REKLAMAA1 Pizzeria105  01.04.2022 - 31.05.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 stycznia 2020, 07:20 komentarzy 5
  Wolontariusze w przebraniu Jaskiniowców na Kabatach

  Wolontariusze w przebraniu Jaskiniowców na Kabatach (A. Szczepkowska)

  W tym roku aż 8 sztabów i setki wolontariuszy zbierały pieniądze do puszek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ursynów był niezwykle hojny, prawdopodobnie znów padł rekord!

  Uśmiechnięci, zadowoleni, choć nieco zmęczeni wracali wczoraj wieczorem wolontariusze do sztabów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na Ursynowie.

  - Gramy z Orkiestrą pierwszy raz. Ludzie są hojni, większość chętnie wrzucała datki do puszek. Bardzo rzadko spotykałyśmy się z niechęcią - mówią Nina i Klaudia, uczennice Szkoły Podstawowej nr 96 przy Sarabandy, które przez niemal cały dzień zbierały pieniądze.

  Sztab w Dzielnicowym Ośrodku Kultury zebrał blisko 130 tysięcy złotych, w tym 5,9 tys. w e-skarbonce. To rekord, bo w ubiegłym roku na liczniku sztab miał 90 tys. Przez cały dzień w ośrodku trwały występy i licytacje. Wycieczka rowerowa z burmistrzem poszła za 460 zł, a złote zaproszenie na Dni Ursynowa, które daje możliwość zapowiedzenia ze sceny gwiazdy wieczoru - za 500 złotych. Furorę zrobiła swoim wielkim orkiestrowym tortem radna Olga Górna.

  Swój debiut na Ursynowie miał w niedzielę nowy sztab na Kabatach - prowadzony przez Ewangelickie Towarzystwo Oświatowe, które ma szkołę i przedszkole przy ul. Rosoła. Atmosfera przez cały dzień była tam niepowtarzalna. Była impreza dla rodzin, datki zbierało 26 wolontariuszy, nie tylko z Ursynowa, ale też z Mokotowa czy Konstancina. Sztab zebrał ok. 40 tys. złotych, w tym ok. 10 tys. w tzw. e-skarbonce.

  - Wolontariusze wracali bardzo zadowoleni. Jeden z nich dostał od mieszkańca worek pełen monet. Okazało się, że razem z pełną puszką zebrał 3,9 tys. złotych - mówi Agnieszka Mierzewska ze sztabu w ETO.

  Liczenie pieniędzy we wszystkich sztabach trwało do późnych godzin wieczornych. Pieniądze trzeba było posegregować, kilkakrotnie przeliczyć i powkładać do specjalnie zabezpieczanych kopert.

  Wg informacji sprzed północy ursynowskie sztaby zebrały:

  • Liceum im. L. Kossutha - 89 569,43 złotych.
  • Fundacja Primus z Kabat - 146 365,27 złotych (rekord)
  • ZHP Ursynów wraz z SGGW - 68 392,43 złote
  • Przedszkole nr 201 im. Misia Ursynka - 1 964 złotych
  • DOK Ursynów - blisko 130 tys. złotych
  • ETO na Kabatach - ok. 40 tys. złotych
  • Szkoła Podstawowa nr 330 przy Mandarynki - sztab jako jedyny nie chce podawać informacji o kwocie, zasłaniając się "kwestiami bezpieczeństwa" (zebrał z pewnością powyżej 100 tys.)
  • Szkoła Podstawowa nr 310 przy Hawajskiej - brak danych, pieniądze jeszcze nie rozliczone

  Z pewnością Ursynów zebrał więcej niż w 560 tys. złotych, które deklarowały sztaby na tym samym etapie w ubiegłym roku. Zbiórkę w ramach 28. Finału WOŚP w naszej dzielnicy należy więc uznać za udaną.

  Przypomnijmy, w tym roku zbierano na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Jakiego rodzaju sprzęt? Lampy i stoły operacyjne, diatermie, aparaty do znieczulenia, sprzęt monitorujący, urządzenia teletransmisyjne, aparaty RTG z ramieniem C oraz zestawy endoskopowe.

  Planowane są również zakupy wyposażenia dla oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej: inkubatorów, monitorów, respiratorów, a także strzykawek automatycznych i objętościowych. Ponadto, zarówno dla sal operacyjnych jak i oddziałów pooperacyjnych, zakupione zostaną ultrasonografy i echokardiografy.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 76

  • 35
   BARDZO PRZYDATNY
  • 10
   ZASKOCZONY
  • 5
   PRZYDATNY
  • 4
   OBOJĘTNY
  • 7
   NIEPRZYDATNY
  • 8
   WKURZONY
  • 7
   BRAK SŁÓW

  5Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~ETO 5 ponad rok temuocena: 100% 

   Dziękujemy wszystkim, którzy wrzucali do puszek! Sztab ETO ma ostatecznie ponad 52.000 zł!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zwykły obserwator 4 ponad rok temuocena: 100% 

   Rower z Burmistrzem za 460zł! A na likwidację parkingów przy i w okolicy Rentgenologów wydał dużo, dużo więcej. Burmistrz dba o pacjentów Orkiestry, do przychodni do dojadą, korkopas przy POW, wszędzie czerwone fale (wiadomo ulubione), nerwówka (stąd choroby), podobnie sauna w metrze, upał/mróz w autobusach, a pociągi przedłużają postój na stacjach i jadą wolniej - tłok. Czyli Burmistrz wpędzą neurobiałki w choroby i zbiera, żartowniś, na Orkiestrę, he, he. A neurobiałki przeszczęśliwe, wpadają na krawężniki, łańcuchy, zapory, kamulce, betonki, słupki i cieszą się, że dla ich dobra, hi, hi.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pacjent 3 ponad rok temuocena: 92% 

   To nie jest problem sprzętu. Sprzęt jest i stoi często mało wykorzystany. W Instytucie Hematologii jest pełno nowoczesnego sprzętu a kolejka na badanie krwi wynosi prawie 2 i pół roku ! Tak, obecnie na kwiecień 2022 r. Postawienie tam jeszcze 5 razy więcej sprzętu nie zmniejszy kolejek, bo fundusze na jego wykorzystanie są żałosne, a koszty osobowe w szpitalach oscylują w granicach 70-90 % kosztów całkowitych.. W 2010 r. w kolejce w IH czekałem ok, 4 miesięcy. Więc "postęp" jest zauważalny,

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Addamm 2 ponad rok temuocena: 78% 

   Rodzina wolontariuszy ze zdjęcia była niesamowita! Dziękuje za niespodziankę w postaci domowej roboty ciasteczka!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 1 ponad rok temuocena: 100% 

   tylko patologia może Cię minusować

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.445 sekundy
  REKLAMAA2 Pizzeria105  01.04.2022 - 31.05.2022