Ursynów na podium Warszawskiej Olimpiady Młodzieży!

16:48, 30.06.2020 Redakcja Haloursynow.pl
Skomentuj Urząd Dzielnicy Ursynów Urząd Dzielnicy Ursynów

Ursynów triumfuje w szkolnej rywalizacji sportowej. W Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży młodzi sportowcy z naszej dzielnicy zdobyli w sumie 12 medali i w klasyfikacji punktowej dali się wyprzedzić tylko Ochocie.

Zakończyła się 53. edycja Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. W zawodach na szczeblu miejskim prawo startu mają mistrzowie dzielnic Warszawy, wyłonieni w bezpośrednich zawodach międzyszkolnych w każdej dzielnicy. W tym roku, ze względu na pandemię, udało się rozegrać tylko część konkurencji. Wystarczyło to jednak, aby Ursynów potwierdził swoją silną pozycję w sporcie szkolnym.

W klasyfikacji generalnej młodzi sportowcy zdobyli dla naszej dzielnicy 365 punktów (w tym 174 w kategorii „dzieci”, 147 w kategorii „młodzież” i 42 w kategorii „licealiada”). Najlepsza dzielnica, czyli Ochota zdobyła 385 punktów, a zajmujące w ostatnich latach pierwsze miejsce Śródmieście zajęło dopiero trzecie miejsce z dorobkiem 340 punków. Zwycięstwo Ochoty jest sporą niespodzianką, bo w poprzedniej edycji WOM ta dzielnica zajęła dopiero szóste miejsce.

Tak jak w poprzedniej edycji, w kategorii „dzieci” Ursynów wywalczył pierwsze miejsce, w rywalizacji młodzieży był trzeci, a w rozgrywkach licealistów dziesiąty.

W klasyfikacji poszczególnych szkół znakomitą formę potwierdziła Szkoła Podstawowa nr 303 przy ul. Koncertowej 4. W rywalizacji dzieci i młodzieży szkoła wywalczyła dwa drugie miejsca. W rozgrywkach licealistów siódme miejsce zajęło LXX Liceum Ogólnokształcące przy ul. Dembowskiego 1.