Ursynów ma mistrza Mazowsza w karate!

12:30, 22.05.2019 Kuba Turowicz Aktualizacja: 12:58, 22.05.2019
Skomentuj ASiK Justyny Marciniak ASiK Justyny Marciniak

Młodzi adepci karate z Ursynowa wywalczyli historyczne medale Mistrzostw Województwa Mazowieckiego. Mieszko Żelazny zdobył złoto, zaś Wioletta Świostek i Zofia Lubecka stanęły na drugim stopniu podium w swoich kategoriach.

Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego odbywały się w Ojrzanowie. W rywalizacji wzięło udział 250 wyselekcjonowanych zawodników z 11 klubów z całego województwa. Reprezentacja ursynowskiej Akademii Sportu i Karate poradziła sobie znakomicie.

- Mamy mistrza Mazowsza w karate tradycyjnym! Mieszko Żelazny został mistrzem w formie kata, dodatkowo zdobył też brąz w kumite. Wioletta Świostek została wicemistrzynią w kata, dorzuciła do tego brąz w kumite, a Zofia Lubecka również sięgnęła po wicemistrzostwo w kata - wyjaśnia Justyna Marciniak z Akademiii Sportu i Karate, mistrzyni świata z Ursynowa, pod której opieką trenują młodzi sportowcy.

Mieszko Żelazny na co dzień trenuje w Dojo Warchałowskiego w Szkole Podstawowej nr 323, dziewczęta zaś szkolą się w Dojo DOK Ursynów przy ul. Kajakowej 12B.

Start w Mistrzostwach Województwa Mazowieckiego jest historycznym osiągnięciem dla wielu młodych sportowców - chodzi nie tylko o prestiż i medale. Zawodnicy zdobyli cenne doświadczenia i zaprezentowali się w środowisku karateków. - Poziom rywalizacji był bardzo wysoki, ponieważ mistrzostwa mazowieckie są jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Polski - dodaje Justyna Marciniak z ursynowskiej Akademii Sportu i Walki.