REKLAMAA1-KLIWER-08-05----07-07-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ29 grudnia 2018, 10:00 komentarzy 41

  (pixabay.com)

  To co bawi ludzi, przeraża zwierzęta. Tak jest każdego roku podczas Sylwestra. Od południa słychać już pierwsze wystrzały fajerwerków. Kilkanaście godzin takiej kanonady jest dla zwierząt i ich właścicieli poważnym problemem. Czy w tym roku na Ursynowie będzie ciszej?

  Za radą ekologów wielu lokalnych polityków rezygnuje w zarządzanych przez siebie miastach z pokazów sztucznych ogni na rzecz laserów. Tak zdecydował w Warszawie prezydent Rafał Trzaskowski.

  Burmistrz namawia mieszkańców Ursynowa, by sami zrezygnowali ze zbyt hucznego witania Nowego Roku. Prosi o włączenie się do akcji "Ursynów nie strzela w Sylwestra".

  - Wrażliwe na dźwięki i błyski dzikie zwierzęta z Lasu Kabackiego mogą ulec wypadkowi podczas panicznej ucieczki lub obudzić się z zimowego snu. Niech nasze świętowanie nie wiąże się z bólem i strachem innych. Apeluję do Państwa o włączenie się do akcji „Ursynów nie strzela w Sylwestra” - przekonuje Robert Kempa.

  Sylwestrowy hałas może mieć natężenie nawet do 160 decybeli, a słuch u zwierząt jest o wiele bardziej wrażliwy niż ludzki. Ptaki rozbijają się o fasady domów, inne zwierzęta umierają na zawał lub w panice wpadają pod samochody. Wiele zwierząt traci domy, bo wystraszone uciekają, a większość jest  śmiertelnie wystraszona.

  - Dobra zabawa kosztem zwierząt nie jest tego warta - podkreśla burmistrz. Ale nie wszyscy podzielają ten pogląd. Już dziś ursynowianie szukają efektownych fajerwerków. 

  - To jeden, jedyny dzień w roku, gdy odpalamy petardy. Myślę, że zwierzęta aż tak bardzo nie ucierpią, to przesada. Domowe zwierzęta można odpowiednio przygotować. Co z tego, że ja nie kupię fajerwerków, jak kupią inni i będą strzelać - mówi pan Andrzej, kupujący fajerwerki.

  W ubiegłych latach powitanie Nowego Roku na Ursynowie jest bardzo głośne. Mimo akcji i apeli o rezygnację z używania petard, fajerwerkówna niebie nie ubywa. Czy w tym roku nastąpi przełom? 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 190

  • 58
   BARDZO PRZYDATNY
  • 16
   ZASKOCZONY
  • 43
   PRZYDATNY
  • 10
   OBOJĘTNY
  • 3
   NIEPRZYDATNY
  • 40
   WKURZONY
  • 20
   BRAK SŁÓW

  41Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Ewa 2354 41 4 miesiące temuocena: 100% 

   Witam ja od lat mieszkam na Ursynowie i prowadzę sprzedaż pirotechniczną moim zdaniem każdy sam powinien decydować czy strzelać czy nie nie dajmy się zwariować Od dawna są różne art pirotechniczne które powinny zadowolić każdą osobę są fajerwerki hukowe ale i są fajerwerki bez huku dla każdego coś innego jest wybór A jeżeli chodzi o sprzedaż osobą nieletnim u nas nic nie kupią ale sama młodzież przyznaje że rzadko ktoś przestrzega tego przepisu że ludzie nałogowo rozkładają namioty czy stoiska i sprzedają byle jak najwięcej i nie ważne komu bo jutro ich już tu nie będzie a kasa się liczy

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dżajkel 40 5 miesięcy temu

   A dlaczego codziennie samochody Straży Pożarnej jadą na w stronę Kabat na sygnale ? Czy to czasem nie nadużycie. Czasem może się zdażyć sytuacja kryzysowa, która uzasadnia użycie sygnałów dźwiękowych ale codziennie??? Wygląda to na nieodpowiedzialne zachowanie młodych strażaków.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Fazi 39 5 miesięcy temuocena: 57% 

   Zakazać nie tylko odpalania, ale również sprzedaży jak to jest w innych krajach np. na Węgrzech i skończą się problemy z wypadkami, urwanymi palcami itp. Poza tym chamy wychodzą przed blok i pod oknami odpalają zostawiając później na chodnikach cały ten syf. O ryzyku pożaru, kiedy taki "pocisk" wpadnie przez szybę do mieszkania nie wspomnę.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sarenka 38 5 miesięcy temuocena: 40% 

   A kiedy wreszcie Trzaskowski z Kempą zakażą maszynistom bezsensownego trąbienia 24 godz. na dobę na Stacji Techniczno - Postojowej Metra przy ul. Wilczy Dół na Kabatach? Wdzięczność dzikich zwierząt zamieszkujących Rezerwat Las Kabacki - zapewniona!

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pytek 37 5 miesięcy temuocena: 50% 

   Nie rozumiem po co te petardy się odpala. To strasznie pszenno buraczane jest. Dobrze, że burmistrz kreuje dobre wzorce.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowiankaa 36 5 miesięcy temuocena: 38% 

   Mam nadzieję, że w kolejnych latach prawnie będzie zakazane strzelanie. Co roku banda podpitych gówniarzy strzela na oślep nie patrząc na ludzi czy zwierzęta. Stres dla zwierząt dzikich i domowych, a na następny dzień tony śmieci na trawniku i chodnikach, bo banda oszołomów słoików musi hucznie obejść Sylwestra. A w szpitalach tłumy z oparzeniami i pourywanymi palcami. Raz spędzałam Sylwestra w Kalifornii i tam jakoś nikt nie strzelał.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kazimierz 35 5 miesięcy temuocena: 75% 

   A czy według pani tradycja nie jest nic warta? poza tym nie tylko jak to pani stwierdziła "słoiki" strzelają. Poza tym gdyby nie te "słoiki" to by pani nic w tej warszafce nie miała zagwarantowanego bo osoby które tu decydują się przyjechać do pracy zostawiając niejednokrotnie rodziny płacą tu podatki i wszelkiego rodzaju inne złodziejstwa które idą na utrzymanie tego miasta, w tym i na to żeby ten pani domowy srajek którego wyprowadza pani pewnie bez smyczy i nie sprząta po nim nie zostawiał gówien gdzie popadnie.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Deep 34 5 miesięcy temuocena: 63% 

   Apel pana burmistrza mam głęboko w tyle. Mój dom, moja działka, na której postawię wyrzutnię fajerwerków, jedna północ w roku. Specjalnie kupię fajerwerków dwa razy tyle co wzykle. Psy i koty chować do domu, bezpańskie sobie poradzą. DOŚĆ OGRANICZANIA NASZEJ WOLNOŚCI. Zrobili z miasta wieś, pieski, pieseczki, obsrane trawniki, obsrane chodniki, jak się tak panie burmistrz martwisz o psy, to najpierw spójrz na podeszwy butów mieszkańców dzielnicy po dowolnym spacerze!!!

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 30 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Maruda 33 5 miesięcy temuocena: 68% 

   Każdy pies powinien być zarejestrowany tak aby można go było zidentyfikować po jego gównie. Straż miejska by chodziła pobierała próbki i wysyłała mandat do właściciela. :). Kto rozwiąże ten problem ma mój głos w następnych wyborach.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 13 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~M_X 32 5 miesięcy temuocena: 66% 

   Czyżby zwierzęta były ważniejsze od ludzi??? Jedna wystrzałowa noc zwierzętom nie zaszkodzi!!! Mój pies uwielbia fajerwerki:)

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Renato 31 5 miesięcy temuocena: 82% 

   Jakoś nie pamietam, żeby w poprzednich latach ten pan wychodził z podobnymi apelami.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ox 30 5 miesięcy temuocena: 88% 

   Widocznie wówczas wiatr wiał w inną stronę.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Maruda 29 5 miesięcy temuocena: 48% 

   Co to za właściciel, który nie potrafił nauczyć swojego zwierzaka że fajerwerki to nic złego. Wystarczy zostać z pupilem i o północy przytulić, pogłaskać i po problemie...

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zły porucznik 28 5 miesięcy temuocena: 54% 

   To powiedz to niemowlakowi (rok temu), a teraz małemu dziecku. Nie takie proste

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 13 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kamaa 27 5 miesięcy temuocena: 58% 

   Ale co ma powiedzieć niemowlakowi? Mam 8 miesieczne dziecko i 2 letnie i nie przeszkadzają mi petardy,obudzą mi maluchy?? jedno dziecko przystawię do piersi,drugie wezmie mąż na ręce ..To jedna noc w roku a nie każdy weekend gdzie strzela się petardy !!

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 15 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Stanislaw 26 5 miesięcy temuocena: 63% 

   Apel o fajerwerki burmistrza tez mi temat, ja apeluje kolejna kadencje o nowy chodnik wzdłuż AL. KEN od metra Ursynów do ulicy Ciszewskiego! !!!!! Tylko Kabaty i Natolin a Ursynów Polnocny jak zwykle zapomniany! !!!

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~real 25 5 miesięcy temuocena: 60% 

   Miasto to nie miejsce dla zwierząt. Wieś jest tym miejscem. Jak nie możesz rozstać się ze zwierzęciem wyprowadź się z miasta.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 30 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~alisterkabat 24 5 miesięcy temuocena: 78% 

   Uważaj, bo Ci kobita kupi yorka i będziesz inaczej śpiewał ;) Ogarnij się chłopie, wrzuć luz.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 14 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KJL 23 5 miesięcy temuocena: 54% 

   Ładnie to tak robić? Reklamować fajerwerki na haloursynow.pl?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kurkawodna 22 5 miesięcy temuocena: 73% 

   Najwięcej do powiedzenia na temat strzelania mają ci co i tak będą siedzieć przed komputerem w sylwestra pijąc zieloną herbatkę, na co dzień chodzą w rurkach, piją kawkę w starbaksie pykając śmierdzącego elektro kiepa i garstka psiarzy osrajdup nie sprzątających gówien jak nikt nie widzi.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 58 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pl 21 5 miesięcy temuocena: 25% 

   Ale głupi ludzie. Zwierzęta uśpić i problem z głowy

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ziuziu 20 5 miesięcy temuocena: 56% 

   Upić się i puścić petardę sąsiadowi przez okno! Tak bawi się ursynów!

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nickt 19 5 miesięcy temuocena: 50% 

   Ooooo .. a na Dniach Ursynowa pierdykniemy z przytupem.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kolo 18 5 miesięcy temuocena: 44% 

   Wracać do siebie na wioskę słoje z ursynowa i tam na polu puszczać petardy! W mieście jest dużo dzieci, które przez zabawy pijanych dorosłych mogą stracić zdrowie, a nawet życie!

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~yoko 17 5 miesięcy temuocena: 40% 

   Kupujcie fajerwerki, a waszym dzieciom powypala oczy i pourywa ręce! Takie to fajne, prawda?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~koyo 16 5 miesięcy temuocena: 56% 

   Kupujcie samochody, a waszym żonom/mężom pourywa głowy i nogi podczas wypadków! Takie to fajne, prawda?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nilopes 15 5 miesięcy temuocena: 52% 

   Mam tylko nadzieję że konsekwentnie światełko do nieba WOŚP tez będzie zabronione !

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nie warszawiak 14 5 miesięcy temuocena: 68% 

   Ursynów - stolica cmentarnego sylwestra. Ma być grobowa cisza

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~El diablo 13 5 miesięcy temuocena: 79% 

   Dokładnie. Będziemy sobie mogli co najwyżej pooglądać w TV jak cały świat od Sidney przez Dubaj i Nowy Jork robi pokazy fajerwerków. Ale nie, u nas #niedasie, bo trzaskowski z burmistrzem się trzesą przed ekooszołomami. Ja osobiscie rzadko strzelałem w sylwestra. Ale w tym roku zachęcam do akcji " Ursynów strzela w sylwestra".

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 63 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kasiaa 12 5 miesięcy temuocena: 75% 

   haha trafione :) Dokładnie pozamykajmy się w domach, zasłońmy żaluzję i zamilczmy tej nocy :D

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 15 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Obserwator 11 5 miesięcy temuocena: 78% 

   Jeszcze troche to pierdnac nie bedzie mozna a jesli juz to w torebke zeby powietrza nie zanieczysczac. Ci ekolodzy od siedmiu bolesci to niech sie z tego zamku wytlumacza w NATURA 2000. Fabryki oszukuja i zanieczyszczaja a wszyscy wiedza ze koperta ze tak to dziala i chu.... nikt nic nie robi. Najlepsze to sa torebki i to segregowanie smieci. Miliony ktos zarobil i co? I chu.... w to bo tych koszy to nawet na segregacje nie mieli gdzie postawic s zsypach a co lepsze zbieraja smieciarki wszystko do jednego wora. Kasa tylko to sie liczy. To ile takie laserki? Czyja firma ? hehehe

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 54 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ktoś 10 5 miesięcy temuocena: 74% 

   Chyba kogoś ponosi, jakoś przez tyle lat w sylwestra były fajerwerki i było to normalne. Zwierzęta musiały sobie z tym radzić. Równie dobrze można stwierdzić, że szczekanie psów przeszkadza i denerwuje, więc zakazać im szczekania. Zabronić też głośnego oglądania telewizji oraz słuchania muzyki. Ludzie trochę więcej myślenia. Czy ta telewizja już tak ogłupia? Ciekawe, że Warszawa nie chce sylwestrowych fajerwerków bo zwierzęta one denerwują, ale już koncert w centrum miasta będzie - on nikomu nie może przeszkadzać? Ludzie praw nie mają? Na całym świecie tego dnia będzie głośno, ale w europie zaczyna się jakaś dziwna moda.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 53 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jan 9 5 miesięcy temuocena: 72% 

   I znow garstka psiarzy narzuca swoje fanaberje wiekszosci maja swoje kundle to do weterynarza i kupic leki uspokajajce dla swoich pupili i po sprawie sylwester jest raz w roku strzelalem i bede strzelal i kundle mam gdzies

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 51 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sebek 8 5 miesięcy temuocena: 60% 

   A jak puszczę bączura to jakieś zwierzę zejdzie na zawał?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Karyna 7 5 miesięcy temuocena: 38% 

   Tak matole, mój jamnik!

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 12 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mateo 6 5 miesięcy temuocena: 53% 

   Niech Ursynów przywita porządnie Nowy Rok. Światłem i hałasem. Jeszcze żaden pies od fajerwerków nie zdechł!

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~alisterkabat 5 5 miesięcy temuocena: 50% 

   Co to znaczy porządnie? Baw się do woli, ale nie narzucaj innym kanonady - moje "porządnie" tego nie przewiduje. Problem też w tym, że większości prostych "kanonierów" nie chce się d...y ruszyć, wyjść do parku, czy na otwarte tereny ( a tych u nas nie brak) tylko z balkonu sąsiadowi nad głową lub pod samymi oknami.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 16 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~incipit 4 5 miesięcy temu

   Zdziwiłbyś się...

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~hgbcb 3 5 miesięcy temuocena: 100% 

   "Problem też w tym, że większości prostych "kanonierów" nie chce się d...y ruszyć, wyjść do parku, czy na otwarte tereny ( a tych u nas nie brak) tylko z balkonu sąsiadowi nad głową lub pod samymi oknami." Niektóre chamidła to nawet na balkon nie wychodzą i petardy odpalają w małym pokoju.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KJL 2 5 miesięcy temuocena: 62% 

   Strzelamy tylko korkami szampana!

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Maximuswielki 1 5 miesięcy temuocena: 70% 

   Ale to też jest za głośny wystrzał, zakazać strzelania szampanem.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 21 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2662 sekundy
  REKLAMAA2-AUCHAN----DODATKOWO