REKLAMAA1-AUCHAN-01-04----30-06-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  REKLAMA

  Naukowcy utrzymują, że brydż nie tylko doskonale gimnastykuje szare komórki, uczy logicznego myślenia, pomaga opanować emocje, ale ma też wyjątkowe znaczenie przy kształtowaniu postaw społecznych i relacji międzyludzkich. Gra łączy pokolenia, wymaga współdziałania z partnerem, a nie walki z nim. Na Ursynowie właśnie powstaje kolejny klub brydżowy.

  Rozmawiamy z rzeczniczką prasową Polskiego Związku Brydża Sportowego, Małgorzatą Maruszkin.

  Właśnie zakończył się kolejny kurs brydża, a słyszę, że już planujecie kolejny?

  MM: Zainteresowanie jest bardzo duże i to nas wszystkich cieszy. Nas, czyli organizatorów szkoleń prowadzonych w ramach opracowanego i popularyzowanego przez Marka Małysę Programu Brydż60+, wykładowców (brydża nigdy dosyć!) i przede wszystkim słuchaczy (ale frajda!). Czemu to takie ważne?

  Chorobą cywilizacyjną XXI wieku jest samotność. A brydż z niej leczy, otwiera na ludzi, pozwala spotykać nowych znajomych, motywuje do wyjścia z domu. A kiedy już wyjdziemy, trafiamy na świetne zajęcia. Nie chodzi tylko o samą grę, lecz i o gimnastykę umysłu. Na Ursynowie znamy głoszone przez pana Stanisława Wzorka hasło „Grasz w brydża – żyjesz dłużej bez Alzheimera!”.

  Gdzie można grać?

  MM: Właśnie otwiera podwoje nowy Dom Kultury przy Kajakowej 12B, gdzie dzięki życzliwości pani dyrektor Beaty Rusinowskiej ruszył otwarty dla wszystkich Klub Brydżowy. Pod okiem Andrzeja Redy gramy w środy i piątki od 11:00 do 20:00. Tam też już lada chwila, bo w poniedziałek 5 lutego, zaczynają się kursy dla początkujących. A właściwie – dla początkujących i tych, którzy po latach przerwy chcą sobie przypomnieć zasady gry.

  Na zainteresowanych czeka wybitny wykładowca, Janusz Maliszewski, który będzie się dzielił wiedzą w każdy poniedziałek i czwartek lutego w godz. 14:30 - 16:30. Gorąco zachęcam, a wszelkich dodatkowych informacji udziela Andrzej Reda (andrzejreda@onet.pl, tel. 505 492 622).

  A czy zaawansowani też mogą się doszkolić?

  MM: Oczywiście! Już 1 marca o 9:30 w sali Centrum Sportów Umysłowych przy Polinezyjskiej 10 na Ursynowie zainaugurujemy zajęcia z licytacji i techniki gry dla zaawansowanych. Będą się odbywać w każdy poniedziałek i wtorek, w godz. 10:00 - 13:00. Zapraszam, można się zgłaszać mailem lubiebrydza@wp.pl.

  Uczestniczyliśmy kiedyś w takich kursach i potwierdzamy: atmosfera znakomita, powszechna życzliwość, miło i pożytecznie spędzony czas – czego więcej chcieć?

  MM: Dodam jeszcze, że brydż to znakomita sposobność do integracji pokoleń. Zatem namawiam młodych, by wciągali do gry rodziców i dziadków, a dojrzalszych młodych – by zainteresowali brydżem dzieci. Badania dowodzą, że dzięki treningowi brydżowemu znacznie poprawiają się wyniki w nauce. A także – co można zauważyć na turniejach rodzinnych – zacieśniają się więzi rodzinne. Czego wszystkim życzę! A zatem – do zobaczenia.

  Dziękujemy za rozmowę!

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 59

  • 46
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 9
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.2778 sekundy
  REKLAMA