REKLAMAA1 OXILIA 01.07.2021 - 30.09.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Naukowcy utrzymują, że brydż nie tylko doskonale gimnastykuje szare komórki, uczy logicznego myślenia, pomaga opanować emocje, ale ma też wyjątkowe znaczenie przy kształtowaniu postaw społecznych i relacji międzyludzkich. Gra łączy pokolenia, wymaga współdziałania z partnerem, a nie walki z nim. Na Ursynowie właśnie powstaje kolejny klub brydżowy.

  Rozmawiamy z rzeczniczką prasową Polskiego Związku Brydża Sportowego, Małgorzatą Maruszkin.

  Właśnie zakończył się kolejny kurs brydża, a słyszę, że już planujecie kolejny?

  MM: Zainteresowanie jest bardzo duże i to nas wszystkich cieszy. Nas, czyli organizatorów szkoleń prowadzonych w ramach opracowanego i popularyzowanego przez Marka Małysę Programu Brydż60+, wykładowców (brydża nigdy dosyć!) i przede wszystkim słuchaczy (ale frajda!). Czemu to takie ważne?

  Chorobą cywilizacyjną XXI wieku jest samotność. A brydż z niej leczy, otwiera na ludzi, pozwala spotykać nowych znajomych, motywuje do wyjścia z domu. A kiedy już wyjdziemy, trafiamy na świetne zajęcia. Nie chodzi tylko o samą grę, lecz i o gimnastykę umysłu. Na Ursynowie znamy głoszone przez pana Stanisława Wzorka hasło „Grasz w brydża – żyjesz dłużej bez Alzheimera!”.

  Gdzie można grać?

  MM: Właśnie otwiera podwoje nowy Dom Kultury przy Kajakowej 12B, gdzie dzięki życzliwości pani dyrektor Beaty Rusinowskiej ruszył otwarty dla wszystkich Klub Brydżowy. Pod okiem Andrzeja Redy gramy w środy i piątki od 11:00 do 20:00. Tam też już lada chwila, bo w poniedziałek 5 lutego, zaczynają się kursy dla początkujących. A właściwie – dla początkujących i tych, którzy po latach przerwy chcą sobie przypomnieć zasady gry.

  Na zainteresowanych czeka wybitny wykładowca, Janusz Maliszewski, który będzie się dzielił wiedzą w każdy poniedziałek i czwartek lutego w godz. 14:30 - 16:30. Gorąco zachęcam, a wszelkich dodatkowych informacji udziela Andrzej Reda (andrzejreda@onet.pl, tel. 505 492 622).

  A czy zaawansowani też mogą się doszkolić?

  MM: Oczywiście! Już 1 marca o 9:30 w sali Centrum Sportów Umysłowych przy Polinezyjskiej 10 na Ursynowie zainaugurujemy zajęcia z licytacji i techniki gry dla zaawansowanych. Będą się odbywać w każdy poniedziałek i wtorek, w godz. 10:00 - 13:00. Zapraszam, można się zgłaszać mailem lubiebrydza@wp.pl.

  Uczestniczyliśmy kiedyś w takich kursach i potwierdzamy: atmosfera znakomita, powszechna życzliwość, miło i pożytecznie spędzony czas – czego więcej chcieć?

  MM: Dodam jeszcze, że brydż to znakomita sposobność do integracji pokoleń. Zatem namawiam młodych, by wciągali do gry rodziców i dziadków, a dojrzalszych młodych – by zainteresowali brydżem dzieci. Badania dowodzą, że dzięki treningowi brydżowemu znacznie poprawiają się wyniki w nauce. A także – co można zauważyć na turniejach rodzinnych – zacieśniają się więzi rodzinne. Czego wszystkim życzę! A zatem – do zobaczenia.

  Dziękujemy za rozmowę!

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 66

  • 51
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 10
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.4763 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.08.2021 - 31.10.2021