REKLAMAA1 SanGiovanni 01.10.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (SK)

  Usynowianie uwielbiają spacery z przewodnikiem po dzielnicy. Z okazji 45-lecia Ursynowa można zwiedzać okolicę i wysłuchać fascynujących opowieści. W niedzielę kolejny spacer poprowadzi Lidia Pańków, autorka reportażu „Bloki w słońcu. Mała historia Ursynowa Północnego”.

  Niedzielny przedpołudniowy spacer odbędzie się pod hasłem "Ursynów okresu transformacji". Uczestnicy będą się kręcić wokół alei Komisji Edukacji Narodowej, która powstała dopiero w czasach przełomu społeczno-politycznego. Dowiedzą się kto - poza prof. Markiem Budzyńskim - stoi za współczesnymi zabudowaniami alei KEN, czy architekci nawiązali do pierwotnych projektów osiedla Ursynów Północny i jak architekci peerelowskich osiedli przestawiali się na rynkowe zasady projektowania.

  - Podczas spaceru dowiemy się też, jak mogłoby wyglądać ursynowskie centrum, począwszy od ciągów usługowych rozwijanych przez Krzysztofa Dzika i kompleksów handlowo-gastronomicznych Andrzeja Szkopa po projekt Pasażu Ursynowskiego Marka Budzyńskiego z połowy lat 80., wpływały na późniejsze decyzje urbanistyczne i architektoniczne - zapowiadają organizatorzy.

  Spacer poprowadzi Lidia Pańków - autorka cyklu spacerów, dziennikarka, reporterka i redaktorka zajmująca się zagadnieniami przestrzeni i kulturą wizualną XX wieku w kontekście przemian społecznych. To była mieszkanka naszej dzielnicy, autorka książki „Bloki w słońcu. Mała historia Ursynowa Północnego” z 2016 roku.

  Spacer organizuje UCK "Alternatywy" ze środków Funduszu Edukacji Kulturalnej. A dołączyć do niego można, pojawiając się w niedzielę, 29 maja w Paprotka Cafe przy ul. Pasaż Ursynowski 3/U3 o godz. 11. Można się jeszcze zapisać online.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 61

  • 30
   BARDZO PRZYDATNY
  • 6
   ZASKOCZONY
  • 16
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 4
   WKURZONY
  • 3
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~autochton 2 6 miesięcy temuocena: 17% 

   Ursynów - szczególnie północny - był lokalizacją, którą peerelowska władza kupowała sobie wiernopoddaństwo swoich trybików... Szczególnie kadr partyjnych, milicji, wojska, Służby Bezpieczeństwa, wywiadu i kontrwywiadu, aparatu rozsianego pod ministerstwach czy innej administracji... Chciałeś tam mieszkać, to musiałeś należeć do partyjnej kasty albo przynajmniej być jej posłuszny... W II połowie lat 80.tych, kiedy zaciąg do partii był jeszcze większy to rozlało się to na cały Ursynów. Inne takie lokalizacje to Stegny/Sadyba, Saska Kępa, Rembertów i kilka innych.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sucha kałuża 1 5 miesięcy temu

   Hahaha hehe

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4927 sekundy
  REKLAMAA2 Spiżarnia Hrab 24.10.2022 - 23.12.2022