Zamknij

Ursynów potęgą w sporcie szkolnym. Dzieci wymiatają, gorzej z licealistami

12:21, 11.10.2022 Redakcja Haloursynow.pl Aktualizacja: 12:49, 11.10.2022
Skomentuj WOM WOM

Ursynów wśród najlepszych w sporcie szkolnym. Zakończyły się rozgrywki 54. Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Tradycyjnie dzieci i młodzież z naszej dzielnicy mogą pochwalić się sukcesami. Dzielnica w punktacji ogólnej zdobyła drugie miejsce w stolicy.

Młodzi sportowcy z Ursynowa podczas rozgrywek WOM zdobyli w sumie 14 medali - 7 złotych, 2 srebrne i 5 brązowych krążków, co dało piąte miejsce w klasyfikacji medalowej. O oczko wyżej niż w ubiegłym roku. W klasyfikacji łącznej nasza dzielnica zgromadziła 538 punktów, co uplasowało ją na drugim miejscu w Warszawie. Zaraz za Śródmieściem.

To potwierdzenie, że przynajmniej niektóre szkoły z Ursynowa mają zajęcia sportowe na wysokim poziomie, a dzieci i młodzież garną się do sportu i rywalizacji. I to w trudnym popandemicznym okresie i w czasach, gdy zwolnienia z wuefu to chleb powszedni.

Triumfuje szkoła sportowa z Koncertowej

Wśród podstawówek w kategorii "Dzieci" na drugim miejscu stołecznego podium znalazła się Szkoła Podstawowa nr 303 z Koncertowej, czyli wiodąca w naszej dzielnica placówka o charakterze sportowym. Głównie dzięki jej wynikom Ursynów zajął pierwsze miejsce w kategorii rozgrywek dziecięcych. Na 24. pozycja znalazła się SP 336, na 45. Szkoła Podstawowa nr 112 Przymierza Rodzin, na 60. NSP nr 60, Prywatna Szkoła Sióstr Niepokalanek oraz SP 100. Na 73. miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 16, a na 86. szkoła nr 340.

W kategorii młodzieżowej znów dominowała SP 303 - zdobyła czwarte miejsce w stolicy, dalsze miejsca zajęły SP 336 i SP 16. Sumarycznie Ursynów uplasował się na 5. miejscu w Warszawie w tej kategorii. Na ten sukces zapracowały także szkoły z dalszych miejsc: SP 336 (23. miejsce), Prywatna Szkoła Sióstr Niepokalanek (37. miejsce), SP 340 (77. miejsce), SP 319 (86. miejsce). Pozostałe szkoły znalazły się poniżej setnego miejsca.

Licea z gorszymi wynikami

Warszawska Olimpiada Młodzieży to także rywalizacja uczniów liceów. Tym razem Ursynów bez sukcesów. Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące Fundacji Primus zajęło 9. lokatę, "Kamyk" - 11., a "Kossuth" znalazł się na odległej 42. pozycji. Dalekie 72. miejsce zajęły Liceum Przymierza Rodzin oraz CLVIII LO im. Księżnej Izabeli Czartoryskiej. Być może w przyszłym roku wyniki poprawi nowo utworzone liceum sportowe przy Koncertowej?

W zawodach finałowych LV Warszawskiej Olimpiady Młodzieży uczestniczyło 1049 zespołów szkolnych z udziałem 8794 dzieci i młodzieży. Razem z eliminacjami dzielnicowymi daje to liczbę ok. 56 000 uczestników.