REKLAMAA1-FortSluzew-21-01----31-01-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ12 maja 2018, 13:38 komentarzy 2

  (SK)

  REKLAMA

  Długie kolejki, w których chętni ustawiali się już na dwie godziny przed rozpoczęciem festynu. Plenerowa impreza "Ursynowskie Kwiaty" zorganizowana przez dzielnicę na polance Raabego cieszyła się ogromną popularnością. - To co się tu dzieje, jest bardzo ważne - mówili mieszkańcy.

  Jedna pelargonia za 20 sztuk baterii lub 3 kilogramy makulatury. Więcej sadzonek za zużyte elektrosprzęty. W sobotnie przedpołudnie można było poczuć się "eko" - oddać to co zbędne, a nadaje się jeszcze do przetworzenia i otrzymać kwiatek do ozdobny okna czy balkonu. 

  Ursynowianie przynosili ogromne ilości makulatury, starych ksiązek. Były też pralki, i elektronarzędzia. Rekordziści dostawali po 12 sadzonek, a nawet więcej, bo w ekologicznej kolejce ustawiały się całe rodziny.

  - Chcemy żeby nasze balkony wyglądały pięknie i zdobiły nasze osiedle. Przyniosłam 24 kg makulatury. Miałam kłopot z odnalezieniem tego miejsca, ale trafiłam i bardzo się cieszę - mówi nam pani Milena.

  Festyn "Ursynowskie Kwiaty" zazwyczaj odbywał się przy ratuszu, ale w tym roku, ze względu na budowę domu kultury, jego areną stała się polanka Raabego.

  - Musieliśmy jechać z Imielina. Szkoda, że nie było to ogłoszone dużo wcześniej, to tej makulatury byśmy specjalnie nazbierali. Za elektronarzędzia dostaliśmy po jednym kwiatku - mówią Ewa i Wojciech.

  - To bardzo ważne co tutaj się dzieje. Uczy ekologicznej postawy - dodaje pani Adrianna, która przyszła na festyn ze swoim 6-letnim synkiem. Dla dzieci były dmuchane zjeżdżalnie i stoiska ze smakołykami. Nie zabrakło muzyki oraz konkursów z nagrodami. Mieszkańcy chętnie korzystali z porad ogrodniczych, oglądali też stoiska handlowe.

  - Ludzie się ustawili już o 8:00 rano, było bardzo dużo chętnych, pelargonie znikały bardzo szybko - mówi Julia, która z koleżanką wydawała pelargonie.

  Z 9 tysięcy pelargonii, które były przeznaczone do wymiany na odpady, do godziny 13:00 przekazano trzy czwarte. Kontenery na makulaturę, szkło i elektrośmieci szybko się zapełniały. Po imprezie wyjadą do zakładów przetwórstwa odpadów.

  ZOBACZ ZDJĘCIA Z FESTYNU:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 34

  • 17
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 5
   WKURZONY
  • 8
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~kibol 2 8 miesięcy temuocena: 80% 

   Tak. Niesamowicie "eko" porozdawali pelargonie, a niszczą dzielnicę poprzez masakryczne usytuowanie autostrady, którą nazywają południową obwodnicą Warszawy. Środkiem warszawskiej dzielnicy autostrada??????

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~EwaEwa 1 8 miesięcy temuocena: 100% 

   Bądźmy EKO!

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2422 sekundy
  REKLAMA