REKLAMAA1_AUCHANDirect_od_12-03_do_13-04-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (TO)

  REKLAMA

  Tysiące tulipanów zakwitnie wiosną na Ursynowie. Przyozdobiona nimi zostanie aleja Komisji Edukacji Narodowej oraz Park Przy Bażantarni. - Będzie jak w ogrodach tulipanowych pod Amsterdamem - cieszą się mieszkańcy.

  Tulipanowe dywany wzdłuż reprezentacyjnej ulicy Ursynowa pojawią się dzięki pomysłowi jednej z mieszkanek. Teresa Okrasińska, od 12 lat ursynowianka z wyboru, chciała zmienić szaro-bury obraz dzielnicy. Zainspirowała się ogrodem tulipanowym, który widziała w Holandii. Zgłosiła dwa projekty do Budżetu Partycypacyjnego, które zyskały poparcie około tysiąca osób.

  - Miło się mieszka w otoczeniu kwiatów, podoba mi się idea miasta-ogrodu. Chciałabym, aby nasz Ursynów był ładniejszy - mówi autorka projektów.

  W sobotę 14 października od 11:00 do 15:00 sadzenie tysięcy cebulek tulipanów odbędzie się w Parku Przy Bażantarni na Tulipanowym Pikniku. Posadzą je wspólnie mieszkańcy dzielnicy, bo celem projektu jest także integracja ursynowian. Zaproszeni są wszyscy, którym na sercu leży estetyka Ursynowa i którzy lubią zieleń.

  - Można przyjść z własnymi cebulkami, ale będą też rozdawane te zakupione przez dzielnicę - zapowiada Teresa Okrasińska. 

  powyżej: park tulipanowy pod Amsterdamem, autor: Teresa Okrasińska

  Wiosną zakwitnie aleja KEN

  Park Przy Bażantarni tuż przy skateparku nie będzie jedynym miejscem, gdzie pojawią się tulipanowe dywany. Zarząd Zieleni m. st. Warszawy do końca października posadzi tysiące cebulek wzdłuż alei KEN - od Surowieckiego (na rozwidleniu za wiaduktem) oraz od Ciszewskiego do Płaskowickiej, również w ramach projektu pani Teresy. 

  Kolorowe kwiaty mają być efektowną ozdobą naszej dzielnicy. Jak zapewniają miejscy ogrodnicy dzięki znacznie większej liczbie cebulek niż zazwyczaj, będą one bardzo dobrze widoczne w alei KEN. W sumie zasadzonych zostanie ponad 140 tys. cebulek.

  - Pracownicy zieleni miejskiej obiecali, że jeśli mieszkańcy zaakceptują tulipanowe dywany, to pojawią się one również w następnych latach, także od Płaskowickiej do Wąwozowej - mówi autorka projektu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~sos 1 5 miesięcy temu

   No i co ? Będziemy tak stać i podziwiać ? A ławeczki ? Gdzie i kiedy stylowe wygodne , liczne ławeczki ?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1216 sekundy
  REKLAMAA2-ORTODONCJA-od-01-03-2018-do-30-04-2018