REKLAMAA1 DaGRASSO 25.08.2021 - 24.11.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ3 października 2021, 13:24 komentarzy 12

  (UD Ursynów)

  W urzędzie dzielnicy stanął samoobsługowy terminal płatniczy, który umożliwia mieszkańcom szybką płatność bez stania w kolejce do kasy. Można w nim uregulować wszystkie opłaty, które dotychczas wymagały wizyty w standardowym okienku. Opłatomat stanął na parterze ratusza, przy wejściu od strony al. KEN.

  Urządzenie ma ekran dotykowy, który ułatwia nawigację i wprowadzanie informacji. Jak się nim posługiwać? Podchodzimy do ekranu z poleceniem zapłaty i za pomocą kilku kliknięć zapłacimy m.in. za usługi urzędu stanu cywilnego, podatki, opłaty transportowe, meldunkowe, wydanie prawa jazdy, opłaty paszportowe i opłaty skarbowe. Terminal drukuje kwitek, który oddajemy w okienku urzędnika i... gotowe.

  - Od kilku lat modernizujemy budynek urzędu, aby każda wizyta była komfortowa, a nowoczesne rozwiązania oszczędzały czas ursynowian. Dziś uruchomiliśmy urządzenie, które ułatwi i przyspieszy mieszkańcom dokonywanie płatności. Za usługę można będzie zapłacić samodzielnie i szybko - mówi wiceburmistrz Klaudiusz Ostrowski.

  Nowy opłatomat nie eliminuje podstawowego problemu - kursowania między okienkami. Dlaczego w urzędzie nie możemy zapłacić po prostu u urzędnika, który nas obsługuje?

  - Robię wszystko, aby do tego doprowadzić. Problemem jest synchronizacja programów instytucji na różnych szczeblach administracji. Być może w przyszłości pojawi się takie rozwiązanie, które pozwoli na płatność bezpośrednio u urzędnika - dodaje wiceburmistrz Ostrowski.

  Ursynowski opłatomat to jedyne takie urządzenie w stolicy, które jest dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Jest tam przycisk, dzięki któremu ekran zjeżdża do poziomu 90 cm, aby osoba np. na wózku inwalidzkim mogła skorzystać z opłatomatu. Urząd dzielnicy nic za niego nie zapłacił, bo pilotażowy model urzędowego terminala opłaciło miasto.

  Osoby, które dokonują płatności bardzo często np. firmy rejestrujące samochody, mogą uzyskać stałe ID klienta. Taki kod ułatwia przyszłe płatności i uzupełnia za nas wszystkie nasze dane, aby nie trzeba było ich wpisywać ponownie.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 73

  • 37
   BARDZO PRZYDATNY
  • 7
   ZASKOCZONY
  • 10
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 5
   NIEPRZYDATNY
  • 4
   WKURZONY
  • 8
   BRAK SŁÓW

  12Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Dark 12 7 dni temu

   Po co? Takie rzeczy można by było robić blikiem. Działa natychmiastowo. Ale wiem, ludzie mają te smartfony tylko chyba żeby gadać i grać, paczki z paczkomatu nadal odbierają kodem wpisywanym na ekranie urządzenia... XXI wiek III dekada, fani UE.

   Edytowany: 7 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~W takim razie w USA i DE jest epoka kamienia łupanego 11 14 dni temuocena: 25% 

   Proponuję przejechać się do podobnych urzędów w Niemczech czy USA. Jeśli w Urzędzie na Ursynowie jest teraz średniowiecze, w tamtych krajach epoka kamienia łupanego. Więc ta krytyka jest nieuzasadniona.

   Edytowany: 14 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 10 14 dni temuocena: 75% 

   Wow, i może mam się podniecać jeszcze płatnościami czekiem? Zapomniałeś tylko, że np. sprawę przerejestrowania samochodu w USA załatwia się niezwykle prosto, podobnie jak prawo jazdy. Jakoś na Łotwie czy w Estonii potrafili przejść na obsługę elektroniczną. Widocznie lubisz biegać po urzędach marnując swój czas i Ci to nie przeszkadza.

   Edytowany: 14 dni temu

   oceń komentarz 6 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~9 9 7 dni temu

   Emeryty muszą mieć co robić.

   Edytowany: 7 dni temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~niedopracowany automat 8 15 dni temuocena: 71% 

   Nowy opłatomat nie eliminuje podstawowego problemu - kursowania między okienkami. Dlaczego w urzędzie nie możemy zapłacić po prostu u urzędnika, który nas obsługuje? - No wlasnie !! Dlaczego ten automat nie eliminuje tego problemu? Przeciez wystarczy odpowiednio zaprogramowac. Komus w urzędzie dzielnicy zabraklo wyobrazni.

   Edytowany: 14 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 7 14 dni temuocena: 100% 

   Ja bym zadał pytanie po co w ogóle chodzić do urzędu? Jak największa liczba spraw powinna być przerzucona do obsługi zdalnej. Urząd powinien działać jak sklep internetowy: wybierasz usługi, płacisz kartą, dołączasz dokumenty, etc. W dobie powszechnych profili zaufanych to powinna być podstawa jego działania. Nawet głupią rejestrację pojazdów można zautomatyzować.

   Edytowany: 14 dni temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mqc 6 14 dni temuocena: 100% 

   jestem słoikiem z miasta na prawach powiatu ponad dwukrotnie mniejszego niż Ursynów i tam jakoś udało się zapewnić terminale płatnicze przy każdym okienku i to już ładnych parę lat temu. Dziwne jest to tłumaczenie - w jednych JST udało się zapewnić synchronizację, a w innych nie.

   Edytowany: 14 dni temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 5 15 dni temuocena: 100% 

   teraz zamiast w kolejce do kasy, będziemy stać w kolejce do JEDNEGO opłatomatu?

   Edytowany: 14 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 4 15 dni temuocena: 78% 

   To i tak wciąż elektroniczne Średniowiecze. Usprawnienie płatności zamiast przerzucenia jak największej części obsługi poprzez automatyczne systemy obsługi mieszkańców dostepne przez Internet. A integracja systemow powinna skutkować redukcją zatrudnienia.

   Edytowany: 15 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~SyM 3 14 dni temuocena: 33% 

   A redukcja zatrudnienia kolejnymi bezrobotnymi na zasiłkach.

   Edytowany: 14 dni temu

   oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 2 14 dni temuocena: 86% 

   SyM, a gdzie są ci bezrobotni w Polsce? Redukcja zatrudnienia urzędników to więcej pieniędzy na potrzeby miasta. Urzędnik to tylko koszt obsługi opłacany z kasy publicznej.

   Edytowany: 14 dni temu

   oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rewolucja 1 7 dni temu

   SyM zatrudnianie dla samego zatrudniania to fikcja. Jeden rodzic powinien zostać w domu i zajmować się dziećmi, po prostu. Wtedy byłoby miejsce na wyższe pensje i nie byłoby bezrobocia.

   Edytowany: 7 dni temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3769 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.08.2021 - 31.10.2021