REKLAMAA1_DineryPL_19-06----19-07-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 grudnia 2017, 12:32 komentarzy 3

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (pixabay.com)

  REKLAMA

  Afrykański pomór świń - choroba dzików i trzody chlewnej jest już w Warszawie. Wirus rozprzestrzenia się bardzo szybko - jeszcze do niedawna wolne od niego było całe Mazowsze. Dziś do terenów uznanych za skażone dołączył Ursynów.

  Choć naszą dzielnicę trudno łączyć z gospodarstwami hodującymi świnie, to powiatowy lekarz weterynarii uznał Ursynów za teren skażony wirusem afrykańskiego pomoru świń. 1 grudnia na terenie Warszawy znaleziono martwego dzika zarażonego tą chorobą. Stąd większość dzielnic została objęta środkami zapobiegawczymi. Na terenie Ursynowa znajduje się Las Kabacki, w którym dziki mieszkają. Jest też Zielony Ursynów, gdzie dziki często żerują. W ostatnich latach na uciążliwości z powodu odwiedzin tych zwierząt narzekają nawet mieszkańcy osiedli w środku dzielnicy.

  6 grudnia powiatowy lekarz weterynarii w Warszawie wydał rozporządzenie w sprawie zwalczania afrykańskiego pomoru świń na części obszaru m. st. Warszawy.

  Zakazuje się m.in. przywożenia do gospodarstwa lub wywożenia świń bez zgody powiatowego lekarze weterynarii, wyprowadzania świń z pomieszczeń, w których przebywająa przede wszystkim - odławiania dzików. Każdy padły dzik musi zostać przebadany przez inspekcję weterynaryjną.

  Przypomnijmy, do 15 grudnia Lasy Miejskie - z nakazu wojewody mazowieckiego - prowadzą odstrzał sanitarny dzików w rejonie Zielonego Ursynowa oraz okolic Lasu Kabackiego. Do odstrzału przewidziano 50 zwierząt.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 86

  • 26
   BARDZO PRZYDATNY
  • 19
   ZASKOCZONY
  • 11
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 9
   WKURZONY
  • 17
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~leśnik 3 7 miesięcy temu

   Bzdury. Dlaczego skoro jest pomór dziki rozmnazały się przez lata na potęgę. Żadnego pomoru nie ma. Tu chodzi o wielką kasę - odstrzelone dziki sprzedawane będą w Niemczech. Ktoś przytuli olbrzymie pieniądze, bo dziczyzna to super jakości mięso. Inny powód to wyrżnięcie małych hodowli świń. Wiadomo, że produkują mniej efektywnie, ale dużo zdrowiej niż duże, przede wszystkim zagraniczne wielkie hodowle. Pod pozorem pomoru te małe hodowle się niszczy, świnie utylizuje. Oczywiście w dużych hodowlach pomoru nie ma :) Ludziom sprzedaje się bajkę. Kolejny szwindel. Tylko dzików szkoda. To czyściciele lasów.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~k 2 7 miesięcy temu

   HA! Kilka lat temu dzikie dziki odwiedziły żłobek przy Mandarynki....

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mietek 1 7 miesięcy temu

   ot i mamy powód odstrzału, grunt do nastraszyć ludzi, wtedy będą cicho i będzie można zrobić polowanie w mieście.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1337 sekundy
  REKLAMA