REKLAMAA1 AUCHAN 01.07.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (GS)

  To była noworoczna uczta dla melomanów. Gwiazdy polskiej operetki i baletu wystąpiły w koncercie „Nad pięknym modrym Dunajem” w UCK.

  Wyjątkowy klimat w Ursynowskim Centrum Kultury "Alternatywy" zapewniła muzyka m.in. Johanna Straussa (ojciec), Johana Straussa (syn), Emmericha Kalmana czy Franza Lehara. Ze sceny usłyszeliśmy najpiękniejsze walce, duety, pieśni, arie, a zobaczyliśmy piękne kostiumy muzyków i choreografię. Koncert Noworoczny zainaugurował również obchody 45-lecia Ursynowa.

  "Ursynów i Wiedeń równe sobie"

  Koncert Noworoczny w "Alternatywach" nawiązywał do Koncertu Noworocznego Filharmoników Wiedeńskich, który jest organizowany nieprzerwanie od II Wojny Światowej. 

  To pierwsza w tym roku gala w stylu wiedeńskim, która być może zamieni się w cykl. Chcemy w ten sposób nawiązać do tradycji znakomitych koncertów wiedeńskich salonowych, które przed laty założył sam Johann Strauss. Ursynów i Wiedeń są sobie równe i godne, a państwa serca i serca wiedeńczyków biją w rytmie na 3/4 - mówiła prowadząca koncert Anna Barańska-Wróblewska.

  Przy akompaniamencie 11-osobowej Orkiestry Romantica, wystąpiili: primadonna operetki Małgorzata Długosz, tenor Andrzej Wiśniewski, solistka Polskiego Baletu Narodowego Ann Kipschidze oraz tancerz Eduard Bablidze. Na ursynowskim koncercie zagrała także wybitna skrzypaczka Kamila Malik.

  Nie tylko walce

  Muzycy wykonali m.in. Taniec Węgierski nr 5 Johannesa Brahmsa, znany walc "Nad pięknym, modrym Dunajem" Johanna Straussa II, walca z filmu "Trędowata" Wojciecha Kilara czy utwór "Łabędź" Camilla Saint-Saens. Był też słynny "Marsz Radeckiego", w którym widownia klaszcze w rytm muzyki. Koncert zakończyło niemniej znane preludium utworu Te Deum Marca-Antoine'a Charpentier'a, czyli oficjalny sygnał Eurowizji. Znamy go choćby z początku każdej transmisji konkursu piosenki Eurowizji czy właśnie koncertu noworocznego z Wiednia.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 34

  • 28
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Ale jaja ale jaja 2 5 miesięcy temuocena: 57% 

   Ursynowskie Centrum Kultury powinno się nazywać Fajne Ursynowskie Centrum Kultury

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Seniorek 1 5 miesięcy temuocena: 57% 

   W obliczu galopujacej inflacji i wzroście cen wszystkiego marnotrawienie publicznych pieniędzy na szopki i festyny jest głupie lub złe w swojej istocie. Zarząd dzielnicy powinien przesunąć na dofinansowanie posiłków dla seniorów!

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.486 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022