REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (www.siepomaga.pl/julian)

  Mieszkańcy Ursynowa znów skrzyknęli się w dobrej sprawie. Już w niedzielę wielki koncert charytatywny dla chorego Julka - ucznia ursynowskiej podstawówki i zapalonego młodego piłkarza. Impreza tym razem odbędzie się w szkole przy ulicy Lokajskiego.

  Julek Wróbel, uczeń Szkoły Podstawowej nr 343 przy ul. Kopcińskiego w listopadzie ubiegłego roku zaczął nagle źle widzieć. Specjalistyczne badania przyniosły dramatyczną diagnozę - nieoperacyjny guz mózgu. Największe szanse na poprawę stanu zdrowia chłopca daje bardzo kosztowne leczenie za granicą.

  Obecnie Julek jest po sześciotygodniowej radioterapii w jednym z warszawskich szpitali. Jaki przyniosła ona efekt, to okaże się po zrobieniu rezonansu magnetycznego, który został zaplanowany na 14 marca. Rodzice otrzymali już wyniki z niemieckiej kliniki w Heidelbergu, badającej wycinek guza. 

  - Niestety potwierdziła się wcześniejsza diagnoza, że jest to najgroźniejszy z możliwych nowotworów. Po rezonansie zapadnie decyzja, co dalej. Do wyboru są trzy drogi: leczenie w meksykańskiej klinice w Monterrey, w Zurichu lub udział w eksperymentalnym leczeniu metodą CAR-T w Stanach Zjednoczonych - mówi Anna Borlik przyjaciółka rodziny.

  Każda z tych metod jest niezwykle kosztowna, przekraczająca możliwosci finansowe rodziców, dlatego z pomocą ruszyła cała dzielnica. Kolejne szkoły i organizacje zaczęły przyłączać się do zbiórki datków na leczenie Julka. Miesiąc temu podczas koncertu w podstawówce przy Mandarynki udało się zebrać ponad 12 tys. złotych. 

  Koncert, mecz i licytacja

  Już w najbliższą niedzielę odbędzie się wielka impreza, z której cały dochód zostanie przeznaczony dla Julka. Zaplanowano występy artystyczne z udziałem uczniów, rodziców i nauczycieli oraz takich artystów jak: Kamila Malik, Michał Masłoń, Jakub Kaczmarek Music, Robert Cieśla i Wujek Samo Zło.

  Akcję wspierać będzie aktorka Monika Mrozowska. Nie zabraknie też licytacji unikalnych przedmiotów kolekcjonerskich, które cały czas są przekazywane przez darczyńców. Ponadto rozegrany zostanie mecz piłki nożnej - dziennikarze TV kontra rodzicie i nauczyciele.

  - Przygotowaliśmy kiermasz różności, kawiarenki charytatywne, warsztaty artystyczne, teatrzyk, występ iluzjonisty, pokazy pierwszej pomocy i bieg na orientację, będą wozy strażackie, przejażdżki konne oraz wiele innych. Wszystkie środki finansowe zebrane w trakcie tego wydarzenia ostaną w pełnej wysokości przekazane na sfinansowanie leczenia Julka – zapowiadają organizatorzy.

  Impreza odbędzie się w niedzielę, 1 marca, w godz. 11:00-15:00 w Szkole Podstawowe nr 340, przy ul. Lokajskiego 3. Kolejna akcja pomocy chłopcu już 14 marca w Dzielnicowym Ośrodku Kultury przy ul. Kajakowej 12B.

  Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje Haloursynow.pl

  Pieniądze można wpłacać też za pośrednictwem zbiórki publicznej na autoryzowanym portalu Siepomaga (poniżej). Warto także udostępnić zbiórkę w mediach społecznościowych. Liczy się każda złotówka!

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 32

  • 18
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 8
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 5
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.2907 sekundy
  REKLAMAA2-DESEROWNIA--20-03---19-04-2020