REKLAMAA1-AUTO-WIMAR---11-09----10-01-2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (Urząd Dzielnicy Ursynów)

  To dopiero początek akcji, która ma na celu pomóc przetrwać małym ptakom w mieście. W parku Przy Bażantarni zawisło 50 pierwszych budek sfinansowanych z Budżetu Obywatelskiego na 2020 rok. Kolejnych 150 zostanie zamontowanych jesienią w innych częściach Ursynowa. 

  W ostatnich latach maleje w miastach populacja małych ptaków. Padają ofiarą kotów, srok i innych drapieżnych ptaków. Mają problemy ze schronieniem w zimie i znalezieniem miejsca na gniazdo. Ma temu zapobiec montaż budek w ramach zwycięskiego projektu z Budżetu Obywatelskiego „Uratujmy wróble i inne ptaki - 150 nowych budek dla ptaków”. Poparło go 2 845 głosujących, czyniąc drugim projektem pod względem liczby oddanych przez mieszkańców Ursynowa głosów. 

  Realizacja projektu podzielona została na dwa etapy. Pierwszy to montaż 50 drewnianych domków dla ptaków w parku Przy Bażantarni. Kolejne zawisną w parkach Moczydełko i Jana Pawła II, w rejonie oczka wodnego Moczydło oraz w rejonie ul. Herbsta i Pileckiego. Korzystać z nich będą mogły różne gatunki ptaków.

  Drugi etap zostanie zrealizowany jesienią. Wówczas sto starych budek dla ptaków zostanie zamienionych na nowe. W tym samym czasie w ursynowskich parkach pojawi się też 10 karmników. Będą one zamontowane w ogólnodostępnych miejscach, tak aby każdy mógł dokarmiać, a przy okazji obserwować ptaki. Z Budżetu Obywatelskiego kupione będzie ziarno - 25 kg pszenicy oraz 20 kg słonecznika. 

  Łączny koszt realizacji projektu „Uratujmy wróble i inne ptaki - 150 nowych budek dla ptaków” to niespełna 13 tys. złotych. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 15

  • 12
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~zwykły obserwator 2 6 miesięcy temuocena: 0% 

   A ludzie? Burmistrz neurobiałkom nie odpuści, o ptaki troszczy się a czerwoną falę zapalił we wszystkich kierunkach, zatrawnikował/zasłupkował przychodnie, sklepy, apteki i oczywiście szkoły, hi, hi. Ale jaki ludzki, o ptaki dba, charoszyj czełowiek, hi, hi.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~TENiTAMTEN 1 6 miesięcy temuocena: 80% 

   Jakoś nie bardzo mi się widzi, jak wpijają gwoździe w zdrowe, żywe drzewo, mocując budkę lęgową :( Budki TAK, jak najwięcej, ale jakoś inaczej mocować !

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3424 sekundy
  REKLAMAA2-BONAVERBA--01-09----30-11-2020