REKLAMAA1 AUTO WIMAR 01.08.2021 - 31.10.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (ŁM)

  Ursynów wśród najlepszych w sporcie szkolnym! Zakończyły się rozgrywki 53. Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Tradycyjnie dzieci i młodzież z naszej dzielnicy mogą pochwalić się sukcesami. 

  Młodzi sportowcy z Ursynowa podczas rozgrywek WOM zdobyli w sumie 12 medali, dając się wyprzedzić w klasyfikacji łącznej tylko swoim rówieśnikom z Ochoty. Ursynów zdobył 3 złote, 7 srebrnych i 2 brązowe krążki, co dało szóste miejsce w klasyfikacji medalowej. W klasyfikacji łącznej nasza dzielnica zgromadziła 365 punktów, co uplasowało ją na drugim miejscu w Warszawie.

  To potwierdzenie, że szkoły z Ursynowa mają zajęcia sportowe na wysokim poziomie, a dzieci i młodzież garną się do sportu i rywalizacji. 

  Wśród podstawówek na drugim miejscu stołecznego podium znalazła się Szkoła Podstawowa nr 303 z Koncertowej, czyli wiodąca w naszej dzielnica placówka o charakterze sportowym. Świetne rezultaty w rozgrywkach osiągała też Szkoła Podstawowa nr 319 z ul. ZWM czy Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 47 Fundacji Primus z Kabat. Głównie dzięki ich wynikom Ursynów zajął pierwsze miejsce w kategorii rozgrywek dziecięcych.

  W kategorii młodzieżowej znów dominowała SP 303 - drugie miejsce w stolicy, dalsze miejsca zajęły SP 336 i SP 16. Sumarycznie Ursynów uplasował się na 3. miejscu w Warszawie w tej kategorii.

  Warszawska Olimpiada Młodzieży to także rywalizacja uczniów liceów. Na wysokim 7. miejscu uplasował się ursynowski "Kamyk", 35. był "Kossuth", a 71. Liceum z "Primusa". W sumie wyniki te pozwoliły na 10. lokatę Ursynowa w tej kategorii wiekowej.

  Ursynowskie szkoły bardzo dobrze wypadły też w dodatkowej klasyfikacji – podsumowującej wszystkie zawody rozegrane po wprowadzeniu reformy oświaty. Najlepszą szkołą w Warszawie w kategorii „młodzież” okazała się Szkoła Podstawowa nr 303, która zajęła również siódme miejsce w kategorii dzieci. Bardzo dobrze spisały się też ursynowskie szkoły średnie. Liceum nr 70 im. A.Kamińskiego zajęło w „licealiadzie” piąte miejsce, a Liceum nr 63 im. L. Kossutha miejsce siódme.

  Puchar dla wicelidera tabeli dzielnicowej odebrał podczas ceremonii zakończenia 53. WOM w Centrum Rekreacyjno-Sportowym m.st. Warszawy, burmistrz Robert Kempa.

  Podczas uroczystości wręczono również odznaczenia Zarządu Szkolnego Związku Sportowego Warszawy i Województwa Mazowieckiego. Z rąk wiceprezydent Warszawy Renaty Kaznowskiej oraz dyrektora Biura Sportu i Rekreacji Janusza Samela otrzymali je Agnieszka Rek i Piotr Wasilewski, nauczyciele wychowania fizycznego w LXX Liceum Ogólnokształcącym im. A. Kamińskiego oraz dyrektor tej szkoły Andrzej Woźniak. Wyróżniona została także Ewa Garstecka – pracownik Wydziału Sportu i Rekreacji Dzielnicy Ursynów.

  Podziękowania za wkład pracy przy organizacji 53. WOM otrzymali też nauczyciele wychowania fizycznego ze Szkoły Podstawowej nr 303 – Maciej Demich, Krzysztof Pasicki i Patryk Sadlej.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 13

  • 11
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.5355 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 25.08.2021 - 24.11.2021