Raz na jakiś czas okolicę obiega wieść o włamaniu czy kradzieży. Pojawiają się wzmianki o aktach wandalizmu czy uszkodzeniach mienia. O statystyki dotyczące bezpieczeństwa zapytał radny Piotr Wajszczuk z Inicjatywy Mieszkańców Ursynowa.

  - Jak kształtują się statystyki przestępstw przeciwko mieniu na Ursynowie w ciągu pierwszych miesięcy 2016 roku w porównaniu z analogicznymi okresami w latach poprzednich? - pyta radny.

  W odpowiedzi burmistrz Robert Kempa przedstawia twarde statystyki, które nie pozostawiają wątpliwości – Ursynów jest coraz bezpieczniejszy. Wyjątek stanowią kradzieże aut – w tej kwestii słupki zanotowanych przestępstw niepokojąco szybują w górę. Ginie ich coraz więcej.

  W pierwszym kwartale tego roku odnotowano aż 35 kradzieży samochodów, podczas gdy w latach poprzednich w tym samym okresie 19 i 20. Niemal dwukrotny przyrost kradzieży aut dobitnie sugeruje, że jest to istotny problem. 

  Pozostałe wskaźniki jasno wskazują, że mamy dużo mniej przestępstw w odniesieniu do poprzednich lat. Nie oznacza to jednak, że przestępczość nie istnieje. Sposobów na walkę z nią jest wiele. Jednym z nich jest system kamer miejskich, który mógłby korzystnie wpłynąć również na walkę ze złodziejami samochodów.

  Monitoring miejski funkcjonuje na Ursynowie od lat, ale na jego rozbudowę w najbliższym czasie nie ma co liczyć - rozwiewa wątpliwości burmistrz.

  - W roku 2016 planowane jest uruchomienie jednego punktu kamerowego na terenie Ursynowa, na skrzyżowaniu al. Komisji Edukacji Narodowej i ul. Ciszewskiego - mówi Robert Kempa.

  Bezpieczeństwo ursynowian to również tzw. patrole ponadnormatywne, utworzone na mocy porozumienia Komendy Stołecznej Policji z Urzędem m.st.Warszawa. Miejsce ich działania jest ustalane z mieszkańcami podczas spotkań w ramach programu "Bezpiecznie osiedle". W lutym i marcu na terenie Ursynowa działało 140 patroli ponadnormatywnych, które wylegitymowały 290 osób, wystawiły 41 mandatów karnych oraz pouczyły 164 osoby. Ich działania na terenie dzielnicy przewidziane są do końca 2016 roku.

  Pozostaje zatem tylko wątpliwość, jak będzie wyglądało bezpieczeństwo, kiedy na Ursynowie zabraknie dodatkowych patroli?

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~emerytów kocham 3 ponad rok temuocena: 100% 

   Przepraszam ale czy to jest artykuł na zamówienie ratusza? Przemoc w szkołach. Narkomanii. Złodzieje i menele. To codzienność między naszymi blokami. Rodzice boją się puszczać dzieci sama do szkoły i na podwórku. Na stokłosach właśnie pod siłownią plenerową piją piwo młodzieńcy i dorośli zachowując się przy tym niczym bydło. To są nasze realia .

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kasia 2 ponad rok temuocena: 100% 

   proponuje się skupić na bezpieczenstwie w okolicach metra Stokłosy na Ursynowie...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jerzy 1 ponad rok temuocena: 100% 

   Dokladnie, straż miejska nic nie robi z awanturującymi się i pijącymi w nadmiarze alkohol, którzy ciągle rezydują w okolicy marcpola

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4336 sekundy
  REKLAMAA2 Pizzeria105 01.06.2022 - 31.07.2022