REKLAMAA1 SanGiovanni 01.10.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Mieszkańcy w tej chwili korzystają z tymczasowego połączenia ulicami Rzekotki i Podgrzybków

  Mieszkańcy w tej chwili korzystają z tymczasowego połączenia ulicami Rzekotki i Podgrzybków (EP)

  Są pieniądze na połączenie Ursynowa z Wilanowem. Urząd Dzielnicy zapowiada, że ma przygotowane środki na wybudowanie ulicy Rosnowskiego. Tyle, że to nie wystarczy. Bo budowę drogi po swojej stronie musiałby sfinansować także Wilanów. Sąsiednia dzielnica nie ma jednak pieniędzy na przedłużenie ulicy, która po wilanowskiej stronie ma nosić nazwę Nowokabackiej.  

  Jak ma wyglądać połączenie? Po swojej stronie Ursynów chce wybudować ulice Rosnowskiego, która miałaby przebiegać od Relaksowej do ulicy Gąsek. Jej przedłużeniem, już po stronie Wilanowa, ma stać się ulica Nowokabacka. Jednak z powstaniem tego odcinka drogi mogą być o wiele większe problemy. 

  - Po stronie Ursynowa na ulicę Rosnowskiego są wykupione grunty i można przystąpić do realizacji. Nie ma to jednak sensu, bo nie buduje się drogi donikąd. Konieczne jest zapewnienie ze strony Wilanowa lub władz miasta, że znajda się pieniądze na ulicę Nowokabacką – mówi Piotr Skubiszewski, radny dzielnicy Ursynów.

  Podobnie sprawę widzi także ursynowski ratusz: „Z posiadanych informacji Dzielnica Wilanów nie ma w Wieloletniej Prognozie Finansowej zabezpieczonych środków pod realizację ul. Nowokabackiej, będącej przedłużeniem na jej terenie ulicy Rosnowskiego. Bez przeznaczenia przez miasto na ten cel środków nieracjonalne jest forsowanie wpisania zadania do planów inwestycyjnych Ursynowa.” - czytamy w odpowiedzi na interpelację radnego.

  To oznacza, że jeżeli pieniędzy na budowę ulicy Nowokabackiej nie znajdzie Wilanów lub stołeczny ratusz to planowane połączenie po prostu nie powstanie.

  O sprawę połączenia zapytaliśmy także urząd dzielnicy Wilanów. Czekamy na odpowiedź, której pomimo wielu prób, na razie nie zdołaliśmy uzyskać. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~pick 2 ponad rok temuocena: 67% 

   Taka droga by się przydała. Osobiście wolałbym wzdłuż Ciszewskiego. Ale kazda droga dobra.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~neo 1 ponad rok temuocena: 0% 

   Kiedy hgw znajdzie na to kase?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.5401 sekundy
  REKLAMAA2 KUCHAREK6 26.11.2022 - 25.02.2023