REKLAMAA1 Magical MONTESSORI 27-11-2020 - 25-12-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 października 2020, 18:05

  (Urząd Dzielnicy Ursynów)

  - To był strzał w dziesiątkę! - mówią pomysłodawczynie ulokowania przy Dzielnicowym Domu Kultury "Ursynów" dużego metalowego serca na plastikowe nakrętki, z których dochód trafia do osób potrzebujących. Postawione w sobotę serce już dwa razy zostało wypełnione!

  Ursynów okazuje serce! - tak brzmiało hasło sobotniej imprezy charytatywnej organizowanej przez Miejsce Aktywności Lokalnej przy DOK "Ursynów" na Kajakowej. Społecznicy zorganizowali kiermasz na rzecz Julka Wróbla, chłopca z Ursynowa zmagającego się z glejakiem mózgu. Uroczyście zainaugurowano również - w obecności wiceburmistrza Jakuba Berenta - funkcjonowanie ogromnego pojemnika w kształcie serca przeznaczonego na nakrętki plastikowe.

  - Widziałam takie serce przy stadionie w Raszynie i bardzo mi się ono spodobało. Pomyślałam, że warto taki pojemnik ulokować na Ursynowie. Udało się dzięki "Incjatywie Lokalnej", w ramach której mieszkańcy mogą realizować takie małe projekty - mówi Marzena Zientara, koordynatorka MAL Kajakowa.

  Wystarczy pomysł o charakterze publicznym, wniosek do urzędu miejskiego, zadeklarowany wkład pracy społecznego mieszkańców, a urząd zakupi potrzebną rzecz bądź usługę. Realizacja nie trwa tak długo jak w przypadku Budżetu Obywatelskiego - ursynowskie serce stanęło w zaledwie miesiąc od narodzenia się pomysłu.

  Kilogramy pomocy

  W pojemniku mieści się nawet 100 kilogramów plastikowych nakrętek. Ursynowskie serce zapełniło się błyskawicznie, już w pierwszym dniu od inauguracji. A dziś odbyło się kolejne opróżnianie. Idea zbierania nakrętek na cele charytatywne jest w naszej dzielnicy bardzo popularna. Rozpropagował ją społecznik Maciej Mackiewicz, który zainicjował przed laty akcję pomocy Oli Kamińskiej, sparaliżowanej po wypadku dziewczynce. Pierwsza porcja nakrętek trafi więc do Oli, kolejne dla chorego mężczyzny, a trzecie do chorego dziecka.

  Jeden kilogram nakrętek w skupie to 0,70 - 1,00 zł. Łatwo więc wyliczyć, że każde zapełnienie ursynowskiego serca to prawie 100 złotych na rzecz potrzebujących. A że na Kajakową przyjeżdząją z nakrętkami nie tylko mieszkańcy Zielonego Ursynowa, ale też ci z Wysokiego Ursynowa, to zapełnia się ono błyskawicznie.

  Serce dla Julka

  Niewykluczone, że podobne serce wkrótce stanie w innych miejscach naszej dzielnicy, bo to dobre połączenie celu charytatywnego z ekologicznym. - Szczególnie chętnie w zbieraniu nakrętek biorą udział dzieci z przedszkoli i szkół - dodaje Zientara.

  Ursynów okazuje serce nie tylko w zbieraniu nakrętek, ale też biorąc udział w kiermaszach na rzecz potrzebujących. W sobotę suma datków dla Julka Wróbla wrzucanych do puszek fundacji "Zdążyć z pomocą" wyniosła 2 tys. 446 złotych i 40 groszy.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 25

  • 22
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3311 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.11.2020 - 13.02.2021