REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (pixabay.com)

  Msza święta, złożenie wieńców i występ wybitnego aktora Olgierda Łukaszewicza wypełnią na Ursynowie 1 września. Tak dzielnica uczci 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Uroczystości rozpoczną się wieczorem w Pyrach.

  Najtragiczniejsza w dziejach wojna, która pochłonęła życie ponad 6 mln Polaków, w tym kilkuset tysięcy żołnierzy walczących na wielu frontach, wybuchła 1 września 1939 roku. W 80. rocznicę tego wydarzenia o godz. 18:00 w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła przy Szumiącej 5 rozpocznie się msza święta w intencji Ojczyzny i poległych w II wojnie światowej. Tuż po niej uroczystości przeniosą się na pobliski cmentarz przy ul. Łagiewnickiej, gdzie na grobach poległych żołnierzy złożone zostaną kwiaty i zapalone znicze. 

  Na cmentarzu w ursynowskich Pyrach znajduje się kwatera wojskowa, w której pochowano 125 żołnierzy Wojska Polskiego poległych w okolicy podczas obrony Warszawy w ramach kampanii wrześniowej, powstańców warszawskich i więźniów Pawiaka zamordowanych w okolicy. Spośród pochowanych w masowych grobach ofiar zaledwie 11 osób jest rozpoznanych.

  O 19:20 rozpocznie się okolicznościowy program słowno-muzyczny „Z głową na karabinie”. Wystąpi znany aktor Olgierd Łukaszewicz, który będzie recytował poezję wojenną. Towarzyszyć mu będą: na skrzypcach Joanna Okoń i na werblu Michał Niedziałek.

  - Ursynów pamięta o bohaterach i ofiarach tej tragicznej dla całego świata wojny. Zachęcam do chwili zadumy w tym dniu oraz do udziału w wydarzeniach, które przygotowaliśmy - zaprasza zastępca burmistrza Klaudiusz Ostrowski.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 10

  • 8
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3417 sekundy
  REKLAMAA2-DAGRASSO----13-05----13-06-2020