REKLAMAA1-SUSHI-Royal-01-02----01-03-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ17 czerwca 2018, 16:16 komentarzy 1

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (Adobe Stock)

  REKLAMA

  Po raz siódmy pasjonaci kajaków z Ursynowa będą mogli wziąć udział w spływach organizowanych przez Fundację AVE i dofinansowywanych przez dzielnicę. Mazowieckie szlaki kajakowe są doskonałe dla początkujących i niewprawionych, często płytkie po kolana i bardzo malownicze. Na uczestników spływów czeka więc niesamowita przygoda!

  - Z roku na rok coraz więcej ursynowian przekonuje się do wodniactwa – mówi Bartłomiej Włodkowski z Fundacji AVE. – Powstało tu prawdziwe „kajakowe środowisko”, obejmujące zarówno dzieci, młodzież, osoby dorosłe oraz sporą grupę seniorów - dodaje.

  Chętnych do udziału w  ubiegłorocznej edycji „Ursynowskiej Akademii Kajakowej” było ponad trzykrotnie więcej niż zaplanowanych miejsc. To pokazuje, że mieszkańcy dzielnicy poszukują aktywnych i zdrowych form spędzania wolnego czasu. W poprzednich edycjach brały udział zarówno dzieci, młodzież, osoby w średnim wieku, jak i seniorzy.

  Bezpieczna rozrywka dla każdego

  Wyprawy Fundacji AVE zabezpieczają uprawnieni przewodnicy oraz ratownicy WOPR, dlatego każdy może czuć się bezpiecznie. Spływy otwarte są zarówno dla osób doświadczonych, jak i dla nowicjuszy. W ramach każdego wyjazdu zaplanowano również krótki instruktaż z wiosłowania i prowadzenia kajaka. Zresztą na wodzie w każdym momencie ratownicy służą pomocą.

  W 2018 roku odbędą się 3 imprezy kajakowe - w pierwsze niedziele lipca i sierpnia oraz w drugą niedzielę września.

  – 1 lipca popłyniemy dolnym odcinkiem Liwca, 5 sierpnia środkową Wkrą i 9 września Świdrem w okolicach Wólki Mlądzkiej. Dwa pierwsze szlaki są dostępne dla wszystkich, niezależnie od wodniackich umiejętności, trzeci jest nieco trudniejszy i będzie wymagał przenosek kajaków oraz pokonywania jazów i bystrzy. Dlatego wyprawę Świdrem przede wszystkim adresujemy do osób doświadczonych, w tym do uczestników poprzednich edycji naszego programu – mówi Włodkowski.  

  Każdy spływ startuje sprzed ursynowskiego ratusza o g. 9:00. Powrót w to samo miejsce ok. g. 17:00. Organizatorzy zapewniają transport busami sprzed ratusza na miejsce startu spływu oraz z powrotem. W przypadku niepogody impreza zostanie przełożona  na inny termin, a zapisani uczestnicy zostaną o tym poinformowani telefonicznie. 

  Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązują zapisy. Zainteresowani udziałem powinni wysłać maila na adres avetki@wp.pl z imieniem, nazwiskiem, wiekiem uczestnika oraz numerem telefonu kontaktowego. Zgłoszone osoby otrzymają potwierdzenie z fundacji o zapisie na spływ oraz szczegóły dotyczącej danej wyprawy. Koszt udziału: 25 zł osoby dorosłe, 15 zł dzieci i młodzież do lat 18.  

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 19

  • 14
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 4
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Wujek Władek 1 8 miesięcy temu

   Cacy, ale nie podano tu terminu, od kiedy można się zapisywać. Już, od chwili publikacji? No to po ptokach...

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2168 sekundy
  REKLAMA