REKLAMAA1-SanGiovanni--01-06----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ4 kwietnia 2020, 09:37 komentarzy 1

  (SK)

  Rozwija się sieć pomocy seniorom, którzy z powodu eidemii nie powinni wychodzić z domu. Do sąsiedzkich inicjatyw dołącza ursynowski ratusz, uruchamiając gorącą linię dla osób starszych, którzy potrzebują wsparcia np. przy zrobieniu zakupów. Akcja rusza w poniedziałek.

  Od początku wybuchu w Polsce epidemii koronawirusa z dnia na dzień rośnie grupa ludzi, którzy chcą pomagać starszym osobom, szczególnie zagrożonych poważnym przebiegiem choroby, w uniknięciu zarażenia. Na klatkach schodowych pojawiają się ogłoszenia pisane przez sąsiadów, harcerzy albo - jak w przypadku "Wyżyn" - spółdzielnię mieszkaniową. Teraz do akcji dołącza dzielnica.

  Od poniedziałku, 6 kwietnia, w dni robocze, pod numerem telefonu (22) 443 73 95 ursynowscy seniorzy mogą zgłaszać zapotrzebowanie na produkty spożywcze lub higieniczne, zakup leków czy wyniesienie śmieci. W wykonaniu tych codziennych czynności pomogą wolontariusze.

  Ratusz zapewnia, że jest już gotowy do rozpoczęcia akcji i liczy na duży odzew ursynowskich seniorów.

  - Mamy obecnie około 50 wolontariszy. Ofertę pomocy otrzymaliśmy m.in. od harcerzy, współpracujemy też z dzielnicowym Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Czekamy na kolejne osoby. Mam nadzieję, że akcja prowadzona przez urząd podniesie poziom zaufania osób starszych, które dzięki temu nie będą obawiały się przyjęcia wolontariusza - mówi wiceburmistrz Jakub Berent.

  Środki bezpieczeństwa

  Prosić o pomoc mogą nie tylko seniorzy. Wolontariusze wesprą wszystkie osoby, mające uzasadnione obawy o swoje zdrowie w związku z przewlekłymi chorobami czy obniżoną odpornością, a które nie mogą liczyć na pomoc rodziny lub przyjaciół. 

  Osoby zgłaszające telefonicznie swoje potrzeby zostaną skojarzone z wolontariuszami, których zadaniem będzie raz w tygodniu dokonanie zakupów i wyrzucenie śmieci. Ochotnicy zostaną wyposażeni przez ratusz w środki ochrony osobistej, czyli maski, rękawice i płyny dezynfekujące. Dostaną również identyfikator i precyzyjną instrukcję postępowania. Ratusz informuje, że zarówno seniorzy, jak i wolontariusze nie mogą znajdować się w obowiązkowej kwarantannie z powodu podejrzenia kontaktu z wirusem.

  Akcja została tak pomyślana, aby między seniorem a wolontariuszem praktycznie nie dochodziło do bezpośredniego kontaktu. Wszystkie szczegóły będą ustalane telefonicznie, a zakupy dostarczane pod drzwi. 

  Osoby chcące dołączyć do pomocy seniorom mogą zgłaszać się pisząc na adres: wspieram@ursynow.pl

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 21

  • 19
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~bezradny 1 2 miesiące temuocena: 100% 

   Seniorom?mam 36lat choruje na astme ,cukrzyce i za chwile depresje w dobie koronavirusa.nie mam prawa do zasilku. a leki kosztuja odpowiednia dieta tez za co życ?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3078 sekundy
  REKLAMAA2-TlenowyZakatek--01-06----30-06-2020